AK Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinden Kamuoyu duyurusu

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri kamuoyu duyurusu geçti.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinden Kamuoyu duyurusu

İŞTE O AÇIKLAMA

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri olarak şehrimiz için önemli ve öncelikli olan konuları Ankara’daki ilgili kurum ve kuruluşlarda takibini yaparak, hizmetlerin aksamadan, ivedilikle hemşehrilerimize ulaşması konusunda gece gündüz mücadele veriyoruz.

Bunun için bakanlarımızı, bakan yardımcılarımızı ve ilgili genel müdürlerimizi sık sık ziyaret ediyor, şehrimizin sorun ve taleplerini iletiyoruz.

A-)Bu kapsamda ;12 Temmuz 2019 günü Kahraman Şehrimizin Ulaştırma ve Altyapı ile ilgili sorunları konusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan’ı ziyaret ettik ve şehrimiz için önemli olduğunu değerlendirdiğimiz birçok konuyu görüşerek aşağıda zikrettiğimiz konularda bakanlığımızın desteklerini aldık .

1-) Çağlayancerit ve Dulkadiroğlu ilçelerimiz arasında mevcutta kullanılan; Hava alanı kavşağından Kahramanmaraş sanayi sitesinin doğusundan ,Ayvalı arıtma tesisi önünden devam eden ve Bulanık -Çileşeler mevkiinden itibaren mevcut yolla birleşen güzergah olarak tabir dilen ve toplam uzunluğu 59 km olması planlanan yolun tümünün karayolu ağına alınması ve karayolları şehirler arası yol standardında yapılması için projesine onay verilmiş ve projenin düzenlemesinden sonra 2020 yılı yatırım programına teklif edilmesi talebimiz uygun görülmüştür.

2-) Kahramanmaraş hava alanının daha önce mevcut akaryakıt istasyonu engeli nedeniyle uzatılamayan pistinin 300 metre uzatılması ve Akaryakıt istasyonu arazisi de dahil arazinin havaalanı içine alınması uygun görülmüştür. İstanbul ve Ankara uçuşlarının saatlerinin yeniden düzenlenmesi ve uçuş sayılarının artırılması talebinin eylül ayından itibaren planlanması kararlaştırılmıştır . Zira yaz döneminde Türk Hava Yollarının 30 uçağı bakıma alınmıştır. Bu sebeple Türkiye genelinde yaz döneminde bir çok sefer kaldırılmıştır .

3-) Şehir merkezimizde yapımı devam eden ve vatandaşlarımızın çok sık kullandığı ,hal kavşağı ve tren istasyon köprüsü ödenekleri yüklenici firmalara gönderilmiş ve müteahhitlerin işi aralıksız çalışarak tamamlanması talimatı sayın bakanımızca verilmiştir.

4- Andırın -Kahramanmaraş arasını yaklaşık 10.5 km kısaltacak Yeniyapan köprüsünün projesinin yapılması ve yatırım planına alınması uygun görülmüştür .

5-) Türkoğlu Lojistik merkezinin faal hale getirilmesi ,yurt dışına ürün ihraç edecek şirketlerimizin kolay ve ucuz sevkiyat yapmasını sağlamak adına organize sanayi bölgesinden lojistik merkezine taşımaya yönelik raylı sistem yapılması ve İskenderun ve Mersin limanları ile taşımanın sağlanması konusunda gerekli tedbirlerinin alınması uygun görülmüştür.

6-) Kavlaklıdan başlayarak -Kapıçam bölgesinden Gaziantep yoluna birleşen güney çevre yolu ile ilgili Büyükşehir belediyemiz ile de görüşülerek güzergah planlaması yapılması uygun görülmüştür.

7-) Daha önce güzergah projesi yapılan Ilıca -Süleymanlı ile Kahramanmaraş -Göksun yolu arası yolun yatırıma teklif edilmesi uygun görülmüştür .

