Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekillerine Göksun Yolu Ne Zaman Bitecek Sorusu

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Mahir Ünal, Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, İmran Kılıç ve Cihat Sezal yaptıkları açıklamalarda Göksun Tünellerinin 2019 yılında vatandaşın hizmetine açılacağını söylemişlerdi. Ancak 2020 yılında gelmemize rağmen açılmadı ve yeni bir tarihte verilmedi.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekillerine Göksun Yolu Ne Zaman Bitecek Sorusu

Kahramanmaraş Göksun yolu ne zaman açılacak sorusu, K.Maraş halkının en çok sorduğu sorulardan biri.2003'te başlayan Kahramanmaraş - Göksun yolunun 2013'te açılacağı söylenmişti. Ta 2011'e kadar her siyasetçi 2013 tarihini verdi. Ancak daha sonra şartlar değişti ve sırasıyla 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 ve en son 2019 yılında açılacağı sözü verildi. Yolun gecikmesinin nedeni olarak ise Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Mahir Ünal ve diğer milletvekilleri güzergahın değişmesi ve yol standardının yükselmesi olarak gösterdiler.

17 yıldır bitmeyen, yol inşaatları nedeniyle onlarca kişinin trafik kazalarında hayatını kaybettiği Göksun Yolu 2020 yılına gelmemize rağman bitmedi. Oysa geçtiğimiz aylarda ve yıllarda Ak parti Milletvekilleri Göksun Yolu'nun tamamlanması için 2019 yılı sonunu işaret etmişlerdi.

MAHİR ÜNAL: 2019 YILI SONUNDA TAMAMLANACAK

"İnşallah bunların da bitmesiyle beraber ki 2019 sonunda tamamlanacak, Kahramanmaraş-Göksun arası yaklaşık 20 kilometre kısalmış oluyor. Biz her şeyden önce Sayın Genel Başkanımıza, Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Çünkü bu yola yaklaşık 2,5 katrilyona yakın para aktarıldı. Bu yolun bitmesiyle birlikte Türkiye çok önemli bir aksa kavuşacak. Özellikle Kahramanmaraş-Kayseri ve Ankara ulaşımında daha güçlü bir hat, daha çok kullanılan bir aks oluşturmuş olacak. 2019'un sonu itibariyle inşallah bu 5 tünel de kullanıma girecek. İnşallah hepsini beraber açacağız. Kahramanmaraş-Göksun kara yolu, doğu-batı aksında önemli yollardan bir tanesi haline gelecek. Göksun açısından burası çok önemli çünkü Karadeniz-Akdeniz doğrudan bir hat oluşturuluyor. Karadeniz'den Mersin'e kadar uzanan yeni bir yol çalışması var. Göksun hem Karadeniz-Akdeniz hattında hem de doğu-batı hattında bütün yolların kavşağı konumuna gelecek."

İMRAN KILIÇ! 2019 YILI TEMMUZ AĞUSTOS AYI

"Göksun tünellerimizin 6'sı açıldı vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu kullanılıyor. 5 tanesi delindi çalışılıyor, 2 tanesi de ihale aşamasında. Bu tünellerimiz 2019 yılı Temmuz, Ağustos ayında bitirip eksiksiz vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz."

AHMET ÖZDEMİR: GÖKSUN TÜNELLERİ 2019 ARALIKTA BİTECEK

Göksun tünellerinin 2019'un aralık ayında biteceğini taahhüt etmiştik. Tünellerde içi delinmesi bitti şu anda içi yapılıyor. Oradaki müteahhidimiz bu konuda çok özveriyle çalışıyor. Yani personelinde, işinde bir eksiklik yok, zamanında açılacak. Orada asıl sorun Kahramanmaraş çıkışından gökçe mağara kısmına kadardı. Karayolları ekiplerimiz bayram tatili öncesi o güzergâhı yaptılar. Aslında tüneller açıldığında şu anda kullandığımız güzergâh kullanılmayacak. Buna rağmen vatandaşlarımız sıkıntı yaşamasın diye bizde ısrarcı olmuştuk. Bölge müdürlüğümüzle, karayolları şefliğimizle, Kazım Tekinşen'e de teşekkür ediyorum o da çok özveriyle çalıştı ve asfalt yapıldı. Oradaki planlamamızda bir aksama yok. İnşallah 2019 Aralık'ta bitecek.

