Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekillerine Göksun Yolu Ne Zaman Bitecek Sorusu

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Mahir Ünal, Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, İmran Kılıç ve Cihat Sezal yaptıkları açıklamalarda Göksun Tünellerinin 2019 yılında vatandaşın hizmetine açılacağını söylemişlerdi. Ancak 2020 yılında gelmemize rağmen açılmadı ve yeni bir tarihte verilmedi.

SİYASET 09.01.2020, 07:43 09.01.2020, 07:45
Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekillerine Göksun Yolu Ne Zaman Bitecek Sorusu
banner257

Kahramanmaraş Göksun yolu ne zaman açılacak sorusu, K.Maraş halkının en çok sorduğu sorulardan biri.2003'te başlayan Kahramanmaraş - Göksun yolunun 2013'te açılacağı söylenmişti. Ta 2011'e kadar her siyasetçi 2013 tarihini verdi. Ancak daha sonra şartlar değişti ve sırasıyla 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 ve en son 2019 yılında açılacağı sözü verildi. Yolun gecikmesinin nedeni olarak ise Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Mahir Ünal ve diğer milletvekilleri güzergahın değişmesi ve yol standardının yükselmesi olarak gösterdiler.

17 yıldır bitmeyen, yol inşaatları nedeniyle onlarca kişinin trafik kazalarında hayatını kaybettiği Göksun Yolu 2020 yılına gelmemize rağman bitmedi. Oysa geçtiğimiz aylarda ve yıllarda Ak parti Milletvekilleri Göksun Yolu'nun tamamlanması için 2019 yılı sonunu işaret etmişlerdi.

MAHİR ÜNAL: 2019 YILI SONUNDA TAMAMLANACAK

"İnşallah bunların da bitmesiyle beraber ki 2019 sonunda tamamlanacak, Kahramanmaraş-Göksun arası yaklaşık 20 kilometre kısalmış oluyor. Biz her şeyden önce Sayın Genel Başkanımıza, Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Çünkü bu yola yaklaşık 2,5 katrilyona yakın para aktarıldı. Bu yolun bitmesiyle birlikte Türkiye çok önemli bir aksa kavuşacak. Özellikle Kahramanmaraş-Kayseri ve Ankara ulaşımında daha güçlü bir hat, daha çok kullanılan bir aks oluşturmuş olacak. 2019'un sonu itibariyle inşallah bu 5 tünel de kullanıma girecek. İnşallah hepsini beraber açacağız. Kahramanmaraş-Göksun kara yolu, doğu-batı aksında önemli yollardan bir tanesi haline gelecek. Göksun açısından burası çok önemli çünkü Karadeniz-Akdeniz doğrudan bir hat oluşturuluyor. Karadeniz'den Mersin'e kadar uzanan yeni bir yol çalışması var. Göksun hem Karadeniz-Akdeniz hattında hem de doğu-batı hattında bütün yolların kavşağı konumuna gelecek."

İMRAN KILIÇ! 2019 YILI TEMMUZ AĞUSTOS AYI

"Göksun tünellerimizin 6'sı açıldı vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu kullanılıyor. 5 tanesi delindi çalışılıyor, 2 tanesi de ihale aşamasında. Bu tünellerimiz 2019 yılı Temmuz, Ağustos ayında bitirip eksiksiz vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz."

AHMET ÖZDEMİR: GÖKSUN TÜNELLERİ 2019 ARALIKTA BİTECEK

Göksun tünellerinin 2019'un aralık ayında biteceğini taahhüt etmiştik. Tünellerde içi delinmesi bitti şu anda içi yapılıyor. Oradaki müteahhidimiz bu konuda çok özveriyle çalışıyor. Yani personelinde, işinde bir eksiklik yok, zamanında açılacak. Orada asıl sorun Kahramanmaraş çıkışından gökçe mağara kısmına kadardı. Karayolları ekiplerimiz bayram tatili öncesi o güzergâhı yaptılar. Aslında tüneller açıldığında şu anda kullandığımız güzergâh kullanılmayacak. Buna rağmen vatandaşlarımız sıkıntı yaşamasın diye bizde ısrarcı olmuştuk. Bölge müdürlüğümüzle, karayolları şefliğimizle, Kazım Tekinşen'e de teşekkür ediyorum o da çok özveriyle çalıştı ve asfalt yapıldı. Oradaki planlamamızda bir aksama yok. İnşallah 2019 Aralık'ta bitecek.

CİHAT SEZAL: 2019 ARALIK AYINDA TAMAMLANACAK

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Cihat Sezal 29 Nisan 2019 tarihinde yaptığı açıklamada Göksun yolunun 2019 yılında açılacağını ifade etti.

CELALETTİN GÜVENÇ: BU YILIN SONUNDA SORUNUMUZ KALMAYACAK

Dün son olarak da Göksun yolunu inceledik ve Göksun Belediye başkanımızdan detaylı bilgiler aldık. Bu yılın sonunda Göksun yolumuzda herhangi bir sorunumuz kalmayacak

2019 yılı sonunda açılacağı sözü verilen Göksun Yolu Tünelleri henüz açılmadı ve söz veren milletvekilleri de herhangi bir açıklama yapmadı. Vatandaş 17 yıldır devam eden Göksun yolunun ne zaman tamamlanacağını merak ediyor. Milletvekillerimizden bu konuda bilgi gelmesi durumunda sayfalarımızda paylaşmaya hazırız.

Yorumlar (47)
ede 8 ay önce
aralık sonu açılacak derken kardan kapanınca açılacak demişler.kapanıyor açılıyor, kapanıyor açılıyor.sözlerini tutuyorlar.
Ökkeş maraşlı 8 ay önce
Bunlardan bir cacık olmâââz umut bağlamayın
TÜRK 8 ay önce
Bunlar hep dış güçlerin, iç mihrakların oyunları. Avrupa bizi kıskanıyor.
Onikişubatli Genç 8 ay önce
Yeni bir tarih daha verilir ve verilen tarihe de inanır herkes. Bu yol elbet bir gün bitecek ama neden bu kadar uzatılıyor, savsaklaniyor, önemsenmiyor? Tepkimiz dikkate alınmamak, değersiz görülmektir. Bu halka lütfen değer verin çünkü bu halkın vekilisiniz
celaleddin harzemşah 8 ay önce
2029 demişlerdir. yanlış anlamış halk. vekillerde yanlış olmaz. bu güne kadar hangi sözlerini aksattılar ki bunu aksatsınlar. hele bekleyelim bakalım 2029 u Allah ömür verirse.
Bertizli bekir 8 ay önce
Oran ve orantıdan giderek bu soruyu çözeriz sanıyorum ; 8500 km uzunluğundaki çin seddi 1400 yılda yapıldıysa , 22 km uzunluğundaki göksun yolu kaç yılda yapılabilir ?
Maraşlı 8 ay önce
Hahahahahaahaha
maraşın yerlisi 8 ay önce
yorum yok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Abdulbaki günışığı 8 ay önce
neden bitmediğini veya neden bitirilmediğini ben biliyorum. Bu yolumuz ak partinin 2023 büyük hedefleri arasında. Dünyanın görmüş ve göreceği en kabiliyetli milletvekillerine sahip olan şehrimizin bu 60 kilometrelik yolunun 2023 te büyük törenler ile açılacağı ve bütün dünyaya yirmi yılda, her yıl üç kilometresi yapılarak bitirilen asrın yolu olarak tescilleneğini öğrenmiş bulunuyoruz. şikayet etmeyin. Bu kadar kısa zamanda ancak yapılır. Maraşlıda bulmuş daha şikayet ediyor. sabırla 2023 ü bekliyoruz.
yavuzselim 8 ay önce
aynen katılıyorum kardeşim asrın yolu olarak 2023 yılında açılacak ve büyük bir tören yapılacak bak biz dağları deldik tüneller açtık ve yol yaptık diyecek bizim Maraş ta verecek coşkuyu ve mehteri haydiiiiiiiiiiiiiiii
ede 8 ay önce
siyaset=yalan dememişler boşuna
Has maraşlı 8 ay önce
Bundan 3 sene önce bir düğün konvoyu görmüştüm gelin arabasında aşkımız Maraş'ın yol çalışması gibi olsun hiç bitmesin yazıyordu.
