Kahramanmaraş'ta Toplu Taşıma Araçları Dezenfekte Edildi

K.Maraş Büyükşehir Belediyesi Haber46'nın yaptığı haber sonrası, tüm dünyada etkisini artırarak devam eden Korona virüsüne karşı tedbir amaçlı toplu taşıma araçlarını dezenfekte etti.

SAĞLIK 10.03.2020, 15:14 10.03.2020, 15:24
Kahramanmaraş'ta Toplu Taşıma Araçları Dezenfekte Edildi

Kahramanmaraş’ta yaşayan vatandaşların sağlığını gözeten Büyükşehir Belediyesi, dünya genelinde artan salgın hastalıklar nedeniyle her gün yüzlerce yolcuyu taşıyan toplu ulaşım araçlarında ilaçlama çalışmalarını arttırdı. Toplu taşıma araçlarındaki rutin temizliğe ilaveten yapılan ilaçlama sayesinde toplu taşıma araçları her türlü virüs ve viral yolla bulaşabilecek organizmalara karşı dezenfekte edildi.

Yapılan açıklamada "Büyükşehir Belediyesine bağlı ilaçlama ekiplerinin 15 günde bir tekrarladıkları dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmalarıyla vatandaşların sıklıkla kullandığı toplu taşıma araçlarının temizliği titizlikle gerçekleştiriliyor." denildi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Yorumlar (12)
Murat Y. 4 hafta önce
Okullarda herhangi bir dezenfekte çalışması yok sanırım. Kızım Bilim Sanata gidiyor orada yapılmamış henüz. Akedaş ilkokulda da yok. Okullar ne zaman dezenfekte edilecek?
maraşlııı 4 hafta önce
önlem alınması için halk otobuslerine binen kişilere bi sınırla getirilmesi lazım ufacık minubus gibi otobuse 70 80 kişiden az binen yok.haliyle solunum yolları etkileniyo virus kapmak an meselesi
urfalı 4 hafta önce
fotoğraflardan anladığım kadarıyla sadece belediyenin kendi otobüslerinde bir çalışma var diğer şahış araçlarında da yapılıyormu bu işlem.
emel 4 hafta önce
Geç kalınmış uygulama umarım devamlı olurr...
Hakan Doğan 4 hafta önce
Helall olsun haber46
ferhatg 4 hafta önce
çalıştır belediyeleri haber46
Yusuf 4 hafta önce
Sadece belediyeye ait otobüsler mi yoksa halk otobüsleri de mi dezenfekte ediliyor bu konuya netlik kazandırabilir misiniz ?
Cahit 4 hafta önce
Diğer toplu alanlara da kamu kurumu çarşı avm vb. dezenfektan uygulanmalı. Sadece belediye değil İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı harekete geçmeli.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın