Olay, İstanbul Şişli'de bir AVM'de meydana geldi. Filipinli 7 yaşındaki bir çocuğun ayağı AVM'nin yürüyen merdivenlerine sıkıştı. Olayda parmakları kopan çocuk, hemen hastaneye kaldırılıp ameliyata alındı. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlatırken AVM'de yaşananların görüntüleri ortaya çıktı.

Sağ ayağı sıkıştı
Çarşamba günü saat 13.15 sıralarında Şişli Esentepe Mahallesi’ndeki bir AVM’de meydana gelen olayda, Filipinler uyruklu 7 yaşındaki A.M.L ailesiyle birlikte AVM’ye girdi. Aile burada metro katında bulunan yürüyen merdiveni kullandığı esnada çocuğun sağ ayağı mekanizmaya sıkıştı. 

Olay sonucunda sağ ayağının 3 parmağı kopan A.M.L.'nin ayağı sıkışan yerden çıkarıldı. Olay anı ve sonrasında yaşananlar ise hem güvenlik hem de cep telefonu kamerasına yansıdı.

jpg-5-nDfr.jpg

Ameliyata alındı
Olayın ardından ihbar üzerine AVM’ye sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, parmakları kopan çocuğu yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansla Sarıyer’deki Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırarak tedavi altına aldı. Kopan parmaklar ise merdiven sökülerek ulaşıldıktan sonra hastaneye götürüldü ancak yerine dikilemeyince aile, özel bir hastaneye sevk edildi. Burada çocuğun ameliyata alındığı bilgisine ulaşıldı.

Soruşturma başlatıldı
Olayla ilgili ise Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü polisleri çalışma başlattı. İhmal olup olmadığının araştırıldığı olayla ilgili savcılığın talimatıyla “taksirle yaralama” suçundan adli soruşturma başlatıldığı öğrenildi.