CİHAT SEZAL: 2019 ARALIK AYINDA TAMAMLANACAK

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Cihat Sezal 29 Nisan 2019 tarihinde yaptığı açıklamada Göksun yolunun 2019 yılında açılacağını ifade etti.

CELALETTİN GÜVENÇ: BU YILIN SONUNDA SORUNUMUZ KALMAYACAK

Dün son olarak da Göksun yolunu inceledik ve Göksun Belediye başkanımızdan detaylı bilgiler aldık. Bu yılın sonunda Göksun yolumuzda herhangi bir sorunumuz kalmayacak

2019 yılı sonunda açılacağı sözü verilen Göksun Yolu Tünelleri henüz açılmadı ve söz veren milletvekilleri de herhangi bir açıklama yapmadı. Vatandaş 17 yıldır devam eden Göksun yolunun ne zaman tamamlanacağını merak ediyor. Milletvekillerimizden bu konuda bilgi gelmesi durumunda sayfalarımızda paylaşmaya hazırız.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 07:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
ede
ede - 3 hafta Önce

aralık sonu açılacak derken kardan kapanınca açılacak demişler.kapanıyor açılıyor, kapanıyor açılıyor.sözlerini tutuyorlar.

Ökkeş maraşlı
Ökkeş maraşlı - 3 hafta Önce

Bunlardan bir cacık olmâââz umut bağlamayın

TÜRK
TÜRK - 3 hafta Önce

Bunlar hep dış güçlerin, iç mihrakların oyunları. Avrupa bizi kıskanıyor.

Onikişubatli Genç
Onikişubatli Genç - 3 hafta Önce

Yeni bir tarih daha verilir ve verilen tarihe de inanır herkes. Bu yol elbet bir gün bitecek ama neden bu kadar uzatılıyor, savsaklaniyor, önemsenmiyor? Tepkimiz dikkate alınmamak, değersiz görülmektir. Bu halka lütfen değer verin çünkü bu halkın vekilisiniz

celaleddin harzemşah
celaleddin harzemşah - 3 hafta Önce

2029 demişlerdir. yanlış anlamış halk. vekillerde yanlış olmaz. bu güne kadar hangi sözlerini aksattılar ki bunu aksatsınlar. hele bekleyelim bakalım 2029 u Allah ömür verirse.

Bertizli bekir
Bertizli bekir - 3 hafta Önce

Oran ve orantıdan giderek bu soruyu çözeriz sanıyorum ; 8500 km uzunluğundaki çin seddi 1400 yılda yapıldıysa , 22 km uzunluğundaki göksun yolu kaç yılda yapılabilir ?

Maraşlı
Maraşlı - 3 hafta Önce

Hahahahahaahaha

maraşın yerlisi
maraşın yerlisi - 3 hafta Önce

yorum yok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Abdulbaki günışığı
Abdulbaki günışığı - 3 hafta Önce

neden bitmediğini veya neden bitirilmediğini ben biliyorum. Bu yolumuz ak partinin 2023 büyük hedefleri arasında. Dünyanın görmüş ve göreceği en kabiliyetli milletvekillerine sahip olan şehrimizin bu 60 kilometrelik yolunun 2023 te büyük törenler ile açılacağı ve bütün dünyaya yirmi yılda, her yıl üç kilometresi yapılarak bitirilen asrın yolu olarak tescilleneğini öğrenmiş bulunuyoruz. şikayet etmeyin. Bu kadar kısa zamanda ancak yapılır. Maraşlıda bulmuş daha şikayet ediyor. sabırla 2023 ü bekliyoruz.