8-) Kadirli-Andırın yolu Harboğazı mevkiindeki heyelanlı bölgenin yapılması ve yol çalışmasının tamamlanması ve Andırın - Göksun yolunda güzergahta yol yapılmasına engel olan elektrik direklerinin kaldırılması ile ilgili talimatlar sayın bakanımız tarafından verilmiştir.

B-)03.07.2019 Çarşamba günü Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’u AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri olarak makamında ziyaret ettik.

Şehrimizin eğitim kalitesinin artırılması ve öğrencilerimizin başarılarının üst seviyelere çekilmesi için sıcak ve samimi bir ortamda geçen görüşmede;

Kahramanmaraş ilimizde bulunan 3077 öğretmen ihtiyacı Sayın Bakanımıza iletilmiştir. Bunun üzerine önümüzdeki atamalarda şehrimize ek 300 öğretmen kontenjanının açılması sözü alınmıştır.

İlçelerimizde belli branşlardaki öğretmenlerimizin hiç bulunmadığı özellikle belirtilmiş, Sayın Bakanımız tarafından bu sorunun ilk atamada çözülmesi konusunda söz alınmıştır.

Elbistan ilçemize e-sınav merkezinin açılması gerekliliği Sayın Bakanımıza iletilmiştir. Sayın Bakanımız bu konuda ilgili Genel Müdürlüğe talimat vermiştir.

Yüzde yetmişi tamamlanan toplam 17 okul inşaatlarından öncelikli olanların ivedilikle tamamlanması, 2019-2020 öğretim yılına hazırlanması konusunda söz alınmıştır.

Mevcut binası yıkılıp, yeniden ihale edilen fakat müteahhitten kaynaklanan sebeplerle işin yapılamaması nedeniyle tasfiye bekleyen ve inşaatı devam eden okullar özellikle görüşülmüş olup, gerekli incelemelerin ve çalışmaların yapılması konusunda söz alınmıştır. Bu gibi okullarımızda sorunun adı konulması konusunda tasfiyelerinin başlatılması gerekliliği de ayrıca belirtilmiştir.

Sadece şehrimizdeki değil, ülkemizdeki tüm ücretli ve sözleşmeli öğretmenlerimizin sorunları da sayın bakanımıza iletilmiştir.

Yapılan çalışmalarda Bakanlarımızla kısa sürede görüşmelerimizi sağlayan ve şehrimizin sorunlarının takipçisi olan; Genel Başkan Yardımcımız. Mahir Ünal’a , İçişleri Komisyonu Başkanımız Celalettin Güvenç‘e , Milletvekillerimiz Ahmet Özdemir ,İmran Kılıç ,Mehmet Cihat Sezal ve Habibe Öçal’a teşekkür ederiz

Kahraman hemşehrilerimize ve aziz milletimize arz olunur.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 16:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET
AHMET - 1 hafta Önce

ne kadar komiksiniz... siz bırakın vekilliği de ne komikler 6 filminin 1 bölümünü çekin. memlekete faydanız yok bari zararınız olmaz

Mahmut
Mahmut - 1 hafta Önce

Kuzey çevre yolu bittide güney yolu kaldı istasyon köprüsü kaç kuruşluk ki bu kadar sürdü her gün reziliz hangi birini anlatayımki bu kadar oy al bumu karşılığı yazıklar olsun

Sedat
Sedat - 1 hafta Önce

Hızlı tren gelecekti. Ondan haber var mı? Mahir Ünal’a bir sorsanız .,,

Adsız
Adsız - 1 hafta Önce

Yuh size daha öncede kaç defa açıklama yaptınız hal kavşağı ve istasyon köprüsü ile alakalı ama ne çalışma ne bir hareketlilik hepsi bu milleti uyutma planı para yok para ne ile yapacaksın

MEHMET
MEHMET - 1 hafta Önce

ÖNCE ÇEVRE YOLUNU VE MADALYALI KAVŞAKTA Kİ YIKILAN KÖPRÜYÜ YAPTIRIN TRAFİK YOĞUNLUĞU BU BÖLGEDE SICAK HAVA İLE BİRLİKTE DAYANILMAZ BOYUTLARDA

rozturk.59
rozturk.59 - 1 hafta Önce

Sizin Bu Yalanlarınıza Ancak Akoyunlarınız İnanır. Haydi YAllah Başka Kapıya. Siyasetçi Babam Olsa Söylediklerine İnanırsam Şerefsizim...!!!???

