Türkiye'de corona virüs olma ihtimali çok yüksek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüs salgınına ilişkin alınan önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Koca yaptığı açıklamada, 'Türkiye’de corona virüs var ya da yok demem için tahlil yapmam lazım ancak şu anda bu virüsün Türkiye’de olma olasılığı çok yüksek' dedi.

SAĞLIK 10.03.2020, 16:04
Türkiye'de corona virüs olma ihtimali çok yüksek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüs salgınına ilişkin alınan önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Koca yaptığı açıklamada, “Türkiye’de corona virüs var ya da yok demem için tahlil yapmam lazım ancak şu anda bu virüsün Türkiye’de olma olasılığı çok yüksek” dedi.

ALINAN ÖNLEMLERİ SIRALADI

Fahretttin Koca ayrıca, “Biz İran'la erken dönemde hemen sınırları kapattık. 23 Şubat'ta kara ve hava dahil olmak üzere kapattık. İran'la çok yoğun bir trafiğimiz var. Tam zamanında aldığımız karar, 20 bin İranlı'nın Türkiye'ye giriş yapmamasını sağladı. İtalya'da olma sebebi de gemide 30 kadar hastanın evlerine gönderilmiş olması. Hastalık varken karantinada uygulanmadı” ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'DE CORONA VİRÜS YOK DİYEMEM"

Koca sözlerine, "İtalya önlem almadı, Avrupa'da İtalya ile ilişkilerini kesmedi. Avrupa önlem almamak da ısrarcı. Almanya, Fransa ve İsviçre daha büyük sorunlar yaşayacak. Bizim de Avrupa'yla ilişkimiz çok yoğun. İran'la kapıları kapatmamış olsaydık, hastalık bizde de yayılacaktı. Bu salgının hala Türkiye'de olma ihtimali çok yüksek. Ben Türkiye'de corona virüs yok diyemem. Tespit edilmiş bir corona virüs vakası yok. Bir gün sonra da çıkabilir, sonra da çıkabilir. Bu yüzden bizim bu dönemde küresel sorunla ulusal mücadele etmemiz gerek" diyerek devam etti.

Yorumlar (1)
Ccc 1 ay önce
Alıştıra alıştıra söyleyecekler var kesin bi anda çıkacak ve türkiye pert