Kahramanmaraş'ta Çınar Konağı Yaşlı Bakım Evinde skandal olay!

Kahramanmaraş'ta faaliyet gösteren Çınar Konağı Yaşlı Bakım evindeki skandallar bitmek bilmiyor.

Kahramanmaraş'ta Çınar Konağı Yaşlı Bakım Evinde skandal olay!

İşte O iddialar:

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren bakım merkezinin eski çalışanıYusuf Kaplan'ın açıklaması : , ’Bakım merkezinde açıldığı günden itibaren çalışmaya başladım. 2017-2019 yılları arasında çalıştım. Ardından hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldım. Lütfü Köse ve Yelda Doğan beni odasına çağırdı. Bana odada ‘Yusuf usta seninle çalışmak istemiyoruz. Patronlar seninle devam etmek istemiyor’ dendi. Ardından Lütfü Köse isimli şahıs mutfağa geldi ve bana, ’Yusuf usta patronların bu durumdan haberi yok. Seni işten çıkaran Yelda Doğan’ dedi. Bende peki diyerek ayrıldım. Bana tazminat ve senelik izinlerimi vereceklerini söylediler. Haftanın 7 günü hiç izin kullanmadan 2 yıl 5 ay çalıştım. Hakkımı alamadığım gerekçesiyle mahkemeye verdim. Haklarımı talep ettim bana tazminat vereceklerini ifade ettiler. Bende kabul etmedim. Çünkü emeğimin karşılığını söyledikleri rakamın üzerindeydi.

‘MALZEME EKSİK KULLANILIYORDU’
Yapılan yemeklerde malzemeyi eksik kullanmamı söylediler. Bende tutanak tutturdum bununla ilgili. Yelda Doğan’la yemekle ilgili defalarca tartışma yaşadım. 140 kişiye 2 veya 3 kilogramlık etle yemek yapmamı istiyordu. ‘Müdürlükten hastalara belirli bir miktar para veriyorlar neden kısıyorsunuz’ dediğimde de ‘maliyeti kısmam gerekiyor’ şeklinde geri dönüşler alıyordum. Eğer benim hakkımı verselerdi konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmayacaktım’ dedi.

HASTA BANYO DA UNUTULDU MU?
Adem C. isimli şahısta bahsi geçen Bakım Eviyle ilgili açıklamasında ’Dedem A.C’yi bayram günü ziyarete gitmiştik. Dedemin orada olmadığını ifade ettiler. Orada çalışanların uzun uğraşları sonucu dedemin banyoda unutulduğu bilgisine ulaştık. O zaman sorun yaşamıştık kurumla ilgili nasıl böyle bir hata yapılır diye’ şeklinde konuştu.
BABAM AĞLAYARAK ANLATTI
Z. Durmaz isimli hasta yakını ise bahsi geçen bakım merkeziyle ilgili, ’Babam Çınar Konağı Bakım Merkezi’nde rezil oldu. Babamın 2 aylık dişi kayboldu. Bir defasında babamın yanına geldiğimde boğazında parmak izleri olduğunu gördüm. Banyoda boğazını sıkmışlar. Ağlayarak anlattı bana. Bir diğer konu ise babamın arkadaşlarından birisini bayram günü banyoda unutmuşlar. Oradan kurtardığım için kurban kestim. Cimer’e ve Bimer’e konuyla ilgili defalarca yazı yazdım. Biz yaşadık başkaları da aynı şeyleri yaşamasın’ ifadelerini kullandı.

HASTANIN KAFASINDAKİ KURTLANMANIN NEDENİ NE?
Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren bakım merkezi ile ilgili Kahraman TV Haber Merkezi’ne ulaşan diğer görüntü de ise Mehmet M. isimli hastanın kafasında kurtlanma meydana geldiği görülüyor. Kamuoyu tarafından merak edilen bir diğer konu ise ilgili kurumda belirli aralıklarla işten çıkarılan personel sayısının neden bu kadar fazla olduğu?
Kahraman TV Kamuoyu adına ilgili kuruma soruyor!
Son 2 yılda 60’a yakın personel neden işten çıkarıldı?
Mehmet M. isimli hastanın kafasında oluşan kurtlanmanın nedeni ihmal mi, hastalık mı?
A.C. isimli hasta banyo da unutuldu mu?
Z.D. isimli şahsın bakım merkezinde babasına şiddet uygulandığı ile ilgili iddialar doğru mu?
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ortaya atılan iddialarla ilgili gerekli adımları attı mı?
Bimer ve Cimer’e yapılan ihbarlar değerlendirildi mi?

