Kahramanmaraşlı gazeteciler Aracılığıyla Başkan Mahçiçek'e 20 Önemli Soru

Kahramanmaraş'ın Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle şehrimizde görev yapan gazetecilerle bir araya gelecek. Furkan Çam, Haber46'nın davet edilmediği davette Başkan Mahçiçek'e sorulmak üzere 20 sorunun yer aldığı bir yazı kaleme aldı.

MEDYA 07.01.2020, 21:28 07.01.2020, 23:52
Kahramanmaraşlı gazeteciler Aracılığıyla Başkan Mahçiçek'e 20 Önemli Soru
banner257

Kahramanmaraş'ın Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle şehrimizde görev yapan gazetecilerle bir araya gelecek. Furkan Çam, Haber46'nın davet edilmediği davette Başkan Mahçiçek'e sorulmak üzere 20 sorunun yer aldığı bir yazı kaleme aldı.

İŞTE FURKAN ÇAM'IN O YAZISI:

Kahramanmaraş'ın çok değerli ve pek muhterem basın mensuplar;

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde, Onikişubat Belediyemizin bir hizmeti olan Bisiklet Yolu’nda Başkan Hanefi Mahçiçek’le, kahvaltıda bir araya geleceğinizi öğrenmiş bulunuyoruz.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz şimdiden kutlu olsun. Kahvaltınız da afiyet olsun.

Haber46 olarak son zamanlarda, nedenini hiç bilmediğimiz bir şekilde (sorduğumuz sorular ve Kahramanmaraş halkının menfaatini korumak amaçlı yaptığımız haberlerden dolayı davet edilmediğimizi düşünmek istemiyoruz) programlara davet edilmiyoruz, bu yüzden biz o gün sizinle birlikte olamayacağız.

Ancak, önemli değil. Siz değerli gazeteci arkadaşlarımız her şeyin en iyisine layıksınız. Umuyoruz, Belediyemiz sizi şanına yakışır biçimde ağırlar.

Sizlerin oraya gidiş amacınızın sadece ağırlanmak olmadığını da çok iyi biliyoruz. Başkan ve ekibiyle bir araya gelmişken muhakkak gerek gündemle ilgili, gerek projeler ve medyada dolaşan bir takım söylentilerle ilgili sorular soracak ve bilgiler de alacaksınızdır.

Siz kıymetli gazeteci büyüklerimin, sorumlu gazeteciliğin gereğini en ince detayına kadar uygulayacağınızdan zerre şüphemiz yok.

Gerçi sizler muhakkak, Başkan Hanefi Mahçiçek’e sormak üzere sorular hazırlamışsınızdır. Ancak, Haber46 olarak programa davet edilmediğimiz için bizim sorma şansı bulamayacağımız aşağıdaki soruları, bizim yerimize Kıymetli Başkanımıza sormanızı istirham ediyoruz.

Basınımızın Güzide Mensupları Aracılığıyla, Onikişubat Belediyemizin Pek Muhterem Başkanı Hanefi Mahçiçek’e Aşağıdaki Soruları Cevaplanmak Üzere Yöneltmek İstiyoruz:

1- Onikişubat Belediyesi’nin yeni hizmet binasının “ikmal ve peyzaj düzenlemesi” işini 15 milyon 580 bin liraya neden Özge İnşaat’a ihalesiz olarak pazarlık usulüyle verdiniz. Pazarlık için başka firmalar da davet ettiniz mi? Özge İnşaat bu ücret karşılığında hangi ikmal işlerini ve hangi peyzaj işlerini yaptı?

2- İlgili işi neden ihale yapmadan pazarlık yoluyla verdiniz?

3- Expo 2023 ile ilgili bugüne kadar kaç lira harcadınız?

4. Expo 2023’ün hangi bölümlerini yap-işlet-devret olarak hangi şirketlere, hangi şartlarda verdiniz?

5. Yap-İşlet-Devret olarak ihale edilen alanlarda Belediye araçları ve işçileri çalıştı mı? Çalıştıysa parasını aldınız mı?

6- Expo 2023 ile ilgili şu ana kadar yapılan herhangi bir borç, çekilen kredi var mıdır ve ne kadardır?

