banner240

Furkan Çam Yazdı: Hedef Kipaş Holding mi?

Türkiye'nin en büyük yerel haber sitesi Haber46 Genel Yayın Yönetmeni Furkan Çam, Kipaş Holding'e yapılan algı operasyonlarına karşı bir köşe yazısı yayınladı.

SAĞLIK 25.10.2020, 02:05 26.10.2020, 12:22
Furkan Çam Yazdı: Hedef Kipaş Holding mi?
banner257
banner226

5 - 6 Ay önce zannediyorum, aylardan Mayıs idi... 

KİPAŞ Kağıtta önemli bir görevde bulunan arkadaşım ile bir araya gelmiştik... O günlerde ise birçok iş yeri kepenkleri kapatmış, virüs etkilerini göstermeye başlamıştı. 
Birkaç ufak çaplı haber sitesi esnafları ve iş adamlarını hedef alarak haberler yayınlıyordu. 


Ben neden bu tür haberler yaptıklarını, adım gibi biliyorum... $$ 

Bir haber sitesi o gün, " KİPAŞ'ta korona virüs patlaması, onlarca işçi virüse yakalandı! Hiçbir önlem alınmadığı gibi, işletmede kapanmıyordu! " gibi haberler yayınlamıştı... 
Zannedersin kıyamet kopuyor -_-

Hemen Haber46 İstihbarat Görevlisi Caner isimli çalışma arkadaşımızı aradım ve araştırmasını istedim... 


Yanımda bulunan KİPAŞ çalışanı S. isimli arkadaşım ise " Furkan, yapılan haberler kesinlikle yalan ve yanlış.. Bizim patronumuz virüs yaygınlaşmaya başladığı gibi holding bünyesinde bulunan tüm fabrikalarımızda, korona virüs önlemleri aldırdı.
Hiçbir işletmede veya fabrikada Termal kameralar yokken, virüsün ilk haftasında tüm fabrikalarda termal kameralar ve sosyal mesafeyi koruyacak şekilde planlamalar yapıldı. Doğrudur, birkaç çalışma arkadaşım virüse yakalandı ve tedavilerini gördü. Sana adım gibi söylüyorum ki, kesinlikle bahsedilen haberler kelimesi kelimesine yanlış ve iftira, sen kesinlikle böyle bir haber yapma! " dedi.


Ardından istihbarat görevlimiz Caner aradı ve yapılan haberlerin yanlış olduğunu, bir kısım gazetecinin algı operasyonu düzenlemeye çalıştığını, şuan Kipaş holdinge bağlı bir fabrikada olduğunu ve her şeyin yolunda gittiğini söyledi. 

PEKİ NEDEN BU ŞEKİLDE HABERLER YAPILMIŞTI ? 

Kahramanmaraş'ta 10 bin kişiye istihdam sağlayan, şehrimiz dışında nadiren yatırımlar yapan, kazanacaksa şehrimiz kazansın diyerek milyonluk yatırımlar yapıp istihdam sağlayan iş adamı Hanefi Öksüz neden hedef tahtasına koyulmaya çalışılıyordu? 

Doğayı koruyarak hiçbir iş adamının yapmadığını yapan memleket sevdalısı Hanefi Öksüz, 5 milyon TL değerinde 500 bin fidan bağışını geçtiğimiz günlerde şehrimize hibe etmişti... 

Milyonlarca liralık yatırım yapan Hanefi Öksüz ve Gümüşer ailesine hem Kipaş çalışanları, hem de vatandaşlarımız bu tür işletmelere sahip çıkmalıdır. 

KİPAŞ Holding 32 Dev üretim tesisi ve 8 farklı sektörle yoluna devam ediyor... 

Öksüz ve Gümüşer ailesinin şehrimize verdiği destekleri: Burs verilen öğrenciler,okullar,  mendereseler, camiler, dernekler ve garibanlara verdiği önemi yazmayacağım... 

Şehrimizde ' Ağabey ' konumunda olan Hanefi Öksüz ise Holding'e bazı basın yayın organları tarafından yapılan algı operasyonlarına karşı ise hukuki süreçte hesap soracağını belirtti. 


Kamuoyu bazı şeylerin farkında değil ama, Hanefi Öksüz,  Kipaş Holding'i Çalışanlarını hedef alan ve işçilere psikolojik saldırılar düzenleyen bazı basın yayın organlarına çok ağır bedeller ödetti.  Haksızlığa karşı boyun eğmeyen, Hanefi Öksüz çalışanları tarafından ise takdir edildi... 

Ailesini, Holding'i ve çalışanlarını kanatları altına alan Hanefi Öksüz, yapılan saldırılara karşı sonuna kadar mücadele edeceğini ise geçtiğimiz haftalarda bir basın toplantısında belirtmişti... 

Kıymetli takipçilerimiz, her işletmede virüs çıkabilir Haber46'da dahi çıkabilir...

Ancak sen şehrinin esnaflarına ve iş adamlarına salgın döneminde sahip çıkacağına, asılsız haberler yaparak orada burada şurada virüs çıktı... Onlarca işçi virüse yakalandı gibi haberler yaparak şehrine ihanet ediyorsun... 

Net bir şekilde belirtmek isterim ki, biz Haber46 Ailesi olarak salgın döneminde tüm işletmelerimizin, tüm esnaflarımızın ve vatandaşımız yanındayız. ( EMRİNDEYİZ ) 

Haksızlığa karşı boyun eğmeyen herkese, selam olsun!!! 

