Tarihi Maraş Kalesi aydınlatıldı ama aydınlatılmayan sorular var

Uzun zamandır restore edildiği gerekçesiyle kapalı tutulan, tarihi eser kaçırıldığı iddia edilen Kahramanmaraş kalesi açılıyor. Yıllarca hiç bir çalışmanın yapılmadığı tespit edilen tarihi Maraş kalesinin surları aydınlatıldı ancak karanlıkta kalan pek çok soru halâ aydınlatılmayı bekliyor.

Tarihi Maraş Kalesi aydınlatıldı ama aydınlatılmayan sorular var

Uzun zamandır restore edildiği gerekçesiyle kapalı tutulan, tarihi eser kaçırıldığı iddia edilen Kahramanmaraş kalesi açılıyor. Yıllarca hiç bir çalışmanın yapılmadığı tespit edilen tarihi Maraş kalesinin surları aydınlatıldı ancak karanlıkta kalan pek çok soru halâ aydınlatılmayı bekliyor.

Çevre düzenleme çalışmalarının devam ettiği Tarihi Maraş Kalesi’nin aydınlatmaları da test edilmeye başlandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Tarihi Maraş Kalesi’nde başlatılan çevre düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 11 bin metrekarelik alanda devam eden çalışmalar kapsamında yürüyüş yolları, dinlenme ve seyir alanları oluşturuluyor. Ekipler aynı zamanda tarihi kalenin aydınlatma çalışmalarının testlerine de başladı. Bu kapsamda devreye alınan sur aydınlatmaları çok güzel bir görüntü oluşturdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, tarihi kalenin yılbaşına kadar ziyarete açılacağını açıklamıştı.

KALENİN SURLARI AYDINLATILDI AMA KARANLIKTA KALAN SORULAR VAR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, tarihi kalenin surlarıı aydınlattı. Büyüleyici bir güzelliğe bürüren Maraş kalesinin surlarının içinde ise vatandaşların karanlıkta kalan soruları var. Restore edildiği söylenen yıllar boyunca Maraş Kalesi'nde neler yapıldı? Yıllar boyu hiç bir çalışmanın yapılmadığı ortaya çıkan Maraş Kalesi'yle ilgili ortaya atılan iddialar doğru mu? Bu konuda araştırma yapıldı mı? Restore edilmediği halde neden "restorasyon yapıldığı için kapalı tutulduğu" açıklandı? Kahramanmaraş Kalesi'nde büyük bir göçük meydana geldiği ve bu göçüğün altından çıkarılan tarihi eser ve hazinelerin kamyonlarla taşındığı iddiasını ortaya atanlardan bilgi alındı mı? 

Tüm bu sorulara cevap verilirse tarihi kalenin surlarıyla birlikte içi de aydınlatılmış olacaktır. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maraşlı
Maraşlı - 2 hafta Önce

Hahahahahaahahah:))) atı alan Üsküdar'i geçti, herkesin dilinde olan şey için malum aile ( kale içinde cafe işleten aile ) yaptığınız iftiradır demiş mi,:)) yapan yapacağını yaptı, ben bekledim ki kalenin altını dinamitle patlatılır, gene bu halini kurtardık ona şükrediyorum:)))

Hüseyin Gençtürk
Hüseyin Gençtürk - 2 hafta Önce

Yıllardır halka kapatıldı heb çalışma vardı ve bukalenin içerisinde nelervardi ve kimler çalışma yaptı bilinmez ama k.marasin tarihi ve bir çok eserlerin olduğuna dair heb söylemler oldu buradaki sirperdesinin aydınlatılmasını istiyoruz ve herkes bunu bilmeli k.maras halkının bunu bilmeye hakkı vardır benim düşüncem kalemizden .rant çevirenler olduğu düşüncesi vardir

edeler
edeler - 2 hafta Önce

mado kaleye dondurma gömdü

Maraşlım
Maraşlım - 2 hafta Önce

Bİlenler bilir malüm aile tarihi eserlere çok meraklıdır. Şehrimizde nerede tarihi eser var çok iyi bilirler. Kalenin ihalesini bilmem kaç yıl alması tesadüf mü? Kale de ticaret yaparak paramı kazanacaktı ki!

vatandaş
vatandaş - 2 hafta Önce

acilen suç duyurusunda bulunulmalı yetkili mercilerce, savcılık kanalı ile komisyon kurulup inceleme başlatılmalıdır.

Cuma
Cuma - 2 hafta Önce

Şayet varsa tarafsız uzmanlar getirilip inceleme yapılmalı 3 yıl sürecek tadilata neler var hepsi açıklanmalı orda çalışan kamyon kepçe şoförü çalışan hepsi sorgulanmalı tabi bişey çıkarsa

SIRADAKİ HABER

banner122