Yıldırım: Gülen beni aradı...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına konuk oldu.

Yıldırım: Gülen beni aradı...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına konuk oldu.

13 Şubat 2014 Perşembe 15:43
Yıldırım: Gülen beni aradı...
İşte Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları;

"HAPİSTEN KORKMUYORUZ"

"Yargıtay başsavcılığında bizim dilekçemiz vardı. O inceleniyor. İtiraz dilekçesi. Şu anda kamuoyu gibi biz de bekliyoruz. Ben de bekliyorum çok da önemli değil benim hapiste yatmam. Önemli olan Türkiye'nin durumu. Biz hapisten korkmuyoruz. Biz dava adamıyız. 1 yıl yattım. 2 sene 4 ay gibi bir şey daha yatacağım. Doğal bir süreç. Eğer suçsuz olduğunuzu kabul ediyorsanız insanların vicdanında yeniden yargılanırsınız. Mühim olan benim insanları vicdanında temiz olmam"

"ŞİKE DAVASI OLMASAYDI DA HEDEF OLURDUM"

"Bildiklerimi açıklarsam yer yerinde oynar diye bir şey demedim. Ben değişmem 62 yaşındaki bir adamı değiştirebilir misiniz? Ben neysem oyum. Fenerbahçe'yi de konuşacağız, Aziz Yıldırım'ı da konuşacağız. Bu iki konu bir bütün, ayıramayız. Şike davası olmasaydı da hedef olurdum. Şamil Tayyar benim Ergenekon'un kasası olduğumu yazdı ve söyledi. Beni Ergenekon'a bağlamak istiyorlardı ama başaramadılar. Askerle benim bir ilişkim vardı sandılar. Halbuki bizim ortak noktamız Fenerbahçe. İhaleler aldı Aziz Yıldırım, silah sattı dediler. Ben Nato mütehattitiyim. Yol yaptım. Türkiye'nin bir özelliği var her şey sansasyon. Ben her şeyi göze alıp geldim."

"17 ARALIK'TA YAPILANLARI KINIYORUZ"

"17 Aralık'ta yapılan bir operasyondur. Ülkenin genel durumu üzerinde kendimizi odaklıyoruz. Bugün Ergenekon, Balyoz, Oda TV, Cübbeli Ahmet davası... Yani özel mahkemelerde yargılananların hukuksuz yargılandıklarını beyan ediyoruz. 17 Aralık'ta yapılan bu hadiseyi kınıyoruz. Aynı zamanda Fetullah hocanın da ses kayıtlarının yayınlanmasını da tasvip etmiyoruz. Bu da bir operasyon. Kanuna göre gereken yapılacak."

"SUÇLULUĞUMUZU İNTERNETTEN ÖĞRENDİK"

"İktidar yanlış yaptı. Adil yargılanmayı yaprken usulüne ve kanuna göre yapılmalı. Benim resimlerimi çektiler hapishanede. Bir algı oluşturuldu. Kanun, hakim, savcı eldeki belgelere göre yargılamalı. Gizlilik kalktıktan sonra herkes öğrenecek. Gizlilik varken internet sayfalarından öğrendik suçlu olduğumuzu. Suç var veya yok o ayrı bir konu. Mahkeme gerekeni yapar. Rejimi sıkıntıya soktuk. Bütün partiler şikayetçi. AKP, CHP, MHP, BDP şikayetçi. Bunu çözmek hükümetin görevi. Yeniden adil yargılanma yaparak bu insanların suçlu olup olmadığını ortaya koyacaklar. Ben yatmayı göze aldım. Kamuoyu öğrensin. O insanlara yazık. İnsanlar kanserden ölüyor içeride."

"İTİBARSIZLAŞTIRMA HAREKETİ İLE TUTUKLADILAR"

Tolga Deniz Aytöre: "Başka bir mahkemeye gittiniz. Neyle yollayacaklar sizi. Özel yetkili savcıların belgeleriyle. Yani polis fezlekeleriyle. Biz o fezlekeler sonucu UEFA'ya gittik. Daha savunması alınmamış insanı örgüt lideri olarak lanse edemezsiniz.

Mahmut Uslu: "Biz neyi konuşuyoruz. Biz o yaptı ve bu yaptının ötesindeyiz. Başbakan "Evet, yanlışlar olmuş" diyor. Allah'a havale etmiştik bunları ama Allah'a havale etmeden de inşallah burada çözeceğiz."

Aziz Yıldırım: "Emenike'nin parası görüntülü dediler. Bir şey çıkmadı. Biz görmedik bugüne kadar. Siyah çanta var dediler. Bizde Emenikte'nin paralarının görüntüleri var dediler. Sivas'ta görüntü var dediler, yok. Buca maçında şike olduğunu biliyoruz dediler, iddianameye bile girmedi. Bunları ne zaman öğreneceğiz. İddianame açıklandığı zaman. Herkesi itibarsızlaştırma hareketiyle içeriye aldılar ve tutukladılar.

"ZEKERİYA ÖZ GALATASARAYLIYDI"

Yıldırım: "Ya biz kurtulacağız, adil yargılanacağız, ya da bütün haklarımızı iade edecekler. Mehmet Berk şunu söylüyor. Bu davanın kilididir bu: "Bu dava bana Zekeriya Öz 'den geldi. Öz Galatasaraylı'ydı. Davanın kendisinde olmasının yanlış olduğunu söyleyerek dosyaları önüme koydu... Davalar sıradan bir dolandırıcılık çerçevesinde ele alınabilirdi. Bu durumda bu kişileri çağırıp, ifadelerini alıp salmaya karar verdim. TBMM'de kanun değişti ve yapabileceğimiz bi şey yoktu. Önüme gelen dosyada Fenerbahçe ile ilgili şike içeren dosyalar vardı. Bunu sadece Fenerbahçe davası ile ilgili ele almak doğru olmaz, diğer davalara bakmak lazım dedim.

"ÖZGENER İLE OLGUN PEKER'İN NE İLGİSİ VAR"

Aytöre: "Biz şikeden ve haksız çıkar örgütü olmaktan suçlandık. Bunları görüleceği yer, 6222'ye dönerseniz cebir ve şiddet yoksa özel mahkemeler bunun yeri değil. Özel Yetkili Mahkemeler'e bunu gitmesi için cebir ve şiddet olması gerekir. Silahlı suç örgütünden 2 şeyi sağlıyorsunuz. Hukuka aykırı dinlemeler için gerekli mahkemeleri yönlendiriyorsunuz. Meşhur dinleme kararları nasıl başlıyor. Azzi Yıldırım Mahmut Özgener ile telefon görüşmesi yapıyor. Mahmut Özgener ile Olgun Peker'in ne ilgisi var. Olgun Peker Mahmut Özgener'i bir transfer için arıyor. Aziz Yıldırım, Mahmut Özgener'i, Peker de Özgener'i arıyor. Öyleyse bunlar örgüt diye bir sonuca varılıyor. Biz bunlar için yargılanıyoruz."

AZİZ YILDIRIM: "BEN HAKEM AYARLAMASI YAPIYORMUŞUM"

Yıldırım: Savcıya emniyet olarak dersiniz ki Aziz Yıldırım'ın telefonunu dinleyin. Telefonlar benim üzerime değildi. Sektreterimiz üzerindeydi. Basına verilen şişirme haber.Şu kadar telefonu var, bu kadar silahı var diyerek algıyı kirletmek. Özgener ile ilgili alınan yetki. Mahmut'u almışlar. İddia şu. Hakem ayarlaması yapıyormuşum. Mahmut bey ile yaptığım telefon görüşmeler sonucu 5 telefon görüşmesi var. Bunların çözümünü yapmadan kuvvetli şike var diye dinleme yapıyorlar. Beni dinleyebilmek için hakem ayarlaması yaptığımız gerekçesiyle mahkemeye gidiliyor, onlar da özel mahkemeden izin alıp dinlemeye başlıyorlar. Bu tapeleri yasadan önce deşifre ediyorlar. Savcılığa götürdükleri her evrakta el yazısı doldurma yapıyorlar."

''KENDİMİ KÖPRÜDEN AŞAĞI ATACAĞIM''

''Aziz Yıldırım, İbrahim Akın'a para verdi diyorlar, benim verdiğimi ispat etsinler kendimi köprüden aşağı atacağım''

SES KAYITLARINI İSTEDİ

Yıldırım tapeler ile ilgili olarak "Ben ses kayıtlarını istedim. Geçen gün isim vermeden, mahkemeden bir gazeteciye cevap veriyor. Biz vermedik diye. Ben dinleyeyim benim sesim mi, değil mi?" dedi.

Ahmet Hakan'ın vermediler mi şeklindeli çıkışına ise "Bir tanesini dinlettiler. Biz bu kayıtları internette gördük diyoruz. Polis fezlekesinde kısaltmışlar ve suçlamaya uygun hale getirmişler. Bütün okuduğunuzda farklı çıkma olanağı da vardı. Türkiye'de yargılanmanın nasıl olduğu ortada. Başbakan ve diğer siyasi partiler bunu ifade ediyor. Bu operasyonun tamamı içinde yer alan herkes dağıtıldı." diyerek cevap verdi.

Aziz Yıldırım moderatör Ahmet Hakan'ın, "Mahkeme salonunda Aziz Yıldırım telefon görüşmesi size ait midir sorusuna evet dedi mi demedi mi?" sorusuna Aytöre, "Orada kesildi Yıldırım'ın beyanı. Aziz Yıldırım bu ifadeler benimdir. Ama bu tapeleri kabul etmityorum dedi. Bunları dinlemek istiyorum dedi. Benim konuşmalarımı bana dinletin diyor. Dinletmek zorundalar. Bilirkişiye yollatmalarını istedik, üzerlerinde oynama var mı yok mu?" diye yanıt verdi. Fenerbahçe başkanı para verilme konusunda kanıt aradığını söylerken, "Tamer Yelkovanlı Yusuf Turan'a parayı nasıl vermiş. Bunu ispat etsinler ben kendimi köprüden atacağım. Tanımıyorlar birbirlerini, hapishanede tanıştılar. Buca maçında beni görüyorlar. Ahmet Çelebi geliyor bilet paramız yok diyolar, sonra gidip onlara gelin diyorum taksiyle kombineyi vereyim diye. Bunu Bucaspor maçıyla ilişkişendiriyorlar." dedi ve ekledi:

KENDİMİ KÖPRÜDEN AŞAĞI ATACAĞIM

"Aziz Yıldırım parayı verdiler diyorlar. Bunu ispat etsinler. Ederlerse köprüden aşağıya atacağım kendimi. Hangi tarihte kime vermişim, nasıl vermişim, hangi hesaptan vermişim."

Aziz Yıldırım İbrahim Akın konusuyla ilgili olarak ise, "İbrahim Akın kendi menajeri Yusuf Turan'la görüşme yapıyorlar. Geliyor diyorlar ki İbrahim Akın ile Aziz Yıldırım şike yaptı. Polis fezlekede bunu yazıyor. İbrahim Akın'a Aziz Yıldırım 100 bin Euro verdi diyorlar. İbrahim Akın savcılıkta bunu kabul etmiyor. Hayır diyor. Geliyor Mehmet Berk'e. Avukatıyla beraber sorguya alıyor. Mahkeme'de 100 bin dolar aldığını kabul ettiriyorlar. Tutuklama kararını görünce itiraz ediyorlar ve biz bunu kabul etmiyoruz diyorlar. Biz bunlarla yargılanıyoruz. Sevk edilince mahkemeye kabul etmediler. Mehmet Berk'i HSYK'ya şikayet ettik." yorumunu yaptı.

