Haber46 Okuyucusu! Haber46 yüzünden başkan çalışmak zorunda kalacak

Kahramanmaraş'ın sorunlarını ciddiyetle takip eden, şehrin problemlerini ve çözüm önerilerini sunan, yerel yöneticileri doğru işler yapma konusunda harekete geçirmek için çaba harcayan Haber46 okuyucusundan manşet gibi yorum.

MEDYA 23.05.2020, 00:16
Haber46 Okuyucusu! Haber46 yüzünden başkan çalışmak zorunda kalacak
banner257

Kahramanmaraş'ın ilk ve en büyük haber sitesi Haber46, şehrin sorunlarını yazmaya ce yerel yöneticileri sorunları çözmesi için harekete geçirmeye gayret gösteriyor. Halktan yana yaptığı haberlerle şehrin neredeyse yazılmadık tek bir sorununu bırakmayan Haber46 gibi okuyucuları da şehrin sorunlarına karşı duyarlı.

Kahramanmaraş'a yapılan küçüklü büyüklü tüm hizmetleri vatandaşa hiç bir menfaat ummadan duyuran Haber46, aynı zamanda şehrin önemli sorunlarını da sürekli gündeme getirerek kamuoyu oluşturmaya ve yerel yöneticileri hizmet yapmaya zorlamaya çalışıyor.

Bu haberlerden biri de Kahramanmaraş Kalesinin neredeyse üç yıldır restorasyon bahanesiyle kapalı tutulmasıydı. Şehirde pek çok inanı tedirgin eden, hazine arandığı, kamyon kamyon tarihi eser kaçırıldığı iddia edilen Tarihi Maraş Kalesinde üç yılın sonunda hiç bir işlem yapılmadığı ortaya çıkmış ve şüpheleri de artırmıştı. Kalenin açılması için arka arkaya haberler yapan haber46'nın ve okuyucularının baskıları üzerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör Ekim ayında yaptığı açıklamada, kalenin yılbaşında açılacağı sözünü verdi.

Kaleyi açmak için hiç bir olumsuz durumun olmadığı bir ortamda Başkan Güngör verdiği söze rağmen kaleyi açmadı. Haber46'nın bu süreçte yaptığı haberler sonrası Başkan Hayrettin Güngör dün Tarihi Kalede basın mensuplarıyla bir araya geldi ve kalenin Bayram sonrası açılacağını ifade etti.

İşte Başkan Güngör'ün Tarihi Maraş Kalesinin açılacağını söylediği bu ahberin altına bir Haber46 okuyucusu, Kahramanmaraş'ın bugünki halini anlatan şu yorumu yaptı.

"Haber46 yüzüne başkan çalışmak zorunda kalacak."

Yorumlar (14)
Canan 9 ay önce
Tek tarafsız haber sitesi olup sırf AKP taraftarı haber yapmayıp doğruyu yanlışı verdiğiniz için teşekkür ediyorum.
Canan 9 ay önce
Sırf AKP li belediye diye taraflı davranmayıp doğru ve dürüst haber yaptığınız için teşekkür ederim inanarak okuduğum tek site tebrikler emeği geçen herkese
Maskeee 9 ay önce
Çalışmak güzeldir..
Mıro 9 ay önce
Manşet için teşekkür ederim haber46 :)
AHMET DEMİR 9 ay önce
Öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Kahramanmaraş’ımızın en temel problemlerinden bir tanesi olan yollar. Yollarımızda çalışmaların hangi aşamada olduğunu bütün hemşerilerimizin duyması için yollarımız üzerine bir haber yapabilir misiniz ?
1-Kahramanmaraş- Göksun (Kayseri) yolu. 2019 yılı bitmeden faliyete geçeceği söylenmişti.
2-Ekinözü-Ilıca- Kahramanmaraş yolu . İçmeler ve Ilıca ile birlikte turizm hareketlilik kazanır.
3-Kadirli –Andırın –Göksun yolu. Akdeniz bölgesi İç Anadolu’ya en kısa yoldan bağlanacak. Üç ilçede çok kazanacak.
4- Batı Köyleri yolu . Bu yol ile mesafe çok kısalacak. Özellikle de köprünün yapılması ile.
5- Elbistan –Göksun yolu. Yol tamamlandığında kuzey ilçeler arası ulaşım kolaylaşacak.
KORKUSUZKURT 9 ay önce
SEHRİMİZİN ENBÜYÜK TURİZM PROJESİ VE EN ÇOK YABANCI GİRİŞİ SAĞLAYAN YEDİKUYULAR ULAŞIM YOLLARI DR MUSTAFA MEYDANINDAN BAŞLANARAK TEYFİK KADIOĞLU BULVARINA KADAR ALT GEÇİTLERLE RAHATLATILMALI GELEN YABANCILARA REZİL OLUYORUZ YOL TERÖRÜ ÇÖZÜLMELİ SELAMLAR
Kayt 9 ay önce
Yerel medya Maraş'ın sorunlarına karşı hep üç maymunu oynadı.Yapılmayanı yanlış yapılanı görmüyor duymuyor söylemiyor.Rızık endişesiyle sessiz şeytan olmayı tercih ediyorlar.Allah haber46 nın yardımcısı olsun.Selam ve dua ile...
Nisafir 9 ay önce
Bu başkanlar geliyor başkanlar gidiyor. Gelen fakir gelip zengin çıkıp gidiyor bunu sorgula ey millet sorgula.
Albustanlı 9 ay önce
40 yıldır maras ameliyat masasinda nesterini elleri titremeden vurabilecek cerrahı bekliyor,simdiye kadar gelenlerin hepsi sadece fenni sünnetçilik yaptı.
Ede46 9 ay önce
Yerel basında olmasa kafasını kuma gömecek bir belediyeniz var
Ahmet 9 ay önce
Sadece haber46 takip ediyorum dogruları yazdığı için
birisi 9 ay önce
Açıkçası yöneten kişiler hep sorunlu a ya da b partisi çok da fark etmiyor. Bizim memleketin en büyük sorunu insanında. Bir memleketi esnaf yansıtır ama bizim esnafın çoğunun insanlıktan haberi yok. Esnafın da hepsini particilikle suçlayıp yakayı kurtaracak değiliz insanımız sorunlu. Ne malını satmayı biliyor ne de alıcıya insan muamelesi yapıyor. Ağzı laf yapamayan müşteriyi tiksindiren kişiler en ufak sorunda yok belediye başkanı yok vali diye ağlıyor. İnsanımız kapısına geleni güzel geri göndersin ki ağlayacak halden kurtulsun.
nihat cayır 9 ay önce
ak belediyeler koca bir talan ve hırsılık örgütüdür
Mehmet 9 ay önce
Kahramanmaraş kalesinin başına gelenlerden tüm maraşlılar haberdar ama kimse sesini çıkaramıyor ! Nasıl bir nefis ki gözlerinin doyacağı yok arkadaş ! Memleket 3-5 kişinin tekelinde
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 24 Ocak 2021
İmsak 06:11
Güneş 07:35
Öğle 12:49
İkindi 15:31
Akşam 17:54
Yatsı 19:13