7- Expo 2023’ün bugüne kadar yüzde kaçı tamamlanmıştır?

8- Expo 2023’ün tanıtımı için 2018 yılında yaklaşık 30 milyon lira harcanmasını faydalı bir çalışma olarak görüyor musunuz? 30 milyon liranın Expo 2023’ün bitirilmesi için harcanması daha doğru bir karar olmaz mıydı?

9- Expo 2023 tamamlandığında toplam kaç liraya mal olacak?

10- Expo 2023’ün hazırlanma, ihale süreçleri ve ilgili tüm süreci kamuoyuyla paylaşabilir misiniz?

11- Bir açıklamanızda Expo 2023 için 193 günde 50 ülkeden 2 milyon kişinin Kahramanmaraş’a gelmesini bekliyoruz demiştiniz. Halâ aynı görüşte misiniz?

12- Aynı fikirdeyseniz; Yılda 16 milyon turistin geldiği, 1 milyon yatak kapasitesi olan, her gün ortalama 1000 (yazıyla bin) uçağın indiği, 2 buçuk milyon nüfuslu Antalya’da yapılan Expo 2016’yı kaç kişinin ziyaret ettiğini araştırdınız mı? Araştırdıysanız açıklayabilir misiniz? Araştırmadıysanız Expo 2023’ün fizibilitesini nasıl ve neye göre yaptınız?

13- Yine bir açıklamanızda Expo 2023’ün Kahramanmaraş’a 1 milyar doların üzerinde katma değer kazandıracağını söylemiştiniz. Halâ aynı fikirde misiniz?

14- Aynı fikirdeyseniz; Yılda 16 milyon turistin geldiği, 1 milyon yatak kapasitesi olan, her gün ortalama 1000 (yazıyla bin) uçağın indiği​​​​​​​, 2 buçuk milyon nüfuslu Antalya’da yapılan Expo 2016’nın, Antalya’ya kaç lira katma değer sağladığı hakkında bilgi aldınız mı? Aldıysanız kamuoyuyla paylaşır mısınız?

15- Onikişubat Belediyesi kurulduğundan bu yana, yani son 5 yılda Yerel Medyaya toplam kaç lira ödeme yaptı?

16- Onikişubat Belediyesi basına ödeme yaparken hangi kriterleri göz önünde bulundurdu? Kapalı, güncellenmeyen, ziyaretçisi olmayan sitelere de ilan, reklam ya da editöryel adı altında paralar ödedi mi?

17- Onikişubat Belediyesi bir kişiye ait 3-4 siteye birden yüksek meblağlarda ödeme yaptı mı? Yapmaya devam ediyor mu?

18- İlanları verirken fayda / maliyet hesabı yaptınız mı? Yüksek meblağlarda ödeme yaptığınız haber sitelerinin faydasını nasıl ölçtünüz? Bu konuda elinizde somut veriler var mı?

19- Onikişubat Belediyei şeffaf belediyecilik gereği son 5 yılda yerel medyaya kalem kalem, hangi hizmet karşılığında ne kadar ödediğini açıklayacak mı?

20- Bu iddialarla ilgili Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Basın Müdürü ve ilgili Başkan Yardımcıları ile görüştü mü? Gerekli bilgileri aldı mı? Aldığı bu bilgileri kamuoyuyla paylaşacak mı?

Çok Kıymetli Gazeteci Arkadaşlarımızın, tamamı kamu yararı taşıyan bu soruları, Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek’e yönelteceğinden ve aldıkları cevapları çok kıymetli sitelerinde, televizyonlarında ve gazetelerinde kamuoyuyla paylaşacaklarından hiç şüphemiz yoktur.

Merakla bekliyoruz.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü yeniden kutluyor, gazeteciliğin evrensel ilkelerine uyma konusunda gösterdiğiniz hassasiyetler için ayrıca teşekkür ediyoruz.