mert 8 ay önce
millet yorumlarda ne kadar dogru cesaretli ama bunların karşısına cıkınca bakanım başkanım milletvekilini millet secmeli il başkanını millet secmeli olurmu hikaye
Efe Demirci 8 ay önce
Bunların bir tek "Allah bir" dediklerine inanırım.
Hele o eski diyanet bürokratı yok mu....
Allah ( CC) bildiği gibi yapsın.
Murat Bey 8 ay önce
Benim anlamadığım burada hiçbir proje yapmayan vekil veya başkanlara ses çıkarmayan edeler, İstanbul için Ekrem İmamoğlunu eleştiriyor. Boşuna beklemeyin ne Göksun yolu biter ne hal kavsağı ne de önsen köprüsü yapılır. Lütfen avucumuzu yalamaya devam edelim.
asılkahramanmaraşlı 8 ay önce
Bunlara soracağına, çarşıdaki hanbala sor o daha iyi bilir bu yolun ne zaman biteceğini/bitmeyeceğini. Bunların kendilerinden haberi yok,doğruyu bilseler bile üstleri yanlış olana doğru söyleyeceksin dese onlar yanlışı söyler doğru diye.Çünkü amaçları vatandaşa hizmet değil, pastadan pay kapmak.Yanlış bilmiyorsam ç.cerit yolunun ödeneği gelmiş ve para bir şekilde! bitmiş.Enteresan olan o yol kayıtlarda yapılmış/bitirilmiş olarak görünüyormuş.Para nerde o zaman.Evet şakşakçı kardeşler yıkama yağlama çekeceğinize memleketin paraları kimlerin cebine gidiyor onun hesabını sorun.Bu vebal hepinize aittir.Ver mehteriiiiiiiii....
MARAŞLI FIRAT 8 ay önce
YERİNE GETİRİLMEYEN SÖZE SÖZMÜ DERİM. SÖZÜ VERENE BAKACAN BİRDE
ede4646 8 ay önce
eyy aziz maraşlılar
sizi veresbite bindiriyorlar
malıda götürüyorlar
göksunlu 8 ay önce
Haber46'nın değerli editörleri
Kadirli-Andırın-Göksun yolunu da gündeme getirir misiniz ?
Has Maraşlı 8 ay önce
3-4 sene önce bir gelin arabasının arkasında bir yazı okumuştum aşkımız kahramanmaraş'ın yol çalışması gibi olsun hiç bitmesin yazıyordu
SARI 8 ay önce
aaaaaaa maraş ın millet vekilleri bunlarmı MAŞALLAH boylu pos lu adamlar niye millet bunlara tepki gösterir anlamadımki neyin vekili bu insanlar.............................
Mehmet 8 ay önce
Hiç bir zaman bunlarla bi şey bitmez kendileri bitecek ama
Vatandaş 8 ay önce
Durun durun Mehteri ben veriyorum bu zevk bana ait :D :)))
yavuzselim 8 ay önce
bunlardan hiç bir şey olmaz daha kendi iç işlerinde anlaşamıyorlar birde yol mu açtıracaklar
GAHRAMANMARAŞLI 8 ay önce
Yav Ahmet Özdemir Git Avukatlığını Yap Uğrasma şu siyasette hiç bişeyiniz yok faydanız yok siyaset olarak
Obalı 8 ay önce
Sayın milletvekilimiz den tek isteğimiz var.Bir daha yol, kavşak, köprü sözü vermeyin, en azından beklentimiz olmaz.Oylara gelince zaten biz yine aynı partiye vereceğiz boşuna yorulmaniza gerek yok.Bir iş yapsanız da yapmasanız da oyumuz size.,.
ede 8 ay önce
bu yol diyarbakırda olsa açılmıştı
zekı 8 ay önce
la bunların hepsı ufuruk hangı sozu yerıne getırdılerkı onu getırecek daha pıazzayı yapamadılar orayımı yapacaklar.