Ökkeş
Ökkeş - 1 hafta Önce

Sayın millet vekilleri bunlar seçim vaadi değilmiydin zaten. Reisin dediği gibi biz lafa değil icraata bakarız ki yapılan icraat Yok malesef başlanan hiç bir projede zamanında bitmiyor.şahsi kanaatim milleti küstürmeyin bildiri yapmayın icraat yapılsın

BYRM
BYRM - 1 hafta Önce

MAHİR ÜNAL NERDE

malikes
malikes @BYRM - 6 gün Önce

hızlı tren gelirken tekeri patlamış tamircisi ancak gine bissau da varmış o da ölmüş o yüzden kusura bakman yht gelmiyormuuuuuşş.....

KAHRAMANÖKKEŞ
KAHRAMANÖKKEŞ - 1 hafta Önce

Bütün isleri çözmüşler helal olsun.Artık 4 yil gözükmezler:D

kamber
kamber - 1 hafta Önce

İstanbullular bunları tutuşdurdu keşke bizde belediye seçiminde oylarımızla Kahramanmaraşlılar olarak bunlara bir ders verebilseydik

RAMAZAN P
RAMAZAN P - 1 hafta Önce

Tramvay ne zaman gelecek? Bin yıllık görüntü kirliliği olan binalar ne zaman yenilenecek? Yedi komşu illerden ne zaman otoban bağlantisi yapılacak? Dokuz ilçeyle karayolu ulaşımı ne zaman kolaylaşacak ? Hızlı tren ne zaman gelecek? İlimizin sorunlarını daha sayayım mi?

Emekli
Emekli - 1 hafta Önce

Anlaşılan hiç bir sorun kalmamış bütün sorunları halletmişler ama netice yok ortada benimde hiç inanasım gelmedi

Havva doğru
Havva doğru - 1 hafta Önce

Bütün sorunlarımızı çözmüşler yedi uyurlar . Tabi inanan varsa !

lafla peynir gemisi yürür mü
lafla peynir gemisi yürür mü - 1 hafta Önce

"ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" yıllardır aynı açıklamalar. 15 yıldır maraş-göksun, göksun - elbistan, elbistandan direk maraş, içme- ılıca, göksun-andırın, göksun-tomarza-kayseri yolları bir türlü bitmez antepte kayseride olsa oynaya oynaya bunları en geç bir yılda bititrtirler. hala maraş suyunu içen neden ishal olur. dünyanın en bol doğal su kaynağı olan ilde suda neden problem olur.

taşkın
taşkın - 1 hafta Önce

Zerre inancımız yok bunlara oyalama da bir numara bizim sayın vekiller... umarım söylediklerini yaparlarda ben yanılırım ama zannetmiyorum..

Çiçek
Çiçek - 1 hafta Önce

Ben koyu bir ak partiliyim ama sizler torpilsiz hiç bir şey yapmiyorsunuz Allah elinize düşürmesin başka bir şey demiyorum ancak en yakınlarıniza destek çıkın fakirin her zaman yüzü karadır.

Ramazan Er
Ramazan Er - 1 hafta Önce

Batı köyleri için yapılacak olan ve yılan hikayesine dönen köprüden bahsetmediğiniz için sonsuz şükranlarımızı sunarız hal kavşağı ve istasyon köprüsüde hallolur inşAllah bugün gene çalışan göremedik bilginiz olsun çok çalışkan vekillerim.

NACAR
NACAR - 1 hafta Önce

Tespitler ve talepler guzel dilerim bu talepler sozde ve kagit uzerinde kalmaz ve biran obce uygulamaya gecer yada devam eden projeler biran önce biter. Memleket bizim ve calismak ve gelirtirmek sizlerin elinde bu yetkiyi halk size verdi ve geregini en guzel sekilde yapmak boynunuzun borcu.

Kayt
Kayt - 1 hafta Önce

Gözlerimizi yaşarttınız...

drsn fdkr
drsn fdkr - 1 hafta Önce

mesela gölkent deki kanala bariyer , kaldırım , kazılan yolun yapımı bunlar içindemi kurultay yapacaksınız.belediyeciliğin kitabını yazan başkan ne yapar...lafa bakale gece gündüz çalışıyorlarmış...

ALİ YILDIRIM
ALİ YILDIRIM - 1 hafta Önce

6 akp milletvekli ≤ ali öztunç (küçük veya eşittir )

Maraş
Maraş - 1 hafta Önce

Kim inanır kadir inanır bizde yedik hsdi ordan . Ceplerinizi doldurmaya geldiniz hepiniz

Dürüst
Dürüst - 1 hafta Önce

Lütfen dürüst olun siz önce belediye yönetimine bakın yaptığı boş yatırımlar ve Aksu deresinin ıslahı arıtma tesisi siz bunları yapın ve Maraş'ın arazilerini kimlere peşkeş çekiliyor onlarla bakın

admin
admin - 1 hafta Önce

afşine hiç bir yok mu

Kazım Sertel
Kazım Sertel - 1 hafta Önce

Yalan olur da bu kadar mı olur...?
Çok güldüm.
". İstanbul ve Ankara uçuşlarının saatlerinin yeniden düzenlenmesi ve uçuş sayılarının artırılması talebinin eylül ayından itibaren planlanması kararlaştırılmıştır . Zira yaz döneminde Türk Hava Yollarının 30 uçağı bakıma alınmıştır. Bu sebeple Türkiye genelinde yaz döneminde bir çok sefer kaldırılmıştır ."

46
46 - 1 hafta Önce

7 uyurlarda bu gün .

Cengiz nar
Cengiz nar - 1 hafta Önce

Bunlar nerde yaşıyor acaba bunlar seçimden sonra istasyon geçmemiş galiba bırakın hizmeti varlığınızı bilen yok

Afşinli
Afşinli - 1 hafta Önce

Afşin Elbistan Termik Santralı zehir saçıyor. Sayın iktidar millet vekilleri bu durumu sorun kabul etmiyor mu. Bunu savunmak dile getirmek sadece muhalefet milletvekiline mi kalmalı, saygıyla sağırlara duyurulur.

misafir
misafir - 1 hafta Önce

Görüşme ile olmuyor hep görüşüldü yılllarca bu millet bekledi icraat yok faaliyet yok beklemeye devam edeceğiz sizde görüşmeye devam edin saygılar......

Yorumsuz
Yorumsuz - 1 hafta Önce

Yol ve inşaattan başka birşey bilmezmisiniz siz. Mesela; çevre sorunları (hava kirliliği, şu kirliliği) sosyal projeler, suriyeliler meselesi,

Salih Özsağır Emekli öğretmen
Salih Özsağır Emekli öğretmen - 1 hafta Önce

Bu bilgilendirmeden dolayı teşekkür ederim.
Bu çalışmaları bilmeyenler farklı fikirlere kayabiliyorlar.

K.maras
K.maras - 1 hafta Önce

Danışmanlarınız biraza daha acıtosyan yapabilirlerdi madem bunları biliyormuşsunuz ne bekliyorsunuz daha

Külyutmaz
Külyutmaz - 1 hafta Önce

Hani HeLeTe

drsn
drsn - 1 hafta Önce

bu arada maraş karamanlı hacınoğlu içme elbistan yolu hani reisin cumhurbaşkanı olmadan müftülük meydanında verdiği sözü bir hatırlatsanız hızlı trenle birlikte sizi yedi uyurlar sizi...

Vatandaş
Vatandaş - 1 hafta Önce

Bari gece gündüz çalışıyoruz deseydiniz garfild geceleri rahat uyumak için gündüzleri sürekli dinleniyor

Balbaba
Balbaba - 1 hafta Önce

ÖNSEN KÖPRÜSÜNÜN YAPILMASINI İSTİYORUZ...

Fatih
Fatih @Balbaba - 1 hafta Önce

Ya gardaş memleketin göbegindeki 10 metrelik köprüyü yapamayanlar en az 100 metrelik köprüyu nasil yapsinlar

BYRM
BYRM - 1 hafta Önce

NİYE FOTOGRAFI YOK

Mehmet
Mehmet - 1 hafta Önce

Size hakkımı helal etmiyorum hiç bir hakkımı savunmuyorsunuz orada oturup vakit geçidiyorzunuz yatmaya devam işiniz gücünüz yol insan hakkı hiç yok sizi biz niyeseçtik doğruya doğru eğriye eğri karar verin diye seçtik orda oturunda vakit geçirin diye seçmedik akıllı insan şehrine insanını düşünen hakkını savunan kişiyiseçer siz böyle devam edin

Maraşlı
Maraşlı - 1 hafta Önce

Evri mahallesi var kasaba, yolu berbat, hele bir okulu var ki 10 senedir boya görmüyor. Oy zamanı gelince ugradiginiz yerlerden biri

eşter
eşter - 1 hafta Önce

maraşın eğitimin bitirdiniz suçu binalara atmayın. daha önce aynı binalarla 33. sıraya nasıl geldi. özellikle eğitimi bitirecek eğitimle ilgisi olmayan il ilçe ve okul yöneticisi seçip arkalarında durup bu noktaya getirdiniz. sonrada aklı fikri ilmi olmayan binaları suçluyorsunuz. eğitimde yetki ellerinde olan tüm il müdür yardımcıları ilçe müdürlerini alın bakayım neler oluyor. bu güne kadar eğitim için en yapmışlar. seçtikleri okul müdürleriyle gelinen nokta bu.

Yaşar
Yaşar - 1 hafta Önce

Allah razı olsun ama nedense hep sözleriniz kalıyor icraatà gelince hicbirsey yok vatandaşı kandırmayin insaf edin hep senaryo

metin
metin - 1 hafta Önce

bir defa da gelin hal kavşağını istasyon köprüsünü aylardır istasyon köprüsüne çivi çakılmıyordu sanki boğaz köprüsü yapıyorlar burayı belediye bile bir ayda yapar bitirirdi insanlara çile çektiriyorlar

EDE
EDE - 1 hafta Önce

ARENA STADI YOK, HIZLI TREN YOK, ŞEHİR İÇİ RAYLI SİSTEM YOK, ŞEHİR İÇİ KÖPRÜLÜ KAVŞAKLAR YOK.

hayretler
hayretler - 1 hafta Önce

referans olup atadığınız adamlarınızla eğitimde maraşı sondan birinci yaptınız. hangi yüzle karşımıza çıkıp konuşabiliyorsunuz.

mehmet gök
mehmet gök - 1 hafta Önce

Bunların hepsi yalan torpilsiz yapılır mı

Mustafa
Mustafa - 1 hafta Önce

Mahir bey by şehrin vekili degilmi nerdeler acaba?????

mag
mag - 1 hafta Önce

... ve sonra bir gülme geldi bana.... afedersiniz....

türk
türk - 6 gün Önce

akaryakıt istasyonunun sahibi orda duruyor. niye engellemiş vatan sever cihat bey...

Akdl
Akdl - 5 gün Önce

42 YILDIR BEKLENEN GÖLET
Andırın-Osmancık Mahallesi olarak 1977 yılında 4 000 hektar susuz arazilerin suya kavuşması için müracatta bulunduk.Nihayet 36 yıl sonra 2013 te başlandı.Sevindik.2016 yılında tamamlanaca denildi.Yıl 2019 hala yarım bekliyor.Sayın vekillerimiz birde bununla ilgilense de bu su bekleyen araziler suya
kavuşabilse.

