Başbakan'ın yerel medya temsilcileriyle görüşmesi

Başbakan Erdoğan, yerel medya temsilcileriyle Ankara'da bir araya geldi.

SİYASET 05.03.2014, 11:44
Başbakan'ın yerel medya temsilcileriyle görüşmesi
banner257

Başbakan Erdoğan, bir araya geldiği yerel medya temsilcileriyle yaptığı görüşmesinde dinlemelere vurgu yaparak, 'Devlet kurumlarına sızıp, dinleyip iş adamlarına şantaj yapacaksınız. Haraç alacaksınız.. Benim dinim buna müsade etmez' ifadelerini kullandı.

'TÜRKİYE'DE BAZI KURALLAR VAR'

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının satır başları;

"Türkiye'de internet gazetesi ve televizyonu kat ve kat artmıştır. Sizin ellerinizde arşivleriniz var. Bir bakın yerel medya 11 yıl önce ne durumdaydı? Bugün ne durumda? Geri mi gitmiştir ileri mi gitmiştir.. Türkiye bazı kurallar var. Bir Başbakan'ı , Cumhurbaşkanını dinleyemezseniz. Hukuksuzluk sadece dinlemeden ibaret değil, gizli dosyalar servis edilmiş ve yasalar çiğnenmiştir.

'DİNLEME DOSYALARININ BİRKAÇI ORTAYA ÇIKTI'

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmeyen olaylarla krşı karşıya geldik. Kriptolu telefonlar, gerekli izinler alınmadan, usullere uyulmadan dinlemeler yapılmıştır. Şuana kadar dinlemelerle ilgili bir kaç dosya ortaya çıkarılmıştır.

'TÜBİTAK GİBİ KURUM DİNLEMELERİ KAYIT EDİYOR'

Özgürlük hiç kimseye başkalarını dinleme bunları kaydetme bunları yayınlama hakkı vermez. İnsan hakkı ihlalidir. Bunlarda sadece dinleme yok, aile mahremiyetini bile görüntüleyip yayınladılar. TÜBİTAK gibi bir kurum merkezi dinlemeleri kayıt ediyor. Siz güvenli hat sanıyorsunuz. Kriptolu telefonkları güvenli sanıyorsunuz!

'İŞ ADAMLARINA ŞANTAJ YAPIP HARAÇ TOPLUYORLAR'

Ben İmam Hatip Lisesi'nde okudum. Dinimi bilirim. Benim dinim buna müsade etmez. Devlet kurumlarına sızıp onları ve iş adamlarını dinleyip şantaj yapacaksanız. Haraç toplayacaksanız, haraç!  Elinde ne varsa döksünler ortaya, istedikleri kurguyu yapsınlar, piyasaya sürsünler. Milletimizde buna asla izin vermiyor. Meydanlar herşeyi çok açık ve net söylüyor.

'GELSİN MİTİNGİ İZLESİN, ÇAY İKRAM EDERİZ'

Meydanlardaki kabalığın montaj olduklarını ifade ediyorlar. Buyursunlar katılsınlar, mitingi yerinde görsün. Bir siyasi partinin lideride gelip izleyebilir. Çay ikram ederiz.

'ORTAYA ÇOK PİSLİK DÖKÜLECEK ŞİMDİDEN SÖYLÜYORUM'

Eski Türkiye'yi özleyen kim varsa, hepsi bu işin içinde. Yeni Türkiye'ye karşı saldırıya geçtiler. İçeride ve dışarıda bütün müttefikleriyle bir araya gelip, güçlerini birleştirdiler. 17 Aralık darbe girişimi tam anlamıyla başarısız olmuştur. 30 Mart'ta milletimiz sandıkta bu darbe girişimine cevabını verecek. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. Anayasayı ve yasaları çiğneyenler bunun hesabını verecekler. Ortaya çok pislik dökülecek şimdiden söylüyorum."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?