Ahmet Hakan ise bir tape kaydından Aziz Yıldırım'a şu pasajları okudu: "İlhan Ekşioğu ile sabit hatta mısınız diye soruyor. Evet diyorsunuz. Şimdi sen aşağıda 550 kaldı dimi göndereceğiniz? Verdik diyor. Sıkıntı var konuşmam lazım diyorsunuz. Bunu da beraber yapıp öyle konuşalım. Sen Sapancıla'ya mı yaptırıyorsun diyorsunuz?"

Fenerbahçeli yönetici Mahmut Uslu ise, "Trabzonspor için çok ciddi tapeler var. Onların 2. başkanlarının avukatının, o günkü emniyet müdürlerinin sözleşmeli avukatı ile aynı olduğunu yeni öğrendim." yorumunu yaptı.

TARLALAR CEVABI

Moderatör Ahmet Hakan, İlhan Ekşioğlu'nun, "Ekinler çıkar, 3 tarlayı sürdük" ifadelerini sorması üzerine Yıldırım, "Onların hiç biri şike olayı içinde değerlendirilmedi" diye konuştu ve savcı Mehmet Berk için şu ifadeyi kullandı: "Mehmet Berk'in vermiş olduğu beyanda bu operasyonun sadece Fenerbahçe için yapıldığını ve diğerlerinin de sonradan bu olaya katılmak istediğini görüyoruz. Bütün davalar için bu davaları destekleyen bir şey yoksa çöp olduğunu ve bunlarla bu davanın yapılamayacağını söylemek istiyoruz."

F.Bahçe başkanı, Emniyetin 19 maç iddiası ile ilgili olarak, "19 maçtan 7 maça indiler. Böyle bir şey Avrupa'da olsaydı o savcılar ne olurdu acaba. CAS'ta bu polis fezlekeleri ile bizi son 7 maç ile ilgili değil Gençlerbirliği maçı ile suçladılar. Eğer bunu polisler yazmışsa doğrudur dediler." diyerek savcıların görev yerlerinin değiştini hatırlattı.

"İBRAHİM AKIN ÇOK İYİ ÇOCUKTUR"

Aziz Yıldırım: "Ben 2.5 sene yatmaya hazırım korkmasınlar. Yoksa gelmezdim yurt dışından."

Ahmet Hakan: ''İbrahim Akın 2012'de diyor ki Mehmet Berk benim ifademi beğenmedi ve beni çocuklarımla tehdit etti ve bir daha göremezsin dedi. Aziz Yıldırım: "İbrahim çok iyi çocuktur. Onun bir özelliğini hapishanede öğrendik hayır deme özelliği yok."

Aziz Yıldırım: "Manisa başkanı benim arkadaşım. Ben Sadri Şener'e de kaç milyonluk ihaleyi verdim dedim. Arkadaşım benim, dostum. Başkanlık bitince arkadaşlık bitecek mi? Adnan Polat'la da arkadaşım. İşim olursa o halleder, onun işi olursa ben hallederim. Bunlarla ilişkim bu dedim. Belgeleri göstermeden ben açıkladım."

Aziz Yıldırım: "TFF'de yargılandım. Sonuç ne oldu? Parelel devlet orada da var. Başbakanın dediği gibi değil. Orada 2 grup var. 2 grup yanlış karar verdi. Önce oyladılar bir şey yok dediler, başka bir oylama daha yaptılar, sonra ceza var dediler. Bunun duyumunu aldık."

"EN ÖNEMLİ ŞEY BAHİS ŞİKESİDİR"

Ahmet Hakan: "Polis fezlekelerine dayalı olarak UEFA, CAS karar verdi diyorsunuz. Orada savunma yapmadınız mı? Orada bu konulardan, özel mahkemelerdeki hukuksuzluklardan söz etmediniz mi?"

Aziz Yıldırım: "Neler yaptık neler. Ama bu polis fezlekesi doğrudur dediler. Biz 19 maçta orada hesap verdik. Fransızlar şike yapmadı mı? Platini güldü bile. En önemli şey bahis şikesidir. Bunun Almanya ve İtalya ayağı var."

Ahmet Hakan: "Adil yargılanmanın önü açılırsa uluslararası spor kuruluşlarında da bu meselenin yeniden değerlendirileceğini düşünüyor musunuz?"

