AK Partili Mahir Ünal: Devletimize sahip çıkacağız!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Bayrağımıza, vatanımıza, devletimize, sahip çıkacağız. O zaman Allah'ın izniyle birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz, yardımlaşmamız pekişir." dedi.

AK Partili Mahir Ünal: Devletimize sahip çıkacağız!

Temaslarda bulunmak üzere Kahramanmaraş'a gelen Ünal, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında gerçekleştirilen "Gelecekte Bende Varım" etkinliğinde şiir ve resim yarışması ile futbol turnuvasında dereceye girenler için düzenlenen ödül törenine katıldı.

Valilik önünde düzenlenen törende, Ünal ile Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, dereceye giren öğrencilere madalya ve hediyelerini verdi.

Mahir Ünal, burada yaptığı konuşmada, "Gelecekte Bende Varım" etkinliğinin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yardımlaşmadan yana olan bireyler yetiştirilmesinin önemini anlatan Ünal, İslam dininin de iyiliği emrettiğine işaret etti.

Ünal, sağlıklı bir toplum için suçtan önce suçun önlenmesi gerektiğini vurgulayarak, "Suçta önce suçu önleyici tedbirler almak lazım. Mümkün olduğu kadar şehirlerimizin suç değil çocuklarımız için kültür, sanat, spor üretmesi gerekiyor. Biz de bunun mücadelesini veriyoruz. Çocuklarımızın her mahallede bilgi evlerinde, millet kıraathanelerinde, gençlik merkezlerinde, mahallelerde açtığımız spor komplekslerinde arkadaşlık kurmalarını, spor yapmalarını, kütüphanelerde zihinlerini aydınlatmalarını, topluma ve kendilerine faydalı birey olmalarını sağlamak bizim amacımız." diye konuştu.

ABD'de yükselen suç oranlarına dikkati çeken Ünal, şu değerlendirmelerde bulundu: 

 "Her gün haberlerde görüyorsunuz, silahı alan birisi gidiyor bir okula onlarca suçsuz öğrenciyi katlediyor. Geçen hafta yine Amerika'da bir okula silahlı saldırı düzenlenecekti, bir basketbol koçu bunu engelledi. Bu, neyi gösteriyor, bireyin ruh sağlığı bozulduğu zaman birey artık bir suç makinesine dönüşüyor. Anne ve babalar, psikopatolojiyi arttıran şey nedir biliyor musunuz? Amerika'da yapılan araştırmalar, psikopatolojinin artmasında 3 temel sebep bulmuşlar. Birincisi anne ve babaların artık çocuklarıyla değerlerini paylaşamıyor ve aktaramıyor olmaları. Artık çocukların değerlerini ellerindeki tablet bilgisayarlar, internet, sosyal medya ve popüler kültür belirliyor. Oysa sevgi, güven, yardımlaşma, paylaşma, dayanışma, merhamet gibi duygular ebeveynden alınmamışsa geçmiş olsun. İkincisi artık dünyada düzen fikri kaybolmaya başladı. Üçüncüsü inançların sosyal müeyyide oluşturmamaya başlaması. O yüzden biz ne yapacağız, aileye, düzen fikrine ve inancımıza sahip çıkacağız. Bayrağımıza, vatanımıza, devletimize, sahip çıkacağız. O zaman Allah'ın izniyle birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz, yardımlaşmamız pekişir."

YORUM EKLE
YORUMLAR
EDEM
EDEM - 4 hafta Önce

K.MARAŞ LILAR BAYRAĞA DEVLETE VATANA SAHİP ÇIKAR ÇIKAR DA SİZ AKP LİLER BİR K.MARAŞ SAHİP ÇIKAMIYORSUNUZ ÇIKSANIZ ŞİMDİYE HAL KAVŞAĞI YAPILIRDI.GÖKSUN YOLU BİTERDİ HAVA ALANI KAVŞAĞI YAPILIRDI.YALAN MI EDELERRRRRRRRRR.

Berke hançer
Berke hançer - 4 hafta Önce

Sayın Vekilim, vatana millete bayrağa ne oluyor. Lutfen Bas ka söylem bulalım. Bu söylemi cok kolay söylüyoruz

KM
KM - 4 hafta Önce

Atma be irecep din kardaşıyaz.

Hanefi çiçek
Hanefi çiçek - 4 hafta Önce

Siz çalmayın çırpmayın devletinin ve milletin paralarını iç etmeyin yeter ...

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 4 hafta Önce

sesli güldüm...

Sade Vatandaş
Sade Vatandaş - 4 hafta Önce

Nasıl eşi dostu akrabayı bankamatikçi yaparak torpille işe alarak mı? Üretmeyerek ithal ederek mi? Milletin aklı ile alay etmelere devam.

Yavuzselim
Yavuzselim - 4 hafta Önce

Hayırdır sy vekil vatana bayrağa ne oldu ki sahip çıkalım bir yeremi gidiyoruz

Alyanak osman
Alyanak osman - 4 hafta Önce

Marasa sahip ciktigin gibi vatana sahip cikacaksan, vay vatanin haline ki vayyy

Bertizli bekir
Bertizli bekir - 4 hafta Önce

Adi ustunde kahraman maraş , arife tarif gereksiz ki bu memleketin devletin bizzat taşin altina elini koyarak kuracağı silah ve muhimmat fabrikalarina ihtiyaci var

46 lık
46 lık - 4 hafta Önce

sizin kimlere sahip çıktığınızı bu maraşlı halkı biliyor


SIRADAKİ HABER

banner122