CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'nin Atom Karınca lakaplı milletvekili Ali Öztunç oldu. Peki Ali Öztunç kimdir?

CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'nin Atom Karınca lakaplı milletvekili Ali Öztunç oldu. Peki Ali Öztunç kimdir?

CHP Kahramanmaraş İl ve İlçe teşkilatlarının ısrarı sonucu CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'un Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Adayı olduğu bildirildi. Aday olacağı sıkça konuşulan Ali Öztunç'un ısrarlara daha fazla karşı koyamadığı ve olumlu karar verdiği öğrenildi.

CHP Genel Merkezi henüz Ali Öztunç'un adaylığı ile ilgili resmi açıklama yapmadı ancak Öztunç'un adaylığının kesinleştiği ve bu hafta içinde resmi açıklamanın yapılacağı bildirildi.

GÜNCELLEME

CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayının milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç olduğunu açıkladı.

Esat Şengül yaptığı açıklamada, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'un seçildiği günden bu yana milletin sorunlarıyla yakından ilgilendiğini ve halkın yanında olan bir siyaseti meclise taşıdığını söyledi. Bu nedenle Öztunç'a kamuoyunda büyük bir saygı ve sevgi olduğunu ifade eden Şengül, şunları söyledi:

"Sayın Öztunç ile ilgili Sayın Genel Başkanımızla bir görüşme yaptım. Sayın Öztunç'un Kahramanmaraş'taki 5 aylık milletvekilliği sürecini değerlendirdiğimiz zaman hemşerilerimizin teveccühlerinin Sayın Ali Öztunç'a yöneldiğini, özellikle Kahramanmaraş'ta belediyeyi kazanmamızın bugünkü oylar baz alındığında zor olduğunu gördüğümüz halde vatandaşlardan gelen teveccühleri Sayın Genel Başkanımıza anlattım ve Sayın Ali Öztunç'u büyükşehir adaylığına istedim. Sayın Genel Başkanımız da gülümseyerek 'Neden olmasın. Başarılı insanlar her zaman her yerde olmalıdır' dedi. Dolayısıyla Sayın Ali Öztunç, partimizin adayıdır. Hemşerilerimiz o teveccühlerini inşallah oya da dönüştürürse Kahramanmaraş sosyal belediyecilikle tanışacaktır diye düşünüyorum."

Şengül ayrıca, önümüzdeki günlerde Kemal Kılıçdaroğlu ile tekrar bir araya gelerek Ali Öztunç'un adaylığının partinin yetkili kurullarınca da onaylanmasını isteyeceğini, bunun ardından Öztunç ile birlikte Kahramanmaraş'a gelerek seçimin startını vereceklerini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 21:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Birisi
Birisi - 5 ay Önce

Partiye değil senin için sana veriyorum ali öztunç bey bu sehiri çok geliştireceğine inanıyorum

Maraşlıı
Maraşlıı - 5 ay Önce

MHP liyim ama oyum bu dönem Ali beye

Odiseur
Odiseur - 5 ay Önce

K.marasın sesini derdini Ankara'ya taşıyan tek milletvekili

Duran
Duran - 5 ay Önce

Oyumsana

Ede
Ede - 5 ay Önce

İnşAllah dogrudur.Ali bey Kahramanmarasimiz için büyük bir firsattir,aksu cayini temiz istiyorsak sehri bir kaç efendinin sömürüsunden kurtarmak istiyorsak sadece bir defa yönetimin rengini degistirelim bir deneyelim ya nolacak en kötü ne olacak? Eger Ali bey varsa ben ilk defa oyumu sol bir partiye vereceğim sehrimin iyiliği için

Seçmen
Seçmen - 5 ay Önce

Oyumuz Ali ÖZTUNÇ a

Ramazan p.
Ramazan p. - 5 ay Önce

Ben sıkıyönetmlede yatmış,,bin yıllık ülkü davasının ,kızıl elma sevdalısıyım.60 lı yıllarda bir chp li belediye başkanı İbrahim Öztürk gördüm.Başkasını beldiye başkanı olarak görmüyorum. Yeminle söylüyorum 7 sülalemde chp ye oy veren olmadı olmazda.Maraşlı için Ali Bey bir şans .Alır mı ? alamaz .Niye derseniz makarna ile beslenenler VEGAN beyinliler camın dışını göremezler.

erke
erke @Ramazan p. - 5 ay Önce

bir beyin sizde var. sahte mhp liler.
bir adamın chp li olduğunu nasıl anlarsın yorumlardan.
sana iyi bir öğüt verirmis gibi yazar başka partiliymiş gibi yazar ha tamam bu chp li değil dersin. ama en sonunda dayanamaz ap partililere kötü söz söyler dayanamaz
işte o an anla ki tipik chp li bunun gibi

Hakan
Hakan - 5 ay Önce

Ak partiliyim oyum ali öztunç’a mahir Ünal’a inat

Cenk
Cenk - 5 ay Önce

Hayırlı olsun. Kahramanmaraş için büyük bir fırsat. Bir kerecik olsun farklı bir parti ve anlayışa şans verilmeli. Zaten bu şehir yeteri kadar kaybetti. Değişen bir şey olmadı. En kötü ihtimali düşündüğümüzde hiç bir şey değişmeyen şehrimizde yine hiç bir şey değişmeyecek. Kaybedecek bir durum yok. Bu küçük dev adamın kıymeti bilinmeli. Bu fırsat değerlendirilmeli. İnanın kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Tabuları yıkalım artık. Sağduyu zamanı.

Mahmut
Mahmut - 5 ay Önce

Bu defa ilk defa vereceğim yeter artık bu odunu koysam kazanırız zihniyeti

Kahramankentli
Kahramankentli - 5 ay Önce

Buzamana kadar devamli sag partilere oy verdim sag partiler marasimizi yonetti bu defa Ali bey icin sol partiyi deniyecem hayirlisi olur ins.

ali
ali - 5 ay Önce

AK PARTİLİYİM AMA BELEDİYECİLİK AYRI BİRŞEY BU KEZ OYUM ALİ BEYE

sade vatandaş
sade vatandaş - 5 ay Önce

Maraşı marsada çıkarsa yine kazanamaz, çünkü memleketi bir avuç zengin yönetiyor, amaç millete hizmet değil güzel halkım 3-5 zengine hizmet, sanmayın halka hizmet için geliyorlar. Ali bey dürüst olabilir. çalışkan. Ama sistemın çalışma şekli farklı. Demokrasi yok adil seçimler, adalet yok bu memlekette. İnşAllah kazanır. Ama anlattığım gibi işte.

Mülki
Mülki - 5 ay Önce

Kmaraş ın sorunlarını gündeme getirek tek kişi. Kibirliler ve onlara yardakçılık edenler avcunuzu yalayın

Necmeddin
Necmeddin - 5 ay Önce

Lütfen çevremizdeki insanları bilinçlendirelim. Bu seçimde Ali Bey'e rey toplamamız lazım. Oyumuz Ali Bey'e.

DR
DR - 5 ay Önce

Mecliste, Kahramanmaraş'ın sorunlarını gündeme getiren ve çözüm arayan tek vekil. Helal olsun. Hiç oy almadığı yerler için bile çözüm yollarını araştırıyor. Diğerleri maalesef bekleneni yapamıyor...

mali k
mali k - 5 ay Önce

akp ayvayı yer.

CANALİ
CANALİ - 5 ay Önce

Tüm çevremizin oyu sana kıymetli vekilimiz Alllah yardımcımız olsun bu memleketin dertlerini anlatan peşine düşen değerli insansın.

mhmt
mhmt - 5 ay Önce

eger aday olursan ali oztunc sana soz veriyorum hic yapmadigim biseyi yaparak hayatimda ilk defa chp adayina oy vermis olacagim biktik artik bunlardan lutfen aday ol gercekten biktik ama sizde saglam projelerle gelmeniz gerekiyor sadece aday olmak icin aday olmayin lutfen saygilar...

kurtHan
kurtHan - 5 ay Önce

Yıllarca Eskişehir de ikamet etmiş ve Yılmaz BÜYÜKERŞEN in neler başardığını gören bir mhp li olarak Ali bey aday olursa partiye değil şahsına oy veririm diyordum. HAYIRLI OLSUN...

Murat Gün
Murat Gün - 5 ay Önce

Kahramanmaraş için bulunmaz bir fırsat MHP lisi CHP lisi AKP lisi demeden eğer Kahramanmaraş ın mükemmel bir şehir olmasını istiyorlarsa bu fırsatı iyi değerlendirmeleri lazım.

ahmet hıdır
ahmet hıdır - 5 ay Önce

çok güzel babadan beri akp liydik şimdi chp ali bey zamanı

Goksunlu Muro
Goksunlu Muro - 5 ay Önce

Bu sefer oylar Ali OZTUNC a.Inanin bunlardan cok daha iyi belediyecilik yapar.Haydi hayirlisi.

Akpli
Akpli - 5 ay Önce

Ak partiliyim ama Erkoçu harcadığı için oyum Ali Öztunç Beye

Dede korkut
Dede korkut - 5 ay Önce

Sosyal demokratların muhafazakar kesim kadar parayı,sermayeyi,malı,mülkü sevmediğini biliyorum.Buda insanlık adına sade ve doğal bir yol olsa gerek.En azından bunlarda boyama satma sanatı olmaz diye düşünüyorum.

Maraşlı
Maraşlı - 5 ay Önce

7 tane sesi çıkmayan çıkanında şov yapmaktan başka işi olmayan milletvekili gönderdiniz. Mecliste K.Maraş'ın adına çalışan tek milletvekili. Adam gibi adam. Bu adam seçilmezse yazıklar olsun Kahramanmaraş'a ... Oyum Chp 'ye değil. ALİ ÖZTUNÇ'a

serkan
serkan - 5 ay Önce

buda demek oluyor ki hayatımda ilk defa chp ye oy verecem...

KÜÇÜKCERİT
KÜÇÜKCERİT - 5 ay Önce

İNŞALLAH ALİ BEY SEÇİLİR DE EN AZINDAN K.MARAŞ İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞAN BİR BAŞKANI ÖLMEDEN ÖNCE GÖRMÜŞ OLURUZ..!!

Emine
Emine - 5 ay Önce

Daha bugüne kadar Kahramanmaraş ımızın sorunlarını mecliste dile getiren bir tane Kahramanmaraş milletvekili görmemiştim. Yıllardır şehrimize borç takan yaptıkları kavşakları meydanları yıkıp yıkıp yenileyen belediye başkanlarından hiç söz etmeyeyim. Ali Bey sayesinde Kahramanmaraş çok değişecek. Helal olsun. İnşAllah gene particilik kazanmaz.

ALİ YILDIRIM
ALİ YILDIRIM - 5 ay Önce

adam chp li adama gibi adam çalışır hak yedirmez akp liler gibi zengini korumaz

Ben ben
Ben ben - 5 ay Önce

Bunu derken ügünüm. Bu millet dürüst insana oy vermez. Ali Bey de dürüst bir insan. Seçimde görürsünüz. İnşAllah yanılırım, inşAllah.

sedat
sedat - 5 ay Önce

Daah önceki bir yorumumda yazmıştım partinize hiç bi zaman oy vermedim vermeyeceğim diye ama siz belediye başkanı olun oym size demiştim yine söylüyorum ''oyum size'' ama kazanma şansınız çok çok az

elbistanlı
elbistanlı - 5 ay Önce

ali beye başarılar

Miraç
Miraç - 5 ay Önce

Biz kahramanmaraş halkı olarak yine partiye oy veririz bu bir gerçek

hartlaplı
hartlaplı - 5 ay Önce

kemalden ne hayır gordikki..aliden gorelimm

Goksunlu Muro
Goksunlu Muro @hartlaplı - 5 ay Önce

Oburlerinden ne hayir gordun ??

