Yeni Kahramanmaraş'ın imarı ve inşası konusundaki çalışmalar devam ederken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen Kentsel Tasarım Projesi, Hayrullah Mahallesi, Hükümet Bulvarı, Zübeyde Hanım Bulvarı, Valilik karşısı, Trabzon Caddesi ve Cahit Zarifoğlu Caddesi'nde etkileyici konut ve iş yerleri inşa ediyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ!

Savrun Fayı Korku Salıyor: Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesinde Depremler Bitmiyor! Savrun Fayı Korku Salıyor: Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesinde Depremler Bitmiyor!

Proje kapsamında Azerbaycan Devleti'nin desteklediği Azerbaycan Mahallesi'nde bloklar hızla yükselirken, diğer bölgelerde temel öncesi zemin hazırlıkları devam ediyor. 4 bine yakın konut ve iş yerinin ihalesi yapılarak inşasına başlanırken, projenin tamamlanmasıyla şehir merkezine toplamda 10 bin konut ve iş yeri kazandırılması hedefleniyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, projenin şehir merkezine eski canlılığını geri getireceğini vurgulayarak, "Yapımına başlanan projeler 1 yıl içerisinde tamamlanacak. Hayata geçirilen bu projelerle yeni Kahramanmaraş, alt ve üstyapısı, yeşil alanları ve ulaşımıyla eski canlılığına kavuşacak" dedi.