Davutoğlu'ndan Esra Erol, Zuhal Topal ve Seda Sayan'a şok tepki! Evlilik Programlarına karşı çıktı

Başbakan Ahmet Davutoğlu RTÜK üyeleriyle yaptığı toplantıda evlilik programına tepki gösterdi. Davutoğlu'nun "kapalı paravanlar arasında evlilik olmaz" tepkisine Seda Sayan, Uğur Arslan, Esra Erol ve Zuhal Topal'ın ne cevap vereceği merak konusu oldu. Davutoğlu Bunlar bizim aile kültürümüze uygun değil" dedi.

MAGAZİN 13.02.2016, 11:00
Davutoğlu'ndan Esra Erol, Zuhal Topal ve Seda Sayan'a şok tepki! Evlilik Programlarına karşı çıktı
banner257
 Başbakan Ahmet Davutoğlu, Prof. Dr. İlhan Yerlikaya başkanlığındaki Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyelerini önceki gün kabul etti. Çankaya Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 1 saat sürdü. 

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Davutoğlu, izdivaç programlarından duyduğu rahatsızlığı dile getirirken, "Bunlara izdivaç da dememek lazım, bunlar aile kültürüne zarar veriyor. Kapalı bir paravanın ardından yapılan pazarlıkla aile kurulmaz. Bunlar Bizim Aile kültürümüze uygun değil" dedi. 

RTÜK ÇOK SESLİLİĞİ SAĞLAMALI

Davutoğlu'nun, RTÜK'ten en temel beklentisini de şöyle anlattığı öğrenildi: "Benim RTÜK'ten en temel beklentim çok sesliliğin sağlanması konusunda duyarlı olması. Herkesin görüşünü medeni ölçüler içerisinde ifade edebilmesi için özgürlükçü ortamın korunması önemli." Davutoğlu'nun, RTÜK üyelerinin görevine işaret ederken, "RTÜK üyeleri seçilene kadar bir siyasi partinin aday göstermesiyle o siyasi partinin görüşleri doğrultusunda hareket edebilir. Bu da Meclis'in siyasi iradesinin yansıması olduğu için gayet doğru; ama seçildikten sonra kamu adına görev yapıldığının da unutulmaması gerekir" ifadelerini kullandığı belirtildi.

Evlilik Programları


Kültürümüzle uyuşmuyor!

Gündüz kuşağında her kanalda yer alan izdivaç programlarının aile kültürüne uymadığını belirten Davutoğlu RTÜK'ü bu konuda uyardı.
Yorumlar (2)
Kemal 5 yıl önce
Bir an önce bu gibi programlar kaldırılsın. Utanç verici
Rıfat 5 yıl önce
Derhal kaldırılsın lütfen. Münkünse gelecek hafta yayınlanmasın..!!
33°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 03:48
Güneş 05:26
Öğle 12:44
İkindi 16:34
Akşam 19:52
Yatsı 21:22