TBB yeni başkanı Erinç Sağkan kimdir?

Türkiye Barolar Birliği'nde (TBB) Metin Feyzioğlu dönemi kapandı. Yapılan seçimde Metin Feyzioğlu 156 oyda kalırken Erinç Sağkan delegelerin 181’inin oyunu alarak yeni başkan seçildi.

GÜNCEL 05.12.2021, 17:50
TBB yeni başkanı Erinç Sağkan kimdir?
banner257

Türkiye Barolar Birliği 36. Olağan Genel Kurulu'nun ikinci gününde başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği için seçim yapıldı. 348 delegenin oy kullanacağı seçimde sabah saat 09:00 itibariyle başlayan oy verme işlemi 17:00’ye kadar sürdü.  348 delegenin oy kullandığı seçimlerde Erinç Sağkan delegelerin 181’inin oyunu alırken, Feyzioğlu 156 oy alabildi.

Türkiye Barolar Birliği’nin yeni yönetimi için mevcut başkan Metin Feyzioğlu, Erinç Sağkan ve Mardin Barosu avukatlarından Medeni Ayhan yarışıyordu.

TBB Genel Kurulu’nda başkan adaylarıFEYZİOĞLU’NUN LİSTESİNDE 8, SAĞKAN’IN LİSTESİNDE 5 BARO BAŞKANIndan Metin Feyzioğlu ve Erinç Sağkan, yönetim kurulu aday listelerini açıkladı. Her iki adayın listesinde de baro başkanları yer aldı.

Metin Feyzioğlu’nun 10 kişilik yönetim kurulu listesinde 8 baro başkanı yer alırken, Erinç Sağkan’ın listesinde 5 baro başkanı bulunuyordu.

FEYZİOĞLU’NUN LİSTESİ

Feyzioğlu listesinde Siirt Barosu Başkanı Nizam Dilek, Ağrı Barosu Başkanı Mehmet Salih Aydın ve Bitlis Barosu Başkanı Fuat Özgül'ün yer alması dikkat çekti

FEYZİOĞLU’NUN LİSTESİNDE İKİ KADIN BARO BAŞKANI

Feyzioğlu’nun listesinde olan diğer baro başkanları ise şu şekildeydi: Sinop Barosu Başkanı Hicran Kandemir, Bilecik Barosu Başkanı Halime Aynur, Tokat Barosu Başkanı Melih Yardımcı, Çorum Barosu Başkanı Kenan Yaşar, Elazığ Barosu Başkanı Mustafa Yentür.

Listede ayrıca eski Isparta Barosu Başkanı Gökmen Hakkı Gökmenoğlu ile Giresun Barosu delegesi Gültekin Uzunalioğlu da vardı.

Eski CHP Genel Sekreteri ve Türkiye Barolar Birliği'nin eski başkanlarından Önder Sav da oy kullandı.

ERİNÇ SAĞKAN’IN LİSTESİNDE 5 BARO BAŞKANI

TBB Başkan adayı Erinç Sağkan’ın listesinde ise 5 baro başkanı yer alıyordu. Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun, Trabzon Barosu Başkanı Sibel Suiçmez, Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt, Aksaray Barosu Başkanı Ramazan Erhan Toprak, Kırklareli Barosu Başkanı Turgay Hınız Sağkan’ın listesinden seçime girdi. 

Listedeki diğer yönetim kurulu adayları şu isimlerden oluşuyor:

Eski Adana Barosu Başkanı Veli Küçük, İzmir Barosu delegesi Ercan Demir, Muş Barosu delegesi Abdülbaki Çelebi, Ankara Barosu delegesi İsmail Cumhur Bozkurt, Muş Barosu delegesi Ali Bayram.

Yorumlar (2)
hasan 2 ay önce
Yeni başkanı tebrik eder, görevinde başarılar dilerim, umarım selefi gibi prensiplerinden ve duruşundan bazı şeyler için vazgeçmez. Metin Feyzioğlu'nun ise hala bu kadar çok oy almasından utanç duydum. Gerçekten bazı baro delegelerinin adalet ve hukuk çerçevesinde değil, kendi çıkarları ve belli siyasi partinin hizmetçisi konumunda düşündüğünü biliyorum.
Adem 2 ay önce
Hasan bey utanç duymuşmuş bende Erençe bu oyu verenlerden utanıyorum.Böyle demokrasi olurmu.Kazanmış hayırlı olsun.Görevini hakkıyla yapan kim olursa tbr ederiz.
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 23 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı