Ahmet Davutoğlu Ak Parti'den ihraç ediliyor

AK Parti'den ihraç talebi - AK Parti MYK toplantısında, Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı'nın kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevkine oy birliğiyle karar verildi.

Ahmet Davutoğlu Ak Parti'den ihraç ediliyor

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, Ahmet DavutoğluSelçuk ÖzdağAyhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı'nın kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevkine oy birliğiyle karar verildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen MYK toplantısında oy birliğiyle alınan kararla, Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı, kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Öte yandan, eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı ile eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci'nin de kesin ihraç talebiyle il disiplin kurullarına sevk sürecinin işletileceği öğrenildi.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

MYK'dan çıkan ihraç talebi AK Parti Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilecek. Ardından Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, kurulu toplayarak ihracı istenen kişilerden sözlü ve yazılı savunma isteyecek. Disiplin Kurulunun sözlü ve yazılı talebine belli bir süre içeresinde cevap gelmezse otomatik olarak üyelikleri düşecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Necmeddin Kuyucu
Necmeddin Kuyucu - 2 ay Önce

Bir bitmediniz arkadaş. Ne koltuk sevdalısı insanlarsınız ? Ya hu her partinin bir ömrü var. Akparti de kabullensin artık. Bence Akparti bitmiştir. 2023 son seçimleri

fatih
fatih - 2 ay Önce

tayyip için karşısına çıkan herkez terörist bu nasıl demokrasi !

SIRADAKİ HABER