Ali Öztunç: AKP Kahramanmaraş’ı hava kirliliğinde dünya 1’ncisi yapmanın derdinde

Afşin Elbistan A TES ilave 5. ve 6. ünitelere ilişkin ÇED sürecinin başlatılmasına tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç; ''AKP Kahramanmaraş’ı hava kirliliğinde dünya 1’ncisi yapmanın derdinde'' dedi.

SİYASET 15.01.2022, 15:16
Ali Öztunç: AKP Kahramanmaraş’ı hava kirliliğinde dünya 1’ncisi yapmanın derdinde
banner257

Afşin Elbistan A TES ilave 5. ve 6. ünitelere ilişkin ÇED süreci kapsamında 25 Şubat’ta yapılacak Halkın Katılım toplantısına katılacaklarını aktaran CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Uzmanlarımız başvurusu dosyalarını inceliyor. Halkı projeyle ilgili bizler de bilgilendireceğiz. Mevcutlarının filtre sorununu çözmekten aciz AKP yenilerini getiriyor. Hayaller Paris, gerçekler Külbistan. Paris Anlaşmasında kömür mutabakatlarından imtina eden AKP, iklim fonunu alıp Afşin-Elbistan’da simsiyah karlar yağdıracak, Kahramanmaraş’ı hava kirliliğinde dünya 1. yapacak (!)” tepkisini verdi.

Emisyonlar Takip Edilmiyor

Kahramanmaraş’taki hava kirliliği değerlerinin yüksekliğine dikkat çeken Öztunç: “Hava kirliliği raporlarında Kahramanmaraş hep üst sıralarda. Afşin-Elbistan bölgesi hava kirliliğinde dünya 5'incisi. Sayıştay 2. yıldır emisyonların takip edilmediği açıklıyor. İnsanlarımız kanserle mücadele ediyor. Kahramanmaraş ovasının gerçek potansiyelini keşfetseler hem Kahramanmaraş hem de Türkiye şaha kalkardı. Sonra da Ali Öztunç AKP Kahramanmaraş’ı sevmiyor deyince kabahatli oluyor” dedi.

Yorumlar (8)
Aykut kar 1 hafta önce
Şehrin tek milletvekili var Ali Öztunç. Diğerleri bu adamın yarısının ondabiri kadar çalışsa şehir ihya olurdu.
millet 7 gün önce
aga sen rahat ol, Allah bizi bizden daha çok düşünüyor, kaç gündür verdi poyrazı tertemiz gıcır gıcır oldu hava .
ali gülpak 1 hafta önce
ali öztunçda şov yapıyor kendide iktidara gelse aynı bunlargibi oluralbirini çal ötekie ayı tas aynı hamam kendileri orda yaşamadığına göre
Albustanlı 1 hafta önce
Külü zehiri soluduğumuza değse bari adamlar elektrik faturalarını katladı ,yetmiyormus gibi bir de Maraşlıya iktisatlı elektrik tüketimi tavsiyesinde bulunuyorlar.
bahtiyar 1 hafta önce
aynen bu maraşın ankarada birtane millet vekili var diyer yedisi yok maraşın tek adını mecliste ali öztuncan duyuyoruz ama bu adamada oy vermiyoruz acaba neden
Afşinli 1 hafta önce
Holding patronu işinin yürüdüğüne bakar vatandaşın sağlığı ,çevre ,doğa ,su kaynakları kirlenmiş ,maraş senden baska kimin umrundaki ya Ali ?
Kürşat45 1 hafta önce
Afşin Elbistan kül ve zehirden direk etkilenen iki ilçede toplam nüfus 300.000 kişi bundan 20 yıl sonra hava ve su kirliliğinden yaşanmaz hayalet birer kasabaya dönüşecektir.
Hacı teyze 7 gün önce
Her dönem yanınızda duran gerçekten partinizi destekleyen insanları unuttunuz ziyaretlerini bile yapmadınız tek derdiniz reklam
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 23 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı