Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, yarıyıl tatilinde depremzede çocuklar için motivasyon amaçlı atölye çalışmaları ve interaktif sahne gösterileri düzenleyecek. Bakanlık, Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilerinden etkilenen çocukların moral bulmasını hedefleyerek çeşitli etkinlikler planladı. Yarıyıl tatili boyunca, çocuklar konserler, yüz boyama aktiviteleri, Karagöz-Hacivat gösterileri, ahşap zeka ve beceri oyunları, şişme oyun parkuru gibi eğlenceli etkinliklerle zaman geçirecekler.

İlk Kez Açıklandı: Kahramanmaraş Depremi İç İçe Girmiş 3 Ayrı Sarsıntı! İlk Kez Açıklandı: Kahramanmaraş Depremi İç İçe Girmiş 3 Ayrı Sarsıntı!

Etkinlikler, 21 Ocak Pazar günü Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde, 22 Ocak'ta Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde, 23 Ocak'ta Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu Havaalanı Konteyner Kenti'nde, 24 Ocak'ta Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, 25 Ocak'ta Hatay Kırıkhan'da, 26 Ocak'ta Osmaniye merkezde ve 27 Ocak'ta Adana'nın Çukurova ilçesindeki konteyner kentlerde düzenlenecek.