Kahramanmaraş haftalardır çeşitli büyüklükteki depremlerle sarsılırken Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün yaptığı paylaşım şok etkisi yarattı. Depremlerle ilgili konuşmayan Güngör tarhana telaşına gündeme getirdi.

Kahramanmaraş'ta bu gece sabaha karşı yarım saat içerisinde en büyüğü 3.6 şiddetinde olan 3 deprem meydana geldi.  Vatandaşlar bu depremlerin şokunu henüz atlatmadan az önce saat 10.03 te 3.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

 vatandaşlar yetkililerin konuyla ilgili açıklama yapmasını beklerken Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör sosyal medyadan yaptığı  paylaşımla vatandaşların tarhana telaşına değindi.  Güngör paylaşımında "Kahramanmaraş’ta kış hazırlıkları telaşı başladı. Tarhana; meşakkatlidir, birlik, beraberlik gerektirir. Bu sebeple lezzeti benzersizdir." ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi Onikişubat İlçe Teşkilatı Vatandaşlara Aşure İkram Etti! DEVA Partisi Onikişubat İlçe Teşkilatı Vatandaşlara Aşure İkram Etti!

2022-08-01_10-51-27

Bu arada Karacasu TOKİ'de çok sayıda vatandaş evlerine giremedikleri  için yetkililerden ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'den yardım istemeye devam ediyorlar.