Dipnot: ( Madem şehrini sevmiyorsun, kaos çıkarmaya çalışma... Bir kısım meslektaşım eğer şehrine ihanet eder, asılsız saldırılar ile memleketimizde huzur bırakmazsa, sahneye ben çıkarım... İşte kıyamet o zaman kopar! ) 

Yorumlar (19)
Garip Yolcu 12 ay önce
Haberin doğruluğunu araştırma konusunda seni tebrik ediyorum. Ancak kipaş holding haberine göstermiş olduğun hassasiyeti diğer haberlere de göstermiş olsan daha çok tebrik ederim. Ancak öyle bir hassasiyet sende yok. Yaptığın haberlere yaptığım yorumu işine gelmezse yayınlamıyorsun.
Editör 12 ay önce
Merhabalar yorumlarınız gözden kaçıyor olabilir, yorumunuz onaylandı iyi pazarlar :)
Mühendis 12 ay önce
Memleketin değerlerine sahip çıkıyorsun okey çok güzel...
Kaleden çıkartılan milyon dolarlık tarihi eserleri de yazsana ?
İyi pazarlar 12 ay önce
Hanefi öksüzü anladık tamam şehre katkısı büyük ama bir yandan da memleketi sömürdüler ? Ortağı gümüşerlerin yemediği halt kalmadı ? Onları da yazsanıza ?
COTTON 12 ay önce
BİNA KAÇAK MIYMIŞ ? ONUDA YAZSAYDINIZ YA ? SİZDE FARKLI ALGI PEŞİNDESİNİZ
Gün aydı mı ? 12 ay önce
Yazının % 75 'lik kısmına katılıyorum ama velakin Kipaş holding ökkeş gümüşerin gitmesiyle birlikte tüm itibarını kaybetmiştir. Ökkeş gümüşerin oğlunun fetöden yargılanmasından dolayı ortaklıktan atıldı bilmeyenler için
Derin güç 12 ay önce
Furkan kolay kolay bu tür yazılar yazmaz damarına basmışlardır. Karşısına birilerini kükreyerek te alıyorsa o kişilere geçmiş olsun
maraşlı 12 ay önce
Furkan bey 12 şubat belediyesindeki akçeli işleri yazmaktan niçin vazgeçtiniz? Gerçekleri yazan Furkan beyi her daim istiyoruz.
Genç Araştırmacı 12 ay önce
Sevgili meslektaşım bahsettiğin şahsiyetleri tahmin edebiliyorum. O kişiler çıkar uğruna iş adamlarına atmadık iftira bırakmıyorlar. Emniyet güçleri ve adli makamların bu kişiye en ağır yaptırımı yapmaları gerekiyor. Geçmişini ve şu anda dönderdiği dolapları az araştırırsanız her şey ortaya çıkar. Yazı ya puanım 10 üzerinden 9.
Ahmet 12 ay önce
Furkan bey haberinizden dolayı tebrik ederim memleketimizde yatırım yapan istihdam saglayan is adamlarına sahip çıkmamız lazım bu tarz isletmelerin zarar görmesi sadece işletme sahiplerini değil burdan rizkini kazan binlerce ailelerede zarar vermekte
KÖYLÜ 12 ay önce
Edem çevre dostu demişsin Kipaş Kağıt dan çıkan poşet atıkların naylon atıkların İçin den hurda Demir tel çıkıyor diye günde beş , altı tır getirip Ford kemak’ın arkasındaki kum ocağının orda derede yaktıklarını biliyor mu sun. Geceleri gidersen yaktık larını görürsün. Bir yıldır nerede ise her gün yakıyorlar . Bu durumu Kipaş Kağıt yetkilileri ve çevre bakanlıgııı durdurursa sevinirim. Burda insanlar çocuklarımız doğa zehirleniyor.
Osman Polat 12 ay önce
Fidanları, ormanları çok sevdiği için değil ormanın içine yaptığı villadan dolayı kestiği ağaçların cezası olarak dikiyor
Mustafa kavuncu 12 ay önce
Çalışanlara maske dağıtmaktan acizler. Haftada 2 adet tıbbi maske veriliyor. Geri kalan 5 gün hak getire iyi araştır edem
Vehbi can 12 ay önce
Atiklarini gizlice dereye atip yakarak insanlar hastalandi. Birde calisanlarina sorun bakalim Kim ne kadar onlem almis. Sehri gazdan atiktan zehirlemesin yeter.
sade 12 ay önce
ben onu bunu bilmem. kipaş beton mixerlerin yollara döktüğü artık harçların takipçisim. yollarımızı mahvediyor kimseninde umurunda değil.
Çevre bakanlığı 12 ay önce
Poşet sağlığa zararlı değilmi neden yaktırıyor sorumluyu bulsana
Vatansever 12 ay önce
Arkadaşlar neyi tartışıyoruz sağlık bakanımız bile Maraş’ı Türkiye için covid konusunda tehdit gördüğünü söyledi maden bu kadar iyi önlem alındıda bu içinde bulunduğmuz durum ne objektif olalım ortada insan sağlığı var tedbirler konusuna ağırlık verirsek bir insanın bile hasta olmasını engelleyebilirsek ne mutlu bize
birisi 12 ay önce
keşke kipaşın kağıt fabrikasının etrafa yaydığı ağır kokuyu KILILI'da artık insanların taşınmaya başladığını bu ana yoldan giderken bile arabaları içinin ağı kokuyla dolup orada yaşayan insanların neler çektiğini de açıkça yazabilecek birileri olsa.
Kazım Sonmez 12 ay önce
Ne kadar acı durumdayızkine asgari ücretle iş veren insanlara bile minnetkar kalıyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
31°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:07
Öğle 12:33
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:04