Ülke genelinde sıcaklıkların ciddi anlamda yükselmesine rağmen yaz sağanakları kapıya dayandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü birçok kent için uyarı verdi. 8 Haziran Çarşamba günü Kahramanmaraş başta olmak üzere Osmaniye, Adana, Mersin gibi Doğu Akdeniz illerine kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Özge Peker, Sedat Peker'in Kızlarıyla Oynadığı Videoyu Paylaştı! Özge Peker, Sedat Peker'in Kızlarıyla Oynadığı Videoyu Paylaştı!

Türkiye genelinde sıcaklıklar yükseliyor ancak yaz sağanakları da beraberinde geliyor. Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmeye göre yeni haftada yurdun birçok kesiminde kuvvetli sağanak yağış görülecek. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Doğu Akdeniz için kuvvetli gök gürültülü sağanak uyarısı yapıldı. Bugün Kahramanmaraş Adana, Mersin ve Osmaniye'nin kuzey kesimleri ile Kahramanmaraş'ın batısında yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

turkiye-geneli-hava-durumu-8-haziran-2022
Meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu ve yağış anında kuvvetli rüzgar ile ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.