Gülhan
Gülhan - 1 hafta Önce

Sürekli planlar projeler anlatılıyor bide icraatları görseydik ya

Özet
Özet - 1 hafta Önce

Bunlar lafta kalmaz inşAllah, takipçisi olalım

Vatandaş
Vatandaş - 1 hafta Önce

Elbistan bakmayın sadece maraş var gündeminizde
Elbistanın parasında alın harcayın oralara buralara Elbistan bir çivi bile çakmayın

Akdl
Akdl - 1 hafta Önce

Teşekkür ederiz ama Andırın -Osmancık Mahallesinde 4000 hektar susuz arazi için 1977 de Gölet yapımı için başvurduk.42 yıldır yapılacak diye bekliyoruz.2013 te başlanabildi ama malesef 6 yıldır
bir Gölet tamamlanamadı.Yarım beklemekte.Yarım Gölete baktıkça kahroluyoruz.Birde bu göletle ilgilenseniz tamamlanır mı aceba?Daha kaç yıl bekleyeceğiz?Ömrümüz yetecek mi?

kayt
kayt - 1 hafta Önce

bunun için size ne gerek var.Ortalama bir vatandaşta şehrin sıkıntılarını görüyor....

İsmi lazım değil
İsmi lazım değil - 1 hafta Önce

Hiçbir söyledikleri somut ve net değil. Ecek, acak, ekleriyle süslenmiş lakırdılar. Günü kurtarmak ve şirin görünmek adına uydurulmuş olduğu belli. O yüzden durmak yok beklemeye devam!

Sayn
Sayn - 1 hafta Önce

Sayin vekillerim kentsel dönüşümü niye gündeme getrmedinz

vatan evladı
vatan evladı - 1 hafta Önce

Kuzey cevre yolu ne kadar sacmaysa ,! Önsen e köprü yapip kayseri yolundan geldigi söylenen araclar icin maliyet ve gereklilik konusunda beynini kullanan varmi, yoksa o bölgede tarla alip imara actirip simdide parayi götürme hevesinde olanlarin dillendirmesimi ,! Orda sahislar üzerine arsa arazi alip universite acicak olanlar vardi kimdi acaba ,! Yoneticileri uyarıyorum vatan sever olarak

Veli
Veli - 1 hafta Önce

Bati koyleri koprusu noldu bati koylerinden yuzde doksan oy aliyorsunuz gerek gormedinizmi buradakiler nasilsa ahmak her kosulda oy verirmi diyorsunuz.

Ökkeş
Ökkeş - 1 hafta Önce

Yorumları beğenmeyen yalaka çık dışarı acaba

Hümeyra
Hümeyra - 1 hafta Önce

Akpnin elde var bir şehri size hiçbir hizmete gerek yok nasıl olsa akpye oy veriyorsunuz niye zahmet etsinler

İbrahim
İbrahim - 1 hafta Önce

Atın maraş halkı yer sizkendinizde başka sını duşunmessiniz k maraş da 200 km goguys gidin şehirlerin altyapısı koprulu kavşakları bi cok şehirle ilgili çalışmaları bitmişdir bizse daha kavşak ve altgeciderimizi bitiremedik i

vatandaş
vatandaş - 6 gün Önce

ne yapsanız boş olan oldu bi kere , temizlik şart bunu bildin mi ?

İsa kardeş
İsa kardeş - 5 gün Önce

Pazarcık analık çocuğu hizmet getirmeyin sizde gelmeyin mümkünse koyu bir ak partili olarak söylüyorum ali öztunç tek başına sizden iyi çalışıyor

A.KDL 46
A.KDL 46 - 4 gün Önce

ANDIRIN-OSMANCIK MAHALLESİ GÖLETİ
42 yıl önce(1977)müracaatını yaptığımız,ancak 36 yıl sonra 2013 te başlayıp 2016 da tamamlanacağı
söylenen Andırın Osmancık Mahallesi Göleti 6.5 yıldır tamamlanamamış yarım bekliyor.Sayın vekillerimiz bu göletle de bir ilgilenip 4 000 hektarlık tarlalar susuzluktan kurtarıla bilse

MİSAFİR
MİSAFİR - 2 gün Önce

Birazda gerçekleri söyleseler


SIRADAKİ HABER