Ünlü tarihi kişiler hakkında verilen her bilgi doğru mu hangisi doğrudur?

Van Gogh, Atatürk, Timur, Churchill ve pek çok ünlü isim hakkında ilginç bilgiler yer alıyor ama bunların çoğu yanlış. Van Gogh sol kulağını kesmiştir, Timur'un sol ayağı aksaktır, Atatürk solaktır, Churchill'in sol gözü kördür gibi iddialar sadece bunlardan bir kaçı. Peki bu bilgilerden hangisi doğru? Detaylar haberimizde.

GÜNCEL 11.07.2021, 11:15 11.07.2021, 11:36
Ünlü tarihi kişiler hakkında verilen her bilgi doğru mu hangisi doğrudur?
banner257

Kim Milyoner Olmak yarışmasında gün geçmesin ki ilginç bir soru gündeme gelmesin. 10 Temmuz 2021 Cumartesi günü yayınlanan programda yine çok ilginç bir soru gündeme geldi Soru şu şekildeydi;

Ünlü tarihi kişiler hakkında verilen bu bilgilerden hangisi doğrudur?

Cevap çıkları arasında ise Van Gogh sol kulağını kesmiştir, Timur'un sol ayağı aksaktır, Atatürk solaktır, Churchill'in sol gözü kördür gibi bilgiler yer alıyordu.

Ama bunlardan sadece biri doğru.

Bu bilgilerden sadece Van Gogh ile ilgili olanı doğrudur. Diğer tüm bilgiler yanlıştır.

VAN GOGH KULAĞINI NEDEN KESTİ?

Herkesin merak ettiği soru: Van Gogh kulağını neden kesti? Geçirdiği sinir krizi sonrasında başkasına değil kendine zarar verdi. Psikolojik sorunları olan ressam, zihin sağlığından endişe duymasına rağmen fiziksel sağlığını ihmal etti, düzgün beslenmedi ve aşırı alkol aldı. Gauguin ile arkadaşlığı, bir ustura ile yolunu kesmesi ve öfke nöbeti sonucu sol kulağının bir kısmını keserek yaralaması sonucu sona erdi. Ressamın, kestiği kulağını bir fahişeye verdiği biliniyor. 

Yorumlar (0)
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 02 Ağustos 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20