Yorumlar (50)
Derinkuyu 7 ay önce
Furkan Çam Kardeşim,
Bu soruları soracak gazeteci bul Kahramanmaraş'ta Ulu Camiden Müftülük Meydanına kadar eşekler gibi anırarak gideceğim.
Ayrıca sorduğun soruların cevabı yok kardeşim. Canını mı alacaksın adamların cevap yok işte. Cevap da veremiyorlar, hesap da veremiyorlar.
Bu dünyada hesap verirler mi bilmem ama Allah'a hesap vermekten nasıl kaçacaklar onu da kendileri düşünsün.
Yüreğine sağlık kardeşim. Eğilme, bükülme yoluna devam et...
maraşlı 6 ay önce
davet ettiği gazetecilere soruları da başkan kendisi veriyor :)) senin dediklerini soracak gazeteci yok bu memlekette :((
Kurtbey 7 ay önce
Seni yetiştiren babanın ellerinden öpüyorum Aslan Furkan kardeşim. Devam et. Unutma kalabalık olmak önemli değil haklı olmak önemli. Inandigin yılda tek başına da kalsan yürü mutlaka zafere ulaşacaksın. Allah yardımcın olsun.
ede4646 7 ay önce
hanifi abimize 2 soru saralım
1- belediye başkanı olmadan önce sanayiye gidip otomobilin için param yok nolur aracıma 2 teker verin dediğin zamanalrı hatırlarız
o zamandan bu zaman şimdi ne kadar servetin var ,servetinde bir değişiklik varmı
2-yanında gezdirdiğin adamın üzeründeki şirketlerin 5 yıl önce toplam maliye sgk ve işçi borcu ne kadardı .bu borçlar nasıl ödendi
3-belediyeye şu kadar gelir sağladım diyrosun ,hangi müteahhitlerten belediyeye iş makinası istedin ,belediye bağış diye ne kadar para aldın
4-değil 2 milyon turist mağralıdan expo için adam geleceğine inanıyormusun


ŞUNU BİLKİ BİZ TAYYİP ERDOĞAN İÇİN OY VERDİK SENİN İÇİN OYVERMEDİK ,BİR DAHA TAYYİP İÇİNDE OY VERMEYECEĞİZ BİLESİN
kayt 7 ay önce
soramazlar...memlekette gazeteci yok ki...onlar yağdanlık...
ede4646 7 ay önce
hanfi baba değil 2 milyon turist 10 bin antepliyi dülükbabayı aşırıp maraşa getir senin elleriniöpecem
yahu antalya expoya 1 tane tursit gelmemiş
ancak antalyanın yerlisi gelmiş oda expo için değil tarkan için gelmişler
sen bu expoya inanıyromusun
zaten expo açılacağı zaman sen beeldiye başkanı olamayacaksın
bu zamana kadar süleyman soylu seni görevden alacak
öyle elbistanlıya felan güvenme ,zaten ak partiyi yok eden o adam ,bu gün seçim olsa yzüde 10 bile alamazsın ,sen belediye bütçesini nasıl harcadın onun hesabını ver
BİR İHALEDE BİZE VER 10 TRİLYONLUK OLSUN
drsn 6 ay önce
antepli gelse nolacak arabalarının mazotunu bile maraştan almazlar yolda kalmadıkları sürece ,sadece mesire alanlarını pisler giderler bakınız savruk şelalesi..
ANTALYA EXPO 7 ay önce
ANTALYA EXPO İÇİN BİR TANE TURSİT GELMEMİŞTİR,HATTA YERLİ HALK BİLE GELMEYİNCE DÜŞÜNÜP TARTIŞMIŞLAR BU HALKI NASIL GETİRİRİZ DİYE
EN SONUNDA BAŞTA TARKAN GİBİ SANTCILARI GETİRMİŞLER ,BU SAYEDE 4 YILDA ANTALYA EXPO YA TÜRKÜCÜ ŞARKICISI POPCU GETİREREK 2 MİLYON KİŞİ GELMİŞ
BU GELENLER EXPO İÇİN DEĞİL TARKAN GİBİ SANTACILAR İÇİN GELMİŞTİR

