Edinilen bilgiye göre, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışmada suçüstü yakalanan Ü.C. ve Ö.R.K’nin üzerlerinde yapılan aramada 2 parça halinde 0.72 gram Met-Amfetamin maddesi ele geçirildi.

Şüpheli şahısların uyuşturucu madde satın aldığı T.K. yakalandı. Polis tarafından şahsın üzerinde yapılan aramada bir parça halinde toplam 1.16 gram Met - Amfetamin maddesi, bir parça halinde 0.86 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi.

photo1654108081 (2)

Ayrıca, Ö.R.K. isimli şüpheli şahsın ikametinde yapılan aramada ise evinin ebeveyn banyosuna özel donanım yaparak sera oluşturduğu ve hint keneviri yetiştirdiği tespit edildi. Saksılarda ekili vaziyette 9 kök hint keneviri, 4 parça halinde toplam 25.04 gram kubar esrar maddesi, 2.53 gram hint keneviri tohumu ve uyuşturucu madde hint keneviri yetiştirmek üzere kullandığı led lambalar, buhar makinası, ayaklı klima ve bitki vitaminleri ele geçirildi.

photo1654108081
Ö.R.K. ve T.K. 'Uyuşturucu Madde Murakabesi Hakkında Kanuna Muhalefet ve Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak' suçundan gözaltına alındı. Ü.C. ise, 'Uyuşturucu Madde Kullanmak ve bulundurmak' suçundan adli işlem yapılarak serbest bırakıldı.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ö.R.K. ve T.K. çıkarıldıkları Elbistan Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.