ŞİDDET İDDİASIYLA YETKİLİLER ŞAHSIN İŞİNE SON VERDİ
Kahraman TV Haber Merkezinin ulaştığı bilgiye göre, 'Kahramanmaraş'ta faaliyet gösteren yaşlı bakım evinde Çetin Y. isimli bakıcı huzur evi sakinine şiddet uyguladı. Olaya şahit olanları aldatmak için sinir krizi geçirme numarası yaptığı iddia edilen Çetin Y. isimli bakıcıya bakım evi çalışanları müdahale etti.
Kahraman TV’nin edindiği bilgiye göre Bakım Evi Yöneticileri bahsi geçen olayda ki şahsın işine derhal son verdi. Konuyla ilgili Kahraman TV Haber Merkezine açıklama yapan yetkililer, ’Olayın şiddetiyle ilgili ne derece olduğu yönünde kesinleşmiş bir kanıt yok. Uçan tekme atılması da mümkün görünmüyor. Aralarında ufak çapta bir itişme yaşandığı bilgisi elimize ulaştı. Bizde konunun hassasiyetine dayanarak bahsi geçen şahsın işine son verdik.’ İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 20:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

1. Özel bakım merkezlerini hangi kurum denetliyo?
2.Denetlemeden sorumlu il müdürü ve il müdür yardımcılarının sorumluğu var mı?
4.Denetleme yapacak idarecilerin mesleki tecrübesi en az 8 yıl var mı?
5. bir yıl içerisinde kaç kere denetlemeye gidilmiş?
Cevap: Sorumluluğu olan il müdürü ve il müdür yardımcıları açığa alınmalı ve haklarında idari ve adli işlemler yapılırsa, emin olun Bi daha bu tür vakalar yaşanmaz.

Gönülden
Gönülden - 1 ay Önce

Konunun üzerine gidilse zincirlerme yolsuzluklar ortaya çıkar diye düşünüyorum ama parası olan her zaman güçlü olur ve susturulur yürekli gazetecilere ihtiyaç var bu ülkede ama bunların dayıları var sıyrılır kurtulurlar herzaman

Gönülden
Gönülden - 1 ay Önce

Bence sahipleri araştırılsın bu kurumun kimler varmış ihtiyaç olmayan hastaları günlerce yoğun bakımlarda yatırıp devletten alınan paralar araştırılsın tabi ki araştıralabilirse şu da var araştırmaya gelenler hep tanıdıklar akraba eş dost ondan birşey yok deyip çekip giderler kesinlikle velhasıl kelam şikayetler olsada bir tarafta önleri kesilip birşey yokmuş gibi gösterirler... bu olayda da birşey çıkmayacak ve üzeri kapatılacak oralara gelen görevliler tarafsız K.maraş dışından olması lazım selamet için

Ayşe
Ayşe - 1 ay Önce

Bunun gibi özel işletmeler başı bosmu Allah askina yazık bu insanlara okuyunca ağladım . Kim burayı denetleyenler hiç mi vicdanları yok neden görevlerini yapmiyorlar. Yetkililer her kimse vakit geçirilmeden cezalandirilsin. Burada yarın bizde olabiliriz.

Bir...
Bir... - 1 ay Önce

Ahhh maraşım canım maraşım sen yaşlılarına hürmet eden engelli kardeşlerimize maraşın gülü diye bakardın ne olsududa bu duruma geldin biri maraşın güllerine birşey dedi mi uyarılırdı bunlar [eger doğruysa )
denetleyenler neredesiniz el insaf bunları yapanlar sizde yaşlanacaksınız denetleyenler sizde yaşlanacaksınız bilin istedim

Vicdan
Vicdan - 1 ay Önce

Kardeşim burası özerk mi, sahipsiz mi denetleyen kamu kurumu yok mu? Görevi ihmal idareciler varsa cezanlandırılsın

Ayşe
Ayşe - 1 ay Önce

Bunun gibi özel işletmeler başı bosmu Allah askina yazık bu insanlara okuyunca ağladım . Kim burayı denetleyenler hiç mi vicdanları yok neden görevlerini yapmiyorlar. Yetkililer her kimse vakit geçirilmeden cezalandirilsin. Burada yarın bizde olabiliriz.

Mehmet Ali
Mehmet Ali - 1 ay Önce

Bu kaçıncı arkadaş once huzurevi sonra bakım merkezi bu özel yerler başı boş mu kim denetliyor buralari. Yazık günah bu insanlara yeter artık memleketimin adını kirleten kimse bu kişiler kimse vazgeçilmezdir . Bu durumdan sorumlu kişiler tespit edilerek öncelikle en üstteki kişi cezalandirilmali hatta görevden alınmalıdır belli ki bu işi yapamayan beceriksizlik biri.. yoksa bu tür haberler çok cikacaga benziyor.

Abdullah
Abdullah - 1 ay Önce

İnşAllah ulusal kanallarda özellikle Fox da yayınlanmaz. Yoksa çok idareci görevinden olur daha da önemlisi memleketimizin adı lekelenir . Basit bir olay değil çünkü .