Tolga h.
Tolga h. - 5 ay Önce

Yorumları okudum şaka gibi... Chp zihniyetini en iyi maraş lıların bilmesi lazım. Bunlar yüze güler icraat sıfırdır. M.karayalcinda iski skandallarında gördük. Güldürmeyin beni. Ali oztunc maraş için çivi çakmamıştır çakmazda. Belediyeiligin piri hayrettin güngör var iken ali öztunç 3 lige bile alınmaz. Akıllı olun...

Necmeddin
Necmeddin @Tolga h. - 5 ay Önce

Sen akkoyunluğa devam et kardeş. Böyle karanlık , yobaz beyinler maalesef zor aydınlanıyor. Sen AKP'ne ver. Bu ülkeyi Atatürk kurdu ve Atatürk 5 cephede bizzat savaştı. Şimdiki siyaset müsveddelerini savaşa götür. Anında korkudan kaçar. Atamın kurduğu partiye oy vermekten şeref duyarım.

furkan
furkan @Tolga h. - 5 ay Önce

sen istediğin partiye ver ama bizden bundan sonra ak partiye oy yok 16 yıldır aynı terane

akpli
akpli @Tolga h. - 5 ay Önce

Evet zinayı chp serbest bıraktı zaten

birvatandaş
birvatandaş - 5 ay Önce

HDP ile yan yana yürüyen, terörist cenazelerinde boy gösteren CHP değil miydi? Şehitliğin önünden geçerken kafanızı mı çevireceksiniz? Mademki bu şehrin sevdalısı o zaman bağımsız aday olsun.

Necmeddin
Necmeddin @birvatandaş - 5 ay Önce

Sen akkoyunluğa devam et kardeş. Böyle karanlık , yobaz beyinler maalesef zor aydınlanıyor. Sen AKP'ne ver. Bu ülkeyi Atatürk kurdu ve Atatürk 5 cephede bizzat savaştı. Şimdiki siyaset müsveddelerini savaşa götür. Anında korkudan kaçar. Atamın kurduğu partiye oy vermekten şeref duyarım.

Ak partili
Ak partili - 5 ay Önce

Elbistanli olarak artik degisimin vakti geldide geciyor. Oyum senindir ali bey. Elbistandada chp bu secim.

maraşlı ökkeş
maraşlı ökkeş - 5 ay Önce

bir muhafazakar milliyetçi sağ görüşlü biri olarak oyum ali öztunça

AHMET46
AHMET46 - 5 ay Önce

CHP ye hiç oy vermedim vermem de ama bu yerel seçimde kesin oyum size ALİ BEY.

Ak partili
Ak partili - 5 ay Önce

Elbistanli olarak artik degisimin vakti geldide geciyor. Oyum senindir ali bey. Elbistandada chp bu secim.

Hanif
Hanif - 5 ay Önce

Bir maraşlı olarak chp zihniyetinden nefret ederim. Çok dinle diyanetle işleri olmaz. Ama dindarız diyerekte az kandırılmadık. Belediye seçimlerinde hiç bir zaman ak partiye oy vermedim. Sadece Muhsin Yazıcıoğluna vermiştim maraşta şehit olduğu yıl vefa gereği , Sırf bu burjuva akp lilere inat hayatımda ilk defa chp oy vereceğim aklımın ucundan geçmezdi. Bakalım denemekten bir şey kaybedilmez. Artık bu yiyici takımını değiştirmek lazım Memleket için hayırlısı olsun.

ali  kurt
ali kurt - 5 ay Önce

sayın ali bey hayırlı olsu adam gibi adam maraşa yakışır başkan oyum senin

Yusuf er yildiz
Yusuf er yildiz - 4 ay Önce

ali bey oyumuz size başarılar er yildiz ailesi elbistan


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224