kemal açıkgöz 8 ay önce
bunların alayı yalancı maraşı belediyesinden tutun vekiline kadar kanını emdiler bundan sonra size oyun zerresi bile yok verdiğim oylar zehir zıkkım olsun
Mehmet 8 ay önce
Bilmezler bilemezler kapasite yok o kadar umrunda değil yol bunların hepsi boş boşşşş
kahraman Maraşlı 8 ay önce
Eeee böyle şehre böyle siyasetçi olur. göksun yolunun daha önce 3 defa açılışını yaptılar. yalandan kim ölmüş sanki hesap soran mı var. yarın çıkarlar utanmadan açacaz dediysek kar yağdığı zaman açacaz dedik derler gene oy alırlar
dogrusöyler 8 ay önce
her yılda aralık ayı var acaba hangi yılın aralık ayı
kahraman 8 ay önce
Haaaappşuuu
NACAR 8 ay önce
Adi siyasetçi olunca sözün nerden çıktığı önemli. Karnından konuşan siyasetçi işine geldiği gibi günü kurtarmak adına sözlerde verir inanmasada. Nasılsa halk ahmak halk aptal biz ne dersek inanır mantığıyla hareket eden günümüz siyaseti seviyesi yerlerde sürünmekte. Halkın vekili olmaktan çıkmış menfaatleri uğruna çalıma makamı olmuş çıkmış vekillik.
ali 8 ay önce
Ya kardeşim bunların yolla ne işi var ki bunlar Ankara dan biner uçağa maraşta iner Göksun yolunu nereden görsün o yoldan olurya karayolu ile geçmesi gerekir audiler mercedesler vs son model arabalarla yolun nasıl olduğunu bile hissetmezler
misafir 8 ay önce
acılır zahar acelesine ede
Mert 8 ay önce
Açılır oda açılır diğerleri gibi hepsi biter diger yollar içinde aynı şeyler söylendi geciksede açıldı yapanlardan Allah razı olsun..
Emre 8 ay önce
İnsanda yüz olmalı.
Tarık 8 ay önce
Hedef 2023 inş
Ali 8 ay önce
Altınızda bir adam etmezsiniz. Yazık bu memelekete.bir kavşağı yapamadınız aylar geçti.sizin ne işe yaradığınızı yemin ederim merak ediyorum.sahipsiz Maraş
A. K 8 ay önce
Dört gözle bekliyoruz 2019 sonunu
m.k 8 ay önce
2023 ten önce açılmaz oda seçim yatırımı olur
Goksunlu 8 ay önce
ALLAH belanızı versin İNŞALLAH sizden bu vatana güneş doğmaz
ADEM oğlakçı 4 ay önce
2011 seçimlerinden sonra maraşta çalıştay toplandı,2015 kadar vaat edilen sözler vardı. Maraşın sorunları şunlar, isterseniz o zamanki konuşmaları internetten izleyebilirsiniz, 2020 oldu hangisi yapıldı. Yalnız birçok HES yapıldı, arazileri su altında konuldu, ekilir araziler ekilmez oldu.Marasımıza bu heslerin faydası yok, bu heslerde yatırım olarak millete gösteriliyor.
ADEM oğlakçı 4 ay önce
Büyükşehir belediyesinin merkezde çalıştığı bir yer varsa yazın, gidip bakacağım. Yoksa Ankara,'dan boyunu göstermemeli gelmiş
Erdem 2 ay önce
2023 de açılır az kaldi
Salvador Dali 1 ay önce
Hiç bu kadar sözsüzlerini görmedim. Hiç konuşmamak daha iyidir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:36
Öğle 12:43
İkindi 16:30
Akşam 19:40
Yatsı 21:06
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurumspor 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25