Safi
Safi - 1 ay Önce

Bu rezaleti görmüyor herhalde aile sosyal denetleyen kurum olarak Sahibi ile nasıl bir ilşikileri var bilemek huzurevi ve il müdürlüğü binasını yapan firmanın mı Çınar konağı biz bilemeyiz ama olan da bu sorumluluk anlamında il müdürü ve yardımcıları bu işe bakan kimse haklarında soruşturma açılsın adalet yerini bulsun haklı haksız yazık ya güzelim ilimizin düştüğü şu rezalete bakın yazık

Ahmet taş
Ahmet taş - 1 ay Önce

Yeter artık geçenlerde yine benzer bir haber okumuştum ama bu kadarı fazla ben marasliyim . Bu bakım merkezi bildiğim kadarıyla hayrına bakmıyor bu insanlara neden bu insanlara bu kötülüklerin yapılmasına müsaade ediliyor. Yorumları okudum düşünmemek elde değil rüşvet mi var ortada acaba ? Eğer öyleyse çok yazık . Memleketimizin adını lekelemeye hiç kimsenin hakkı yoktur hele böyle olaylarla. Ne olduk biz böyle nasıl bu hale geldik. Hangi kurum burayı denetleyen . Şimdi kendilerini savuak için yok şunu yaptık yok bunu yaptık efendim deyip üç beş tane vittirivizzik evrak gösterirler ondan sonra sonuç kimse suçlu değil maalesef suçlu yine o işkence gören insan olur...

4646
4646 - 1 ay Önce

Nerde aile çalışma sosyal hizmetler nerde yağan gürleyen yöneticiler ilgili nerde devletimiz bu ne rezalet aile sosyal il müdürlüğü görevlileri gidip orda denetim yerine ne yapıyor birde sahipleri kim bi sormak gerek kimle ilişkiler iyiki bu kadar rezaleti gö z yumuyorlar insan üzülüyor ya

Fatih
Fatih - 1 ay Önce

Adamla calismak istemedilerini belirtmisler, adamda beni cikarsaniz ne var ne yoksa ortaya dokerim demis kisacasi, adamdan memnun olan isten cikarmak istemez, bu tur insanlari tasvip etmiyorum, bu konunun haber yapilmasi lazim devletimiz a normal bir durum varsa ilgileniyodur eminim

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 1 ay Önce

BU TÜR KURUMLARI ÖZELE VERMEYECEKSİN ZATEN DEVLET YAŞLILARA BAKIM İÇİN PARA VERİYOR BİR BİNA YAPMAK BU KADAR ZOR MU ALLAH BELANIZI VERSİN SİZDE BİR GÜN YAŞLANACAKSINIZ

İrlandalı 46
İrlandalı 46 - 1 ay Önce

Geçen ki yorumumdan dolayı özür dilerim. Kusuru ve ihmali olan her kimse hemen cezalandırılırsın

MEHMET D 025
MEHMET D 025 @İrlandalı 46 - 1 ay Önce

CEZALANDIRILMALI AYRI BİR OLAY SORUMLULAR İSTİFA ETMELİ O MAKAMLARI BIRAKMALI VAR OLAN GERÇEKLERDEN KAÇINILMAZ ACİLEN İDARİ SORUŞTURMA AÇILMASI GEREK BAKANLIK TARAFINDAN TABİ AÇILIRSA

Murat Bey
Murat Bey - 1 ay Önce

Bunu yapanlar insan olamaz da atalarını oraya bırakanlar da otursun bir kez daha insanlıklarını sorgulasınlar.

Hakan
Hakan - 1 ay Önce

Yani Bunu Yapanlar Önce Kendi Ailelerini Gözünün Önüne Almaları Lazım Ve Gerçekten Bide Özel Bakım Evi O Kadar Aile Rahat Yer Diye Ailesini Veriyor Bakım Sahiplerinde Etini Tuzunu Geçtik Hastalara Artık Siddet Uyguluyorlar Yazık Olsun.Sizlere Başka Söze Gerek Yok.

Zeynep zeynep
Zeynep zeynep - 1 ay Önce

Dedem de orda vefat etti kalp krizi dediler 10 yil hastane bakimini ben ustlenmistim kalbe dair herhangi bir sorunu olmayan hasta 1 anda nasil kalp krizi gecirdi hadi gecirdi diyelim nolduda ani kriz

AHMET ŞAHİN
AHMET ŞAHİN - 1 ay Önce

Bahse konu kurumun işlerini yapıyor ve kuruma sürekli girip çıkıyorum,yelda hanım kurumun müdiresidir ve hastaların mutluluğu için kendini paralayan bir insan bu nedenle çalışanlara disiplin uyguladığı için bu tarz ithamlara maruz kalıyor ve bu yüzdende kurum kötüleniyor.

Ayşe sarıcayir
Ayşe sarıcayir - 1 ay Önce

Çünkü o yaşlıların paralarıyla ceplerini dolduruyorlar hiç farkıda değiller kalıba Allahın adaletinden Allah müslümün ahin yerde koymaz onun terazisi hiç şaşmaz yaşattıklarını yaşayacaklar inşaAllah

Hakan tedik
Hakan tedik - 1 ay Önce

Şimdi bu dedenın ailesi kuruma tazminat davası açar, mirası çoktan bölmüşlerdır, insanız yaşlılar evin bereketıdır dursunlar sıcacık yuvanızda. Duymayın görmeyın zorlugunu gelecegınize yatırım yapın zira hepimiz evlat buyutup hergun Yaşlanıyoruz:(


SIRADAKİ HABER