Türkiye genelinde kış aylarında artan üst solunum yolu enfeksiyonları, afet bölgesi Kahramanmaraş'ta da hastanelerde yoğunluğa neden oluyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, acil servislere başvurularda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20'ye yakın bir artış yaşandığını ifade etti.

Kahramanmaraş'ta TUSAŞ Açıldı: Yerli Savaş Uçağı KAAN'ın Parçaları Üretilecek! Kahramanmaraş'ta TUSAŞ Açıldı: Yerli Savaş Uçağı KAAN'ın Parçaları Üretilecek!

COVİD-19 VİRÜSÜ SIKÇA GÖRÜLÜYOR

En sık grip yani influenza, ardından RSV ve Covid-19 vakalarının görüldüğünü belirten Bakan Koca, hastane doluluk oranlarını da paylaştı.

Hastanelerde servis yatağı doluluk oranının yüzde 65, yoğun bakım yataklarının ise yüzde 72 olduğunu belirten Bakan Koca, mevsimsel etkiler nedeniyle yaşanan artışın normal olduğunu vurgulayarak, vatandaşlardan endişe etmemelerini ve tedbirlere uyumlarını istedi. Kahramanmaraş'taki hastanelerde de artan başvurularla birlikte yoğunluğun devam ettiği gözlemleniyor.

HABER: DİLEK NUR