KİM DİKER ANTALYA EXPOYU
Tekkeli 7 ay önce
Hadi Hanefi Başkan, cevapla tüm soruları, kaldır üzerindeki tüm şüpheleri. Biz de oy verdiğimiz başkanımızı alnımız açık çıkalım meydanlara savunalım.
Haber46 bu soruları sormaya başladığından bu yana, insan içine çıkamaz olduk. Sana oy topladığımız insanların yüzüne bakamıyorum.Başkanım kurtar bizi bu ızdıraptan Allahını seversen.
Gazeteci 7 ay önce
Bence duayenler sorsun. Böyle zor soruları ancak onlar sorar. Bize de yaz derlerse yazarız yazma derlerse yazmayız.
Saman kağıdi bas matbaada 7 ay önce
Kahvelere yaz boz olarak dagıtırsın bir işe yaramış olursun
Yapalakli yavuz 7 ay önce
Havalimanından düzenli bir şekilde uçuslar ne zaman yapılacak ,tası tarağı toplayip maraşı terk mı eyleyelim, bu kentin makus talihi hiç mi maraşlının yüzünü güldürmeyecek ,ömrümüz antebe şükretmekle mi geçsin?
Fatih 7 ay önce
Ede onkişubat belediyesine bir ihale vs büyük para dönen bir iş yapacaksınız önce hanifi ağaya ödenecek olan parayı ayıracaksın yoksa o işi size vermezler !
KÜRŞAD 7 ay önce
Haber46 bu şehrin gururudur, onurudur, çok büyük bir değeridir.
20 soruyu da akşam okudum. Sabah yorum yazmadan önce bir defa daha okudum.
Gereksiz bir tek soru yok.
Mutlaka cevaplanması gerekiyor.
Bu soruların cevabı bu şehrin geleceğini inşa edecektir.
Bu sorular cevaplanmazsa şaibeler çok daha büyüyecek ve inandırıcı hale gelecektir.
Madem Başkan tüm gazetecilerle bir araya gelecek. Aklanmak için büyük bir fırsattır.
Buyur Başkan, tüm soruları cevapla ve AKlan.
mrslı 6 ay önce
SEN NİYE GİDİP SORAMIYORSUN FURKAN BEY
haberi okumadan yorum yapmayın 6 ay önce
çağırmamışlarki sorsun
AHMET HIDIR 7 ay önce
kahramanmaraşı bitirecek proje torunlarımız ödese bitmez kamburu
ali medeni 6 ay önce
gurban olam onikişubat belediye önündeki(şekerdereye çıkarken) kasiside kaldırsınlar.. tam bi rezalet ediyor trafiği bu kasis .. akışı artıracak.. bunu göre trafik yol uzmanı yokk memleketimizde maalesef
Maraşlı 6 ay önce
Haber46 ya ve ekibine teşekkürler lütfen duruşunuza devam edin.
önemli değil 6 ay önce
Murat ENGİZEK beyin bu habere yorum yapmaması ilginç. Sizin tespitleriniz yerinde kutluyorum
Salman doğanpınar 6 ay önce
Bunları soracak kisiyle bir araya gelirlermi
HASO 6 ay önce
Yazık .Belediyelerden kötü kokular geliyor. milli eğitim desen sendika torpili ile müdür olan liyakatsız yalaka müdürlerle dolu. eğitim bitmiş .Sağlık içinden çıkılmaz sorunlarla dolu.VAH ÜLKEM .
