Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da 6 büyüklüğünde deprem olacak iddiası Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da 6 büyüklüğünde deprem olacak iddiası

Pazarcık ilçesinde mevsimlik tarım işçileri, Narlı Ovası'nda sarımsak çapalama işleri için yoğun mesailerine başladı. Oruçlu olmalarına rağmen geçimlerini sağlamak adına zorlu bir çalışma sürecine giren tarım işçileri, binlerce dönüm araziye dikilen sarımsakların tarlada bakımını yapıyorlar. Çapalama, gübreleme ve ilaçlama gibi işlemlerle uğraşan Güneydoğu Anadolu ve çevre bölgelerden gelen tarım işçileri, Kahramanmaraş'ın verimli topraklarında sarımsak yetiştirme gayreti içindeler.

Whatsapp Image 2024 04 03 At 2.02.17 Pm (1)

Kahramanmaraş'ta neredeyse dört mevsim tarım yapıldığı ve bu sezonun bol yağışlarla bereketli geçmesi bekleniyor. Ziraat Odası'nın bildirdiğine göre, tarım işçilerinin tam gün çalışma ücreti 500 lira olarak belirlendi. Deprem sonrası işsiz kalan vatandaşlar da kendi bölgelerinde tarım işçiliği yaparak geçimlerini sürdürmeye çalışıyorlar. Narlı Ovası'nda sarımsak yetiştirme çalışmaları sürerken, tarım işçilerinin emekleriyle verimli bir sezon geçirilmesi hedefleniyor.