Aziz Yıldırım: "Onlar bizi bunlara göre suçluyorlar. Bunlar ortadan kalkınca yeniden olacak tabi."

Aziz Yıldırım: "Fetullah Gülen'le telefonla görüştüm. Hapisten sonra aradı beni. Beni tebrik etti. Bana geçmiş olsun diledi. Bana karşı kalbinde böyle bir kötülük beslemediğini söyledi."

Aziz Yıldırım: "Silivri'de ilk yargılanma yaparken, bizim avukatlar hangi iddianameyi okuyorsunuz diye? 2 iddianame varmış. Elle imzalamışlar, düzeltmişler. Skandal tabii. 17 Aralık'tan sonra başbakan bizi daha iyi anlamıştır. Bize tepki olabilir. Bunlar doğaldır. Ben spor kulübü başkanıyım. O da T.C Başbakanı. Ama ben bir bireyim ve diğişmem. Biz Atatürkçüyüz, Laikiz ve Cumhuriyetçiyiz."

"11 YILDIR CEMAATİN DESTEĞİ İLE YÜRÜTÜLÜYOR"

"Bu operasyonu yapanlar belli. Gebze'de bir savcı var. Hepsini tek tek zikretmeye gerek yok. Hapishane'de bir grubun Fenerbahçe'yi ele geçirmeye çalıştığını söyledim. Bu operasyonu yapan kişilerin cemaate yakın olduğunnu kamuoyunda duyuyorduk. Gelenler anlatıyordu. Silivri'de açık açık bu bir şike davası değil ve siyasidir dedim. Yukarıda bana böyle bir şey olmadığını fakat tabanda böyle bir operasyonların yapılabileceği söylendi. Hepimiz biliyoruz ki bir gerçek var. 11 yıldır ülkeyi, bu hükümet ve cemaatin desteğiyle yürütüyor. 2008'den beri yaşadığımız olaylar tasvip edilebilir değil. Bu şahıslar kimdir diye sordum? Cemaatten yok bağlantımız dediler. Hükümete yakın insanlar da bizim değil diyor. O zaman bunu bir dladyo yapıyor. 2 tarafa da bağlı olmayan ve 2 tarafa da bağlı hareket etmeyen bir gladyo var."

O SORUYA CEVAP!

Ahmet Hakan: Fenerbahçe'yi ligden çekecek misiniz?

Aziz Yıldırım: "Benim öyle bir yetkim yok. Ama Fenerbahçe taraftarının böyle bir kararı var. Bunu kararı genel kurul alır. Böyle bir yetkim yok benim. Biz bu işten aklanacağız"

Ahmet Hakan: Atatürkçü olduğunuz için mi bu operasyon yapıldı?

Aziz Yıldırım: "Askere yakın olmamdan dolayı. Askere Atatürkçü olduğu için operasyon yapıldıysa bana da onun için yapıldı. Hiçbirimizin tekelinde değil Atatürkçülük. Hepimiz bu ilkelere uygun olarak yaşadık. Bundan dolayı bana operasyon yapıldığını söylemem doğru olmaz. Askere yakınlığımdan dolayı beni Ergenekon'a çekmeye çalıştılar. Ama başaramadılar."

"TRİBÜNDE GEZİ PARKI TEZAHÜRATLARI OLMASI NORMAL" 

"Ben şike yapmışsam bu Fenerbahçe için yaptım. Fenerbahçe de ceza alır bundan. Ama ben adil yargılanma istiyorum. Hep kulübünün, başkanının hem de takımının başına bu denli şey gelip ayakta kalan bir kulüp yoktur. Biz dimdik ayaktayız."

"Gezi Parkı ile tezahürat yapılıyor. Bunlar olabilir, gayet doğan bu yönde tezahüratlar olması. Ben seçim kararı aldım istifa diye bağırıyorlar. Bunlar olabilir. İnsanları AKP ile karşı karşıya getiriyorlar. Vali alıyor amigoları toplantı yapıyor. Onlara biletler dağıtıyorlar. Bu yanlış. Sizin muhatabınız yönetim. Siz küfür ve hakarek ile ilgili şeylere karşı çıkabilirsiniz."

