Çağlayancerit Belediyesine TC Yeniden Geldi

Belediye Başkanlığının MHP'ye geçtiği Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit Belediye binasına TC ibaresi yeniden eklendi. TC ibaresi çözüm sürecinde kurumlarla birlikte bazı belediyelerden de kaldırılmıştı.

Çağlayancerit Belediyesine TC Yeniden Geldi

Belediye Başkanlığının MHP'ye geçtiği Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit Belediye binasına TC ibaresi yeniden eklendi. TC ibaresi çözüm sürecinde kurumlarla birlikte bazı belediyelerden de kaldırılmıştı.

31 Mart yerel seçimleri sonrası CHP, MHP ve İYİ Parti'ye geçen belediyelerde TC ibaresi eklenmeye devam ederken bir haber de Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinden geldi. Belediye Başkanlığını MHP'den Hanifi Sarıaltun'un kazandığı Çağlayancerit'te Belediye binasına TC ibaresi eklendi. TC ibaresinin eklenmesini vatandaşlar sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla desteklediler.

5 Yıl Önce Kaldırılmıştı

2013 yılında Devletin bazı kurum ve kuruluşlarında, T.C. ibaresi kaldırılmıştı. Ziraat Bankası şubelerinden daha sonrada Sağlık Bakanlığına bağlı aile Toplum Sağlığı ve Aile Sağlığı merkezlerinden T.C. ibaresi kaldırılmıştı. Banka şubeleri ve sağlık merkezlerinden önce kurumların internet sitelerinden kaldırılan ibare tartışmalara neden olmuştu. Sosyal medyada bir çok kullanıcı isimlerinin önüne T.C. ibaresi ekleyerek bu konuya tepkilerini göstermişti.

Yeniden Eklenmeye Başlandı

Şu anda çeşitli illerde Başkanların inisiyatifi doğrultusunda Belediye binalarında tabelaların başında T.C. ibaresi eklenirken, Kahramanmaraş'ta da Cumhur İttifakı olarak Milliyetçi Hareket Partisinden aday olan ve başkan seçilen Hanefi Sarıaltun'da göreve gelmesinden kısa bir süre sonra belediye tabelasına T.C. ibaresini ekletti. Kahramanmaraş'ta şu ana kadar T.C. ibaresi yer alan ilk belediye Çağlayancerit oldu.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖZET
ÖZET - 4 ay Önce

Türkiye Cumhuriyeti yazısı kimi neden rahatsız etti de kaldırdılar acaba?

TC olmalı..
TC olmalı.. - 4 ay Önce

Ne varsa MHP de var yine..

TC
TC - 4 ay Önce

Helal olsun MHP 'ye.. Devlet Bahcelinin talimatlarıyla,bütün MHP belediyelerine yeniden TC eklendi..

serkan
serkan - 4 ay Önce

tebrik ederim.

TC KÜRŞAT 46
TC KÜRŞAT 46 - 4 ay Önce

Yüreği var olsun sayın başkanın
Darısı tüm belediyelere inşAllah

VESSELAM
VESSELAM - 4 ay Önce

BÜYÜK HİZMET, ARTIK DÜNYA STANDARTLARINDA BİR CERİTİMİZ VAR

ahmet doğan
ahmet doğan - 4 ay Önce

TC olmayınca YC yani yunan cumhuriyeti mi oluyor sanki takılmayın böyle şeylere

afakan
afakan - 4 ay Önce

TC yazmakla ilerlenilse ülke evlere bile yazalım. sanki başka ülkede yaşıyorlar da . boş teferruatla milletin milliyetci duygularını sömürmeyin. ayinesi iştir kişinin iş yapın görelim vatan sevginizi. zaten Türkiye Cumhuriyetinin kurumları bunlar illa önünde yazmalı mı olmayınca ermeni mi rum mu oluyor. eziklik psikolojisi başka bişey yok. kıpırdamaya aciz insasların övüncü kurumların önünde yazan tc yazısı.

Ahmet
Ahmet - 4 ay Önce

Rte görmesin burasi turkiye cumhuriyetimiki TC yazıyorsunuz yazik ne hale geldik ULKUMUZ DIN VATAN VE BAYRAK

Bu Şehrin Insanı
Bu Şehrin Insanı - 4 ay Önce

Siz değerli gazetecilere sonsuz teşekkürler . Emeğinize sağlık . Şu konular da gündeme gelirse çok güzel olur .
1- YOLLAR (Ekinözü-Ilıca- Kahramanmaraş yolu, Kadirli –Andırın –Göksun yolu, )
2- İSTİHDAM ( ilçelerimize küçük ,orta ölçekli fabrikalar kurularak yatırımlar yapılarak insanlara iş imkanı sağlanması)
3- TARIM , HAYVANCILIK VE ALABALIK ( bu sektörün sorunları çözülürse şehrimiz ekonomik olarak çok daha canlı hale gelecektir)
4- TURİZM (Eshabı-Kehf , Başkonuş ,Ilıca , Hançer Kanyonu, Elbistan Pınarbaşı,Ekinözü içmeler )
5- EĞİTİM ( Şehrimizin eğitim sorunları çözülmeli ve eğitim sıralamasında iyi yerlerde olmalıyız)
6- BÜYÜKŞEHİR ( Merkezden ilçelere ilçelerden merkeze günde en az iki defa belediye otobüs seferi olmaldır.)

Kahramanmaraşlı
Kahramanmaraşlı - 4 ay Önce

Bu ayıp AKP nin ayıbı. neredeyse TC'yi silecektiniz. Hatırlarsanız Aydın Valiliğinde ilk T.C. yi kaldırmaya kalktınız. Sonra muhalefet partilerinden ve halktan tepki gelince (MHP ve CHP, BBP vs.) bundan korktunuz ve valiliklerde bu sevdadan vaz geçtiniz. Ancak Belediye başkanlıkları birinden korkarak T.C. yi bir bir kaldırdı.Bunu ibretle izliyoruz.

Dondurma
Dondurma @Kahramanmaraşlı - 4 ay Önce

Tc koyunca uzaya mekik attılar değil mi? Hayırdır ya başka ülkenin mi oluyor tc yazmasa? Nasıl bir zihniyet bu?


SIRADAKİ HABER

banner122