Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, bugün Pazarcık ve Dulkadiroğlu ilçelerinde 14.34 ile 15.40 saatleri arasında en büyüğü 4.5, en küçüğü 1.0 olmak üzere 17 kez sallandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı Hayrettin Güngör 4.5 şiddetinde yaşanan deprem sonrası herhangi olumsuz bir durumun yaşanmadığını sosyal medya hesabından paylaştı.

WhatsApp Image 2022-10-20 at 15.47.02

Bakan Soylu'dan Geçmiş Olsun Paylaşımı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, depreme ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kahramanmaraş Pazarcık'ta, saat 14.34'te gerçekleşen 4,5 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine intikal eden herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Gelişmeler, Valiliğimiz tarafından kamuoyuyla paylaşılacaktır. Hemşehrilerimize geçmiş olsun." ifadesini kullandı.

Vali Coşkun'dan Geçmiş Olsun Paylaşımı

Vali Ömer Faruk Coşkun, depremin ardından ekiplerin tarama faaliyetlerine başladığını belirterek, "Şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun." dedi.

Depremin ardından ilçe merkezindeki çok sayıda vatandaş, ev ve iş yerlerinden dışarıya çıktığı görüldü.

Kaymakam Mustafa Hamit Kıyıcı ile Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan ise ilçe merkezinde incelemelerde bulunarak, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Art arda yaşanan sarsıntılar nedeniyle bölge halkı tedirginlik yaşıyor.