Yüksekdağ: Sarayda saltanat ilan edenler Yezitler gibi tarihe karışacak

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, dün olduğu gibi bugün de Yezitlerin zulmünün devam ettiğini söyledi. Hz Hüseyin gibi Yezitlerin karşısında duracaklarını belirten Yüksekdağ, “Bugünün Yezit’leri saraylarda saltanat ilan edip...

GÜNCEL 24.10.2015, 21:44
Yüksekdağ: Sarayda saltanat ilan edenler Yezitler gibi tarihe karışacak
banner257
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, dün olduğu gibi bugün de Yezitlerin zulmünün devam ettiğini söyledi. Hz Hüseyin gibi Yezitlerin karşısında duracaklarını belirten Yüksekdağ, “Bugünün Yezit’leri saraylarda saltanat ilan edip halkına zulmedenler, Yezitler gibi tarihe karışacaklar. Yezit ve Muaviye’nin sarayları gibi bugün tepemizde kurulan saray ve saraylarda yıkılacak.” dedi.

Figen Yüksekdağ ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gülten Kışanak, Gazi Cemevi’nde Muharrem iftarına katıldı. Yüksekdağ ve Kışanak, ardından Gazi Mahallesi kapalı pazar alanında Demokratik Alevi Derneği’nin düzenlediği ‘Aleviler Hüseyin’in aşkıyla barışa ikrar veriyor’ programına katıldı.

'SARAYLARDA SALTANAT İLAN EDİP HALKINA ZULMEDENLER, YEZİTLER GİBİ TARİHE KARIŞACAKLAR'

“Dün bize Yezid’in zulmü ve işkencesini dayatanlar bugün barış ve adalet diyenlerin karşısında aynı zulmü dayatıyorlar.” diyen Yüksekdağ, “Kerbela’nın yıl dönümünde bizlere acıyı ve savaşı dayatanlara karşı Hz Hüseyin gibi, Kerbela şehitleri gibi direndik ve direnmeye devam edeceğiz. Bugünün Yezit’leri saraylarda saltanat ilan edip halkına zulmedenler, Yezitler gibi tarihe karışacaklar. Yezit ve Muaviye’nin sarayları gibi bugün tepemizde kurulan saray ve saraylarda yıkılacak.” ifadelerini kullandı.

Hükümetin başındakilerin halkı beyaz Toroslarla korkuttuğunu ifade eden Kışanak ise “Sandıkta bize oy vermezseniz ‘beyaz Toroslar geri gelir’ diyorlar. Korkutarak oy istiyorlar. ‘Biz olmazsak hükümet kurulmazsa kaos olur’ diyorlar. Sizin hükümetten halk ne hayır gördü de kuracağınız hükümetten görecek? Şimdi biz buradan sunun sözünü vereceğiz. Tekrar zafer sözü vereceğiz. 1 Kasım’da tekrar seçim kararı alanları bu kararı aldıklarına pişman edecek sonuç ortaya çıkartacağız. Onlar hırsızlıkta ustalaştılar. Ama siz de hırsızları yakalayıp mahkum etmede ustalaştınız. Bu halk sandığına ve oyuna sahip çıkacak.” açıklamasını yaptı.

Ankara’daki patlamaya da değinen Kışanak, şöyle devam etti: “Ankara’da patlayan bomba aslında halklarımızın kurduğu büyük ittifaka karşı yönelik bir bombaydı. Yıllarca bizi Alevi-Sünni diye ayırdılar. Yıllarca bizi Kürt-Türk diye ayırdılar. Ellerinden geldiği kadar bizi bölüp parçalayıp üzerinde saltanat kurdular. Ama artık biz mazlumlar zalime karşı halklarımızın en büyük ittifakı kurduk. İnşallah o zalimin saltanatını 1 Kasım’da sandığa gömeceğiz.”
Yorumlar (0)
24°
açık
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:22
Güneş 05:06
Öğle 12:35
İkindi 16:27
Akşam 19:55
Yatsı 21:31
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P