Başkan Güngör'ün yeni A takımı belli oldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde değişiklikler devam ediyor.

Başkan Güngör'ün yeni A takımı belli oldu

7 Mayısta yapılması planlanan ama Başkan Güngör’ün yoğun temposundan ötürü 14 Mayıs’a ertelenen belediye meclisinde önemli kararlar alınacak. Buna göre 1 Genel Sekreter 3 genel sekreter yardımcısı şeklinde olacak yeni şemada 15 daire başkanı da 3 genel sekreter yardımcısı uhdesinde çalışacak. Genel sekreter yardımcılarına idari, mali teknik diye 3 kısma ayrılacak.

Uzun süredir revizyonun konuşulduğu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde taşlar yerine oturuyor. 5 daire başkanın görevinden alınmasının ardından teşkilata yeniden şekil vereceği konuşulan Güngör’ün çantasındaki notlar gün yüzüne çıktı. Eğer önemli bir değişiklik yapılmazsa 14 Mayıs’ta ki mecliste 1 Genel Sekreter Yardımcısı 3 genel sekreter yardımcısı ile devam edileceği öğrenildi. Öte yandan Başkan Güngör’ün yeni genel sekreter aradığı ama kendi ile çalışacak bilgili donanımlı bir genel sekreter bulamadığı da iddia edildi.
YA DAİRE BAŞKANI YA GENEL SEKRETER
Yine bir değişiklik olmaması takdirinde Başkan Güngör’ün kendi kadar etkili birime yani Genel Sekreterlik Makamına Züver Çetinkaya’yı düşündüğü öğrenildi. Yine kulislerden alınan bilgilere göre, yeni genel sekreter bulunması dahilinde Züver Çetinkaya’ya bir dairenin başkanlığının teklif edildiği öğrenildi.
GENEL SEKRETER YARDIMCILARI GİDECEK
Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Ağır’ın görevinden alınması ile başlayan sürece, Genel Sekreter Yardımcıları Harun Buz, Fatih Bülbül ve Bedri Akkaya’nın bir tanesinin dahil olacağı öğrenildi. Yani 3 isimden birinin gideceği kesinleşti.
GENEL SEKRETER YARDIMCILARI İDARİ, MALİ, TEKNİK OLARAK AYRILDI
Yeni şemada Mehmet Ertürkmen’in mali işlerden sorumlu genel sekreter yardımcısı olacağı 3 dairenin ve buna bağlı müdürlüklerin ise kendine bağlanacağı öğrenildi. Denklemin yerine oturması içinse Genel Sekreter Yardımcıları Harun Buz, Fatih Bülbül ve Bedri Akkaya’nın Yani 3 isimden birinin gideceği kesinleşti. Genel sekreter Yardımcılığı makamlarının ise idari mali, teknik olarak yapılandırılacağı belirtildi.
MÜDÜRLÜK SAYISI DÜŞÜYOR
Yine belediye kaynaklarına yakın isimlerden alınan bilgilere göre, 64’e yakın müdürlüğün bulunduğu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde yine bir değişiklik olmaz ise 50 müdürlüğe düşürüleceği iddia edildi. İlk değişikliğin ise Basın Yayın Şube Müdürlüğünde yaşanacağı bunu sırasıyla bağlı müdürlüklerin izleyeceği öğrenildi.

HABER: Kanal46 Mustafa Kılınç / Özel Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
RAMAZAN P.
RAMAZAN P. - 4 ay Önce

YENİ YÖNETİMDEN BEKLEDİĞİMİZ:
1-ŞEHİR İÇİ TRAFĞİNİ RAHATLATACAK PROJELERİNİZİ BİRAN ÖNCE HAYATA GEÇİRİN,
2-GENİŞ BİR SARAYALTI CADDESİNİ BİRAN ÖNCE AÇINIZ.AMA GÜNÜ KURTARMAK İÇİN DEĞİL EN AZ 50-100 YIL İLERİYİ DÜŞÜNEREK YAPINIZ.
3-150 -200 YILLIK GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ OLUŞTURAN EVLERİN BİRAN ÖNCE GERİ DÖNÜŞÜMÜ SAĞLANSIN,
4-YAYALAR İÇİN YAPILAN ÜST GEÇİTLERİN HEPİSİ YÜRÜYEN MERDİVENLİ YAPILSIN .ÜST GEÇİTTEN KARŞIYA GİT-GEL 160 BASAMAK ÇIKIYORSUN. BUNU YAPAN EKİP YAŞLILARI,HAMİLELERİ,DİZİ AĞRIYANLARI. BEL FITIĞI OLANLARI,NAMAZI BİLE SANDALYEDE ZOR KILANLARI V.B. DÜŞÜNEMEDİLER.
5-FERHUŞ_AVŞAR ARASINA METRO YAPILSIN. İSTASYON KÖPRÜSÜNE KADAR ZATEN RAYLAR DÖŞELİ.
UNUTMAYIN ZAMAN ÇABUCAK GEİYOR, YENİ YÖNETİMİN KALICI ESER BIRAKMASI DİLEĞİYLE.

kaya
kaya - 4 ay Önce

Merhaba değişiklikleri filan bilmiyorum ama mahallem mucuk olarak tabir edilen böceklerden geçilmiyor. Bir an önce mahalleleri ilaclamalarini rica ediyoruz.

muratti
muratti - 4 ay Önce

Kayseri yolundan acilen otogara kestirme bir yol yapılmalı...bu trafiği rahatlatır.....

2019 beklentimiz
2019 beklentimiz - 4 ay Önce

2019 yılında ilimizde gerçekleşmesini istediğimiz konular :
1- istihdam ( kuzey ilçeler için )
2- tarım ve hayvancılık sorunlarının çözümü
3- turizm alanlarının tanıtımı ( esbabı kehf- başkonuş- hançer kanyonu)
4- ilçelere belediye otobüs seferleri
5- Yollar ( Andırın- Göksun ve Ilıca - Maraş
6- Eğitimde ilk onda yer almak
7- Alabalık kültürünün yaygınlaşması

Herkese teşekkürler

rozturk.59
rozturk.59 - 4 ay Önce

Ne Takımmış Beee?

VATANDAŞ RIZA
VATANDAŞ RIZA - 4 ay Önce

ELBİSTAN İLÇE MÜDÜRÜ NE ZAMAN ALINACAK - MEMURA MÜDÜR MAAŞI VERİLİYOR GÜNDEMİNİZE ALACAKMISINIZ

Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat - 4 ay Önce

Durmak yokkkk yola devammmmmm rabbim herşeyin hayırlısını versin inşAllah amin burdan türkiye cumhurbaşkanına göngör başkanıma vede mahçiçek başkanıma vede MARAŞ ımızın valisi vahdettin özkan beye selam olsun murat engizek kahramanmaraş TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE

SIRADAKİ HABER