Malatya'nın Akçadağ ilçesinde saat 20.24'te 4.4 büyüklüğünde bir deprem gerçekleşti. Depremin, yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldiği bildirildi. AFAD verilerine göre, Akçadağ'da yaşanan bu sarsıntı, kentte paniğe neden oldu.

Kandilli Rasathanesi de depremin büyüklüğünü 4.4 olarak ölçtü ve yerin 5 kilometre derinliğinde gerçekleştiğini duyurdu.

Kahramanmaraş için Meteorolojik Alarm: Ani Sel ve Yıldırım Riski Kahramanmaraş için Meteorolojik Alarm: Ani Sel ve Yıldırım Riski

Olumsuz Durum Bildirilmedi

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Geçmiş olsun Malatya. Akçadağ ilçemizde yaşanan 4.4 büyüklüğündeki depremde, kurumlarımıza ulaşan herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Hemşehrilerimize geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

Akçadağ Belediye Başkanı Hasan Ulutaş ise saha taramasının başlatıldığını ve şu ana kadar herhangi bir olumsuz durum yaşanmadığını belirtti.

Deprem sonrası yapılan hızlı incelemeler sonucunda, can ve mal kaybının yaşanmadığı, yetkililerin ise herhangi bir olumsuzluğa karşı tedbirlerini sürdürdüğü bildirildi.