banner240

Osmaniye’de korkutan 3.4 ve 4.2 büyüklüğünde depremler!

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde Richter ölçeğine göre 3.4 ve 4.2 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Korkutan depremlerin ardından vatandaşlar kendilerini sokağa attı. Bu arada Osmaniye'de meydana gelen depremler Kahramanmaraş'ta da endişe yarattı. Uzmanların yakın zamanda büyük bir deprem beklediği Kahramanmaraş'taki fay hatlarının etkilenip etkilenmediği merak konusu.

GÜNCEL 26.07.2021, 06:51
Osmaniye’de korkutan 3.4 ve 4.2 büyüklüğünde depremler!
banner257
banner226

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığının merkez üssünü Osmaniyenin Düziçi ilçesi olarak saptadığı deprem, saat 20.57de meydana geldi. Yerin 7 kilometre derinliğinde olan depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 3.5, merkez üssünü ise Düziçi’nin Yarbaşı Mahallesi olarak açıkladı.

İKİNCİ KEZ SALLANDI

Gece saatlerinde ise Osmaniye bu kez 4.2 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Saat 23:55’de meydana gelen depremin Düziçi ilçesinde meydana geldiği ve yerin 7.01 km derinliğinde olduğu belirtildi. Korkutan depremin ardından vatandaşlar kendilerini sokağa attı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin 4.3 büyüklüğünde ve derinliğinin 5.0 km olduğunu duyurdu.

Bu arada Osmaniye'de meydana gelen depremler Kahramanmaraş'ta da endişe yarattı. Uzmanların yakın zamanda büyük bir deprem beklediği Kahramanmaraş'taki fay hatlarının etkilenip etkilenmediği merak konusu.

Yorumlar (3)
avukat46 2 ay önce
büyük deprem bağıra bağıra geliyor ama K.Maraş'ta kimsenin umursadığı yok. "Allah korusun" demekle yetiniliyor. oysa deprem bir doğa olayı. mutlaka gerçekleşecek. tedbir almazsan, göz göre göre bataklıklar üstüne bina dikersen, inşaat malzemesinden çalarsan, 10-12 katlı bina dikersen Allah ne yapsın ?
Gönül Bukağı 2 ay önce
Hafif şiddetliydi ama korkuttu.
Vatandaş 2 ay önce
Insanlar sadece yüksek binalardan şikayetçi.
Halbuki jeologlar fay hattı yakınlarında barajlarında deprem riskini yükselttiğine dair görüşleri var.
Anlamayanlar.
Maraşta çok baraj var ve hepsi fay hattı yakınında ya da tam üzerinde yapılmış....
31°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:07
Öğle 12:33
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:04