banner240

Salgın döneminin felaket tellalı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hakkında suç duyurusu

Yaklaşık 1,5 yıldır Türkiye’nin de mücadele ettiği koronavirüs salgınında birçok bilim insanından yüzlerce açıklama geldi. Ancak o isimlerden biri olan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın sadece vatandaşlara korku salıyor ve paniğe sevk ediyor. Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere onlarca uluslararası sağlık kuruluşunun açıklamalarını karalayan, okulların açılmasının yanlış olduğunu savunarak milyonlarca veliyi panikleten ve çocukların eğitim hakkının elinden alınmasında büyük rolü olan Ceyhan, sosyal medyada da büyük tepki topluyor. Öyle ki geçtiğimizi haftalarda Twitter’da ‘MehmetCeyhanTutuklansın’ etiketi altında on binlerce paylaşım yapıldı, Ceyhan hakkında ‘alenen nitelikli hakaret ve halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarını işlediği gerekçesiyle’ suç duyurusunda bulunuldu.

SAĞLIK 18.08.2021, 21:43
Salgın döneminin felaket tellalı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hakkında suç duyurusu
banner257
banner226

Türkiye, tüm dünyanın üstüne kâbus gibi çöken koronavirüs salgınıyla yaklaşık 1,5 yıldır mücadele ediyor. Uygulanan doğru sağlık politikaları, aşılamadaki rekor hızı ve alınan önlemlerle Türkiye, dünyanın parmakla gösterdiği bir ülkeler arasında. Pandemi süresince bilim insanları tarafından yapılan yüzlerce araştırma, binlerce açıklama yapıldı. Ancak o isimlerin içinde biri var ki halkı sadece korku ve paniğe sürüklüyor: Prof. Dr. Mehmet Ceyhan… Neredeyse her televizyon programına çıkarak açıklamalarda bulunan Ceyhan, sürekli ‘endişelendiren’ açıklamalarda bulunuyor.

Uluslararası sağlık örgütlerini karalıyor

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılan Prof. Dr. Ceyhan, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, (CDC) Dünya Sağlık Örgütü, (DSÖ) Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) gibi kurumların okulların açık kalması gerektiği önerilerini çürütmek için bu kurumları itibarsızlaştırmaya girişti. Pandeminin başından beri bu kuruluşların yanlışlar yaptığını, onların dinlenmemesini gerektiğini belirten Ceyhan, DSÖ’nün üçüncü dünya ülkelerine yönelik açıklamalar yaptığını iddia ederek, uluslararası sağlık otoritesini karaladı

CEYHANI’IN KORKU SALAN AÇIKLAMALARINDAN BAZILARI:

“İSTANBUL TÜRKİYE’NİN VUHAN’I”

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye'de tespit edilen koronavirüs vakasının çoğunun İstanbul'da bulunduğunu belirterek, “İstanbul'dan başka yerlere yayılıyor. Halk arasında İstanbul için 'Türkiye'nin Vuhan'ı' deniyor. İstanbul'da sokağa çıktığınızda, metroya bindiğinizde, otobüse bindiğinizde virüsü kapmama şansınız çok düşük" demişti.

SALGINDA DÖRDÜNCÜ DALGA UYARISI

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan koronavirüsteki gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada Delta varyantına bağlı vaka artışı olabilir uyarısından bulunarak, dördüncü dalganın dalganın mümkün olduğunu söylemişti.

"Koronavirüs geçiren çocuklarda ölümcül tehlike"

Koronavirüs geçiren çocuklarda görülen ölümcül MIS-C hastalığının (Çocuklarda çoklu sistem inflamatuarı) ülke genelinde 100'ün üzerinde çocukta tespit edildiği, bunlardan 3'ünün hayatını kaybettiği ortaya çıkmıştı. Bu araştırmanın ardından hemen açıklama yapan Ceyhan, sadece kendi hastanelerinde bu hastalıktan 62 çocuğun tedavi görüp, kurtulduğunu söyleyerek, “Çocukta 5 günden uzun süren ateş, deride morarma, döküntü, organlarda fonksiyon bozukluğu, göğüs ağrısı, karın ağrısı varsa acil hastaneye müracaat edilmesi lazım" ifadelerini kullanmıştı.

“YERLİ AŞI TURKOVAC’IN NE KADAR ETKİLİ OLDUĞUNU BİLMİYORUZ”

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, yerli koronavirüs aşısı Turkovac ile ilgili “Turkovac aşısı, Çin’in Sinovac aşısına benzerlik gösteriyor, ne kadar etkili olduğunu henüz bilmiyoruz. Uzun bir süreç var önümüzde test aşamasına sadece Türkiye değil, Macaristan, Hırvatistan ve Azerbaycan gibi ülkelerde katılacak.” demişti

“MEHMET CEYHAN TUTUKLANDIN” HASHTAG’İ AÇILDI

Açıklamaları sosyal medyada da büyük tepki toplayan Ceyhan hakkında, geçtiğimiz haftalarda ‘alenen nitelikli hakaret ve halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarını işlediği gerekçesiyle’ suç duyurusunda bulunuldu. Kısa süre sonra Twitter’da da ‘MehmetCeyhanTutuklansın’ etiketi altında on binlerce paylaşım yapıldı.

Yorumlar (13)
Ali çiftçi 1 ay önce
Nasıl habercilik yapıyorsunuz. Adam profesör bu işin uzmanı siz adamı felaket tellalı diye itham ediyorsunuz. Siz haber yapın yorumu okuyucuya bırakın.
cem 1 ay önce
Aferin siz aynen böyle devam edin aklıselimle mücadelenize. Adam haklı zaten DSÖ salgını düzgün değerlendirip, müdahile edebilseydi bu hale gelmezdi. Neyse bence zaman gösterecek zaten bu adamın doğruyu söylediğini, sadece birkaç ay sabır gerek.
Cehalet Aşısı 1 ay önce
Hocam pandemiyi atlatırız atlatmayada biz şu cehalet salgınını asla atlatamayız
Uzman Doktor 1 ay önce
Ceyhan hoca,dsö'deki uzmanlardan bile daha iyi bir hoca, büyük haksızlık.
kerem ay 1 ay önce
mehmet ceyhan hoca birilerinin istediği gibi değil, emek verip edindiği bilgilere göre konuşuyor. yazık
Ali 1 ay önce
geç bile kalmış. Virüse laf ettiğini hiç duymadım. tvlerde neden hep bu adam var?
ali 1 ay önce
madem iyi biliyordun da neden kendi ülkende çalışma yapmadın bu virüsü cıkaran ülkeye sitem etmiyorsun ülkemizin her türlü kalkınmasına engel olmaya talipmisin
avukat46 1 ay önce
Bu ülkede ne kadar bilim fukarası, hurafe taciri varsa hepsi el üstünde tutulur; ilim insanları, arifler "felaket tellalı" diye damgalanır, yerden yere vurulur. cahillik katran karası bir şey.
Ali 1 ay önce
Adamın haklı olduğunu anladığımız da çok geç olacak
Mehmet123 1 ay önce
İnanılmaz bir toplumuz gerçekten, felaketi zaten yaşıyoruz, ne felaket tellalı, adam ne yapsın daha
Zor 1 ay önce
Basit bence iftira atiyorsun
basİT 1 ay önce
Bu profösör müsveddesinin oğlu alman aşı firması biontechin ortağı. O yüzden böyle ortalığa korku salması.
Anca konuşur, madem profösör hastalığa çare bulsun!!!
Anca o haber senin bu televizyon benim gezer durur. Bunun birde avrat versiyonu var canan karatay :)
Bunlar nasıl pröfösörlük almışlar araştırılmalı bence !!!
Eda46 1 ay önce
Zırcahil olduğun profesör kelimesini bile daha doğru düzgün yazamayışından belli
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54