Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Kahramanmaraş Dağcılık Arama Kurtarma ekibi, depremden sonra ilk defa, ortaklaşa doğa yürüyüşleri düzenledi.

photo1685961297
Kahramanmaraş’a yaklaşık 25 kilometre mesafede yer alan Ali Kayaları, doğa severlerin en tutkulu yerleri arasında yer alıyor. Büyükşehir Belediyesinin yapımını sürdürdüğü Ali Kayası Terasına yürüyüş düzenleyen doğa severler, zorlu parkurları aşarak, 8 kilometre yürüdüler.

photo1685961297 (1)
Sarp kayalıklardan aşarak Ali Kayalarının zirvesine ulaşan ekip, orada Türk Bayrağı açtı. Depremin acılarını unutturmak ve hayatı normale döndürmek için Büyükşehir Belediyesi, doğa yürüyüşlerini bir ay boyunca devam ettirecek.

photo1685961297 (2)
Ali Kayasına yapılan doğa yürüyüşü hakkında bilgi veren Sait Kılıçsallayan şunları söyledi: "Kahramanmaraş'ta deprem sonrası depremin üzerinden yaklaşık 4 ay gibi bir zaman geçti.Bizler de büyükşehir belediyesi ve kadak ekibi olarak depremzedelerin normalleşmesini hızlandırma adına Kahramanmaraş'ta doğa yürüyüşleri projesi başlattık. Doğa yürüyüşlerinin ilkini Ali Kayalarına gerçekleştirdik. Parkur 8 kilometreden oluşuyor zorlu bir yürüyüşten sonra bu inanılmaz manzaraya ulaştık bu etkinlikler yaklaşık bir ay sürecek” dedi