74 yaşındaki Fatma nine Kahramanmaraş'a 45 kilometre mesafede yer alan Hacılar köyünde depreme yakalandı. O da herkes gibi bir afetzede..Kerpiç evinin neredeyse tamamı çatladı ve ağır hasar aldı. 
7 YAŞINDAKİ FATMA, DEPREMDE ÖLEN SEMRA ÖGRETMEN İCİN GÖZ YAŞI DÖKTÜ
Yıllar önce bir keçi kurtarma operasyonunda tanıştığı ve kendisine yardımcı olan Beden eğitimi öğretmeni Sait Kılıçsallayan'ı arayarak, torunu Fatma Akdere'nin öğretmeninin köy okulunda enkaz altında kalarak hayatını kaybettiğini bu yüzden de gelip Fatma'yı teselli etmesini istedi. 

photo1676817465
FATMA NİNE, PERİŞAN HALİYLE DEPREMZEDELERE 200 LİRA BAĞISTA BULUNDU
Kendisi de öğretmen olan Sait kılıçsallayan ekibini de alarak Hacılar köyüne gitti ve Fatma ninenin evine yardım malzemesi götürdü. Hal hatır soruldu, yürekler bir oldu, Fatma Nine'nin konutunun yapılması için söz verildi. Afetzede, yoksul Fatma nine tam o esnada cebinden 200 lira çıkartarak, başka param yok, olursa daha da gönderirim diyerek, paranın depremzedelere ulaşması için Sait Kılıçsallayan hocaya teslim etti. Sait Hoca bu ana çok duygulanarak, "anam ben senin ellerini öperim, duvarların çatlamış, perişan haldesin, yine de bu halde afetzedelere 200 lira yardımda bulunuyorsun” dedi.