sayın BAŞKAN 6 ay önce
Lütfen artık sahte iş bitirmeyi iptal ettirin. tekrardan diyelim ki kanunların üstünde şahısların gücü olamaz. belediye başkanı emrimizde sözümüzden çıkamaz lafı boşa çıksın.
edeler 6 ay önce
başkan mahçiçek in parası bitmiş ondan emlak parasını 6 ay önceden istiyor
edeler 6 ay önce
başkan mahç,çek zaten götürdü iki dönemde götüreceğini bundan sonra seçilmesede olur görevden alınsada olur farketmez onun için
acaba 6 ay önce
Sayın Furkan ÇAM;
Sen sorsana gazetecilere havale edeceğine!
Yoksa sen gazeteci değil misin?
Ya da seni çağırmadılar mı?
Aykut 6 ay önce
Davet edilmeyen yere nasıl gitsin?
Ayrıca zaten soruyor haberde var. Başkan her sabah ilk haber46'ya bakıyor merak etme.
Ama verecek cevabı yok.
Siz neden savunuyorsunuz onu anlamadım.
Siz halk değil misiniz?
Halk için sorulan soruların cevaplanmasını hepimizin desteklemesi gerekiyor.
bilgin 6 ay önce
tabii ki davet edilmezsin
çünkü oraya öküzün altında buzağı aramaya gidersin
abc 6 ay önce
SÜLEYMAN SOYLU BELEDİYELERİ İNCELEYECEKMİŞ ..MERAK ETMEYİNN..
durdular 6 ay önce
bize SÜLEYMAN SOYLU gibi yiğit gözü pek başkan lazım
zeki 6 ay önce
magralının gençleri neden belediyede ? oy verin işe alalım demişti gerçekleştirdi
Cemil Göçer 6 ay önce
bu soruların hiç birini SO-RA-MAZ-LAR
Kahramanmaraslı 7 ay önce
Gelde sen sor niye ısmarliyorsun
HALİL 6 ay önce
Çağrılan yere erinme çağrılmayan yere görünme. Adamı zaten görünmesin diye çağırmamışlar.
Necip 7 ay önce
Kardeşim adam davetli değiliz diyor git sen sor diyorsun.
Zaten aylardır soruyor bu sorular. Bulmuşken tüm basını cevaplasın işte. Tabi verecek bir cevabı varsa.
hakan 6 ay önce
diğer gazetecilerin çoğu paralı asker otur dersen oturur kalk dersen kalkarlar öyle yürekli gazeteci hiç yok denecek kadar az furkan kardeş seni ve siteni alkışlıyorum.
vatandaş.com 6 ay önce
helal olsun. bu dönemde cesaret edip bunları paylaşman ve sorman gerçekten takdire şayan bir hareket. kardeşim yolun bahtın açık olsun. Allah sayınızı artırsın. cevapları vatandaş merak ediyor. şimdi onlar da en az senin kadar cesur olsun ve cevaplasınlar halktan sorumlu yöneticiler olarak.
MUSTAFA 6 ay önce
Öncelikle doğmamış yetimin dahi parasını savunduğun için hesap sorduğun için tebrik ederim furkan kardeşim

millet'e hesap vermeye korktuklarına göre daha neleri nereleri götürüyorlardır bizden habersiz...
Maraş Otu 6 ay önce
Soruların cevaplarını merakla bekliyor olacağım K.maraş halkı nasıl bir halk uyuyor resmen sadece bu sorulara istinaden değil genel olarak zihniyet yok hiçbir şey yok...
VİZYON46 6 ay önce
KUZEY ÇEVRE YOLU VE EXPO 2023 İÇİN HARCANAN VE HARCANACAK OLAN PARA İLE ŞEHRİN BİRÇOK ACİL SORUNU ÇÖZÜLEBİLECEKKEN NEDEN VE NE İÇİN GERİ DÖNÜŞÜ PEK OLMAYAN BU İKİ ANLAMSIZ VE GEREKSİZ PROJEYE TONLA PARA HARCANIR ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL.
HAYDAR 6 ay önce
Bu soruyu kimse Hanifiye soramaz. Sorsa da Hanifi kem küm etmeden etrafındaki korumalar o gazeteciyi fırsat vermezler.
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat 6 ay önce
Soramazlar furkan gardaşım çünkü o sözde kendini gazeteci zanneden şahıslar da suç ortaklarıdr başta kanal maraş mı ne halt ise neyse ben ve diğer MARAŞ ın milleti senin yanındayız gardaşım sakın ama sakın davandan vazgeçmeyesin k.k.maraş adliyesinde bir gün mutlaka sayın başsavcımız İLKER YAZICI beyin yanına seninle gidelimmm.imza murat engizek KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE TÜRKİYE
ayhan 6 ay önce
senin soracak cesaretin yokmu.
Kamil KILINÇ 6 ay önce
Akparti ile alakalı değil diye düşünüyorum
Ancak bu soruların mutlaka cevaplandırılması, inandırıcı açıklamaların yapılması lazım
Yağmur 6 ay önce
Yiyen yüz utanır derler. Ondan dolayı soramazlar.
Dünya kenti olmussuk 6 ay önce
Ede dünya kentinde elektrik kabloları direklerde sallanmiy ,çöpler agaç diplerine bırahılmiy,kaldirima araba ,totem,motor park ettirmiyler,yaziyler 240 avro cezayi ödetiyler, tüm şehri buharla ısıtiyler ,binalar güneş enerjisi ile kendi elatrik üretiy , 150 metre derinlikten geçen metrolar döşiyler, şehrin ortasında devasa ormanlar parklar göletler oliy ,bisiklet yolları ,trafiğe kapalı caddeler ,tarihi yerler marshall siva boya yapilip restore edilmiy biri anlatsın şunları
Vatandaş 6 ay önce
Orada bunları soracak sizin gibi Cesur Gazeteci olmayacak ki. Hepsi Şak şak şak şak.
Seyfullah yoorulmaz 6 ay önce
Karaziyaret arsan yolguzarhahi sizce hiz siniri normai panal van araba ya 70 hizsiniri vermissuniz iyi bir bisikletde 50 hiz siniri yapiyor ona gore degerlendin bence
NACAR 6 ay önce
Bu türden kahvaltı yada yemek programları genelde medyaya susturmak adına yapılan bir organizasyondur. Oraya katılacak gazeteci arkadaşların Şehrimiz için can alıcı soruları sormak yerine slayt ile yapılacak gösteriye çok güzel olmuş elinize sağlık demekten öteye geçmeyecektir. Boş siyasetin susturma politikası
HÜSEYİN İNCEEL 6 ay önce
hiç canınızı sıkmayın onlar herşeye bir kulp takarlar çünkü bıçaklarının arkasıda keser önüde keser Allah bu kulların hakkını yiyen kırtlagında koysun inşAllah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 08 Temmuz 2020
İmsak 03:27
Güneş 05:11
Öğle 12:42
İkindi 16:34
Akşam 20:03
Yatsı 21:41
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 30 63
2. Trabzonspor 30 61
3. Sivasspor 30 54
4. Galatasaray 30 52
5. Beşiktaş 30 50
6. Fenerbahçe 30 49
7. Alanyaspor 30 48
8. Göztepe 30 38
9. Gaziantep FK 30 38
10. Antalyaspor 30 37
11. Kasımpaşa 30 36
12. Gençlerbirliği 30 32
13. Denizlispor 30 32
14. Kayserispor 30 31
15. Konyaspor 30 30
16. Malatyaspor 30 29
17. Çaykur Rizespor 30 29
18. Ankaragücü 30 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 32 60
2. Erzurum BB 32 56
3. Adana Demirspor 32 55
4. Bursaspor 32 55
5. Akhisar Bld.Spor 32 54
6. Fatih Karagümrük 32 53
7. Altay 32 51
8. Ümraniye 32 44
9. Keçiörengücü 32 44
10. Giresunspor 32 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. İstanbulspor 32 37
13. Balıkesirspor 32 35
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 32 30
16. Osmanlıspor 32 27
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 32 12
Takımlar O P
1. Liverpool 33 89
2. Man City 33 66
3. Leicester City 33 58
4. Chelsea 33 57
5. M. United 33 55
6. Wolverhampton 33 52
7. Arsenal 33 49
8. Sheffield United 33 48
9. Burnley 33 46
10. Tottenham 32 45
11. Everton 32 44
12. Newcastle 33 43
13. Southampton 33 43
14. Crystal Palace 33 42
15. Brighton 33 36
16. West Ham 33 31
17. Watford 33 28
18. Aston Villa 33 27
19. Bournemouth 33 27
20. Norwich City 33 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 34 77
2. Barcelona 34 73
3. Atletico Madrid 34 62
4. Sevilla 33 57
5. Villarreal 34 54
6. Getafe 34 53
7. Real Sociedad 34 51
8. Athletic Bilbao 34 48
9. Valencia 34 47
10. Granada 34 47
11. Osasuna 34 45
12. Levante 34 43
13. Real Valladolid 34 39
14. Real Betis 34 38
15. Deportivo Alaves 34 35
16. Eibar 33 35
17. Celta de Vigo 34 35
18. Mallorca 34 29
19. Leganés 34 28
20. Espanyol 34 24