Ahmet Hakan: Yargıtay kararı infazı ile birlikte başkanığınız düşecek.

Veliahtınız kim, Ali Koç mu?

Aziz Yıldırım: "Burası padişahlık sistemi ile yürütülen bir kulüp değil. Ali Koç olabilir, başka arkadaş da olabilir. Bir başkası gelir o olur."

"YUNUS YILDIRIM'IN YETENEKSİZ OLDUĞUNU KABUL EDİYOR MUSUNUZ''

Ahmet Hakan: Yıldırım'ı çok ağır eleştirdiniz. Bir daha olursa affetmem dediniz. Bu ne demek?

Aziz Yıldırım: "Siz Yunus Yıldırım'ın yeteneksiz olduğunu kabu ediyor musunuz? Bu arkadaş 2010 yılında Fenerbahçe tarihinde bir değişiklik yaptı. Biz 2013'de Trabzon'da evimizde maç yaptık. Orada gol oldu, kural gereği oyunu durdurmadı, gol yedik ve bizi şampiyonluktan etti. Dün yine bizi şampiyonluktan etmek için bir hamle yaptı. Bu kadar kişilerin emekleri bir düdükle mi heba olacak. Hakemler de yetenekli olacak ve gereği yapılacak. O zaman gelmesin bizim stada. Onları idare edenlere de söylüyorum. Verse penaltıyı ben gol atacağım, oyuncum da atılmayacak. 8 puan öndeyiz zaten, rahat rahat gideceğiz."

"DEVLETİN KATKISI OLMADAN..." 

"Türkiye'de 1998'e kadar amatör sporlar gündemde yoktu. Benim gelmemle atılım yapıldı. Atletizme değer verdim ve atletizm sahası yaptım. Boksa salon yaptık. Bütün kürek, yelken takımımıza kadın basketbol takımımızda yenilenmeler oldu. Bizi gören diğer spor kulüpleri de yatırım yapmaya başladı. Ama bunlara imkanlarımız yetmiyor. Futbolun geliriyle hepsini yaşatmak çok zor. Erkek basketi Ülker üstlendi. Devletin katkısı olmadan yaptık bunları. Türkiye'de 6 milyar dolara yakın sporda kaynak var. Herkes bu payın içinde olmak istiyor."

Deniz Tolga Aytöre: "Aziz Yıldırım'ın cezaevinde girmesinin mümkün olmadığını düşünüyoruz. Biz bu bedelleri ödeyeceksek buna hazırız. Bu yargılardan ve meşruiyetini yitirmiş makamlardan sonra bu mümkün değil. Başsavcıya yaptığımız başvuru kabul edilebilir. Anayasa Mahkemesi'ne yaptığımız itiraz sonunda infazın durdurulması da mümkün." 

Aziz Yıldırım: "Ben rahatım. Suçsuz olduğum için. Şahsımla ilgili bana ceza versinler. Ömür boyu stada gitme, ömür boyu hapiste yat desinler. Ama Fenerbahçe'ye zarar vermesinler. Dürüst savcılar hakkında ağzımdan bir kelime çıkmaz. Bu 107 yıllık çınarın bu şekilde lekelenmesini kabul etmiyorum. Bunu benim yapmış gibi gösterilmem beni çok üzüyor."

"PAZAR GÜNÜ BEN DE YÜRÜYECEĞİM"

"Pazar günü yapılacak olan yürüyüşe ben de katılacağım. Fenerbahçe için, Türkiye için ve herkes için adalet sloganı olacak. Küfürsüz, hakaretsiz sessiz çığlık olmak üzere orada bulunacağız. Fenerbahçe için özel hayatımda yaptığım fedakarlıkları iyi ki yapmışım diyorum. Aziz Yıldırım ile mahkemelere arasındaki bağ mahkemeler aracılığıyla bozulacak değildir."
Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126