yavuzselim
yavuzselim @Abdulbaki günışığı - 2 hafta Önce

aynen katılıyorum kardeşim asrın yolu olarak 2023 yılında açılacak ve büyük bir tören yapılacak bak biz dağları deldik tüneller açtık ve yol yaptık diyecek bizim Maraş ta verecek coşkuyu ve mehteri haydiiiiiiiiiiiiiiii

ede
ede - 3 hafta Önce

siyaset=yalan dememişler boşuna

Has maraşlı
Has maraşlı - 3 hafta Önce

Bundan 3 sene önce bir düğün konvoyu görmüştüm gelin arabasında aşkımız Maraş'ın yol çalışması gibi olsun hiç bitmesin yazıyordu.

mert
mert - 3 hafta Önce

millet yorumlarda ne kadar dogru cesaretli ama bunların karşısına cıkınca bakanım başkanım milletvekilini millet secmeli il başkanını millet secmeli olurmu hikaye

Efe Demirci
Efe Demirci - 3 hafta Önce

Bunların bir tek "Allah bir" dediklerine inanırım.
Hele o eski diyanet bürokratı yok mu....
Allah ( CC) bildiği gibi yapsın.

Murat Bey
Murat Bey - 3 hafta Önce

Benim anlamadığım burada hiçbir proje yapmayan vekil veya başkanlara ses çıkarmayan edeler, İstanbul için Ekrem İmamoğlunu eleştiriyor. Boşuna beklemeyin ne Göksun yolu biter ne hal kavsağı ne de önsen köprüsü yapılır. Lütfen avucumuzu yalamaya devam edelim.

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 3 hafta Önce

Bunlara soracağına, çarşıdaki hanbala sor o daha iyi bilir bu yolun ne zaman biteceğini/bitmeyeceğini. Bunların kendilerinden haberi yok,doğruyu bilseler bile üstleri yanlış olana doğru söyleyeceksin dese onlar yanlışı söyler doğru diye.Çünkü amaçları vatandaşa hizmet değil, pastadan pay kapmak.Yanlış bilmiyorsam ç.cerit yolunun ödeneği gelmiş ve para bir şekilde! bitmiş.Enteresan olan o yol kayıtlarda yapılmış/bitirilmiş olarak görünüyormuş.Para nerde o zaman.Evet şakşakçı kardeşler yıkama yağlama çekeceğinize memleketin paraları kimlerin cebine gidiyor onun hesabını sorun.Bu vebal hepinize aittir.Ver mehteriiiiiiiii....

MARAŞLI FIRAT
MARAŞLI FIRAT - 3 hafta Önce

YERİNE GETİRİLMEYEN SÖZE SÖZMÜ DERİM. SÖZÜ VERENE BAKACAN BİRDE

ede4646
ede4646 - 3 hafta Önce

eyy aziz maraşlılar
sizi veresbite bindiriyorlar
malıda götürüyorlar

göksunlu
göksunlu - 3 hafta Önce

Haber46'nın değerli editörleri
Kadirli-Andırın-Göksun yolunu da gündeme getirir misiniz ?

Has Maraşlı
Has Maraşlı - 3 hafta Önce

3-4 sene önce bir gelin arabasının arkasında bir yazı okumuştum aşkımız kahramanmaraş'ın yol çalışması gibi olsun hiç bitmesin yazıyordu

SARI
SARI - 3 hafta Önce

aaaaaaa maraş ın millet vekilleri bunlarmı MAŞALLAH boylu pos lu adamlar niye millet bunlara tepki gösterir anlamadımki neyin vekili bu insanlar.............................

