Akaryakıta Yeni Zam Dalgası: Otogazın Litre Fiyatı 23 Lira Olacak! Akaryakıta Yeni Zam Dalgası: Otogazın Litre Fiyatı 23 Lira Olacak!

Kahramanmaraş, demirden yapılan ve zamanla paslanma sorunları yaşanan eski model şişlerden vazgeçerek, paslanmaz çelik kromdan üretilen yeni nesil şişlere geçti. Bu modern teknoloji sayesinde üretilen ciğer, kuşbaşı, kıyma, patlıcan kebabı ve tavuk kanat şişlerinin toplamda beş çeşidi bulunuyor. Bu dönüşüm, hijyen ve uzun ömürlülük sağlıyor.

Whatsapp Image 2024 06 13 At 11.27.46 (1)

200 Kişiye İstihdam

Kahramanmaraş'taki şiş üretim firmaları, toplamda 200 kişiye istihdam sağlıyor. Deprem öncesinde yıllık üretim 2 milyon adet iken, teknolojik gelişmeler ve makineli üretim sayesinde bu rakam 10 kat artarak 20 milyona ulaştı.

Whatsapp Image 2024 06 13 At 11.27.46

Uluslararası Pazar Payı

Kahramanmaraş'ta üretilen kebaplık şişler sadece Türkiye'de değil, dünyanın birçok ülkesinde de tercih ediliyor. Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinde büyük bir pazar payına sahip olan Maraş kebap şişleri, İngiltere, Almanya, Fransa, Amerika, Hollanda, Kanada, Kuzey Irak, İran ve Rusya gibi ülkelere ihraç ediliyor.

Bu başarı, Kahramanmaraş'ın sanayi ve üretim kapasitesinin uluslararası alanda da tanınmasını sağlıyor. Kebap şiş üretimindeki bu artış, kent ekonomisine de önemli katkılar sunuyor.