Mehmet
Mehmet - 3 hafta Önce

Hiç bir zaman bunlarla bi şey bitmez kendileri bitecek ama

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Durun durun Mehteri ben veriyorum bu zevk bana ait :D :)))

yavuzselim
yavuzselim - 3 hafta Önce

bunlardan hiç bir şey olmaz daha kendi iç işlerinde anlaşamıyorlar birde yol mu açtıracaklar

GAHRAMANMARAŞLI
GAHRAMANMARAŞLI - 3 hafta Önce

Yav Ahmet Özdemir Git Avukatlığını Yap Uğrasma şu siyasette hiç bişeyiniz yok faydanız yok siyaset olarak

Obalı
Obalı - 3 hafta Önce

Sayın milletvekilimiz den tek isteğimiz var.Bir daha yol, kavşak, köprü sözü vermeyin, en azından beklentimiz olmaz.Oylara gelince zaten biz yine aynı partiye vereceğiz boşuna yorulmaniza gerek yok.Bir iş yapsanız da yapmasanız da oyumuz size.,.

ede
ede - 3 hafta Önce

bu yol diyarbakırda olsa açılmıştı

zekı
zekı - 3 hafta Önce

la bunların hepsı ufuruk hangı sozu yerıne getırdılerkı onu getırecek daha pıazzayı yapamadılar orayımı yapacaklar.

kemal açıkgöz
kemal açıkgöz - 3 hafta Önce

bunların alayı yalancı maraşı belediyesinden tutun vekiline kadar kanını emdiler bundan sonra size oyun zerresi bile yok verdiğim oylar zehir zıkkım olsun

Mehmet
Mehmet - 3 hafta Önce

Bilmezler bilemezler kapasite yok o kadar umrunda değil yol bunların hepsi boş boşşşş

kahraman Maraşlı
kahraman Maraşlı - 3 hafta Önce

Eeee böyle şehre böyle siyasetçi olur. göksun yolunun daha önce 3 defa açılışını yaptılar. yalandan kim ölmüş sanki hesap soran mı var. yarın çıkarlar utanmadan açacaz dediysek kar yağdığı zaman açacaz dedik derler gene oy alırlar

dogrusöyler
dogrusöyler - 3 hafta Önce

her yılda aralık ayı var acaba hangi yılın aralık ayı

kahraman
kahraman - 3 hafta Önce

Haaaappşuuu

NACAR
NACAR - 3 hafta Önce

Adi siyasetçi olunca sözün nerden çıktığı önemli. Karnından konuşan siyasetçi işine geldiği gibi günü kurtarmak adına sözlerde verir inanmasada. Nasılsa halk ahmak halk aptal biz ne dersek inanır mantığıyla hareket eden günümüz siyaseti seviyesi yerlerde sürünmekte. Halkın vekili olmaktan çıkmış menfaatleri uğruna çalıma makamı olmuş çıkmış vekillik.

ali
ali - 3 hafta Önce

Ya kardeşim bunların yolla ne işi var ki bunlar Ankara dan biner uçağa maraşta iner Göksun yolunu nereden görsün o yoldan olurya karayolu ile geçmesi gerekir audiler mercedesler vs son model arabalarla yolun nasıl olduğunu bile hissetmezler

misafir
misafir - 3 hafta Önce

acılır zahar acelesine ede

Mert
Mert - 3 hafta Önce

Açılır oda açılır diğerleri gibi hepsi biter diger yollar içinde aynı şeyler söylendi geciksede açıldı yapanlardan Allah razı olsun..

Emre
Emre - 3 hafta Önce

İnsanda yüz olmalı.

Tarık
Tarık - 3 hafta Önce

Hedef 2023 inş

Ali
Ali - 3 hafta Önce

Altınızda bir adam etmezsiniz. Yazık bu memelekete.bir kavşağı yapamadınız aylar geçti.sizin ne işe yaradığınızı yemin ederim merak ediyorum.sahipsiz Maraş

A. K
A. K - 3 hafta Önce

Dört gözle bekliyoruz 2019 sonunu

m.k
m.k - 3 hafta Önce

2023 ten önce açılmaz oda seçim yatırımı olur

Goksunlu
Goksunlu - 2 hafta Önce

ALLAH belanızı versin İNŞALLAH sizden bu vatana güneş doğmaz


SIRADAKİ HABER