Cübbeli Ahmet'in imam-hatip ve ilahiyat için söylediği sözler gündem oldu!

Cübbeli Ahmet’in canlı yayında imam-hatip ve ilahiyat için söylediklerinin ardından MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz açıklama yaptı.

SİYASET 24.09.2021, 10:22
Cübbeli Ahmet'in imam-hatip ve ilahiyat için söylediği sözler gündem oldu!
banner257
banner226

Cübbeli Ahmet Olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün CNN Türk ekranlarında yayınlanan "Tarafsız Bölge" programındaki imam-hatip ve ilahiyat için sarf ettiği sözler gündem oldu.

Canlı yayında Cübbeli Ahmet, “Çocuklarınızı imam hatip lisesi ve ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin” dedi.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN İMAM HATİP LİSESİNE DAVET

Açıklamanın devamında daha geniş bilgi almak için Cübbeli Ahmet'i bir imam-hatip lisesine davet eden Dr. Naif Yılmaz, "Bir de, kendisini daha geniş bilgi almak için 1951 yılında ilk açılan okullardan kendisine yakın olan Fatih'teki İstanbul Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Lisesine davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Dr. Naif Yılmaz'ın konuya ilişkin açıklamalarının tamamı şu şekilde;

“Sayın Ahmet Mahmut Ünlü'nün İmam Hatip Okulları ile ilgili açıklamaları kendisinin bu kurumlar hakkında sahih olmayan nakiller üzerinden zanda bulunmasına sebep olduğunu görmekteyiz.

Bir asırdır "İmam Hatip Mektebi/Okulu/Lisesi" adıyla eğitim sistemimizde yerini alan İmam Hatip Okullarının temel misyonu, eğitim öğretimde bütüncül bir yaklaşımı esas alıp fizik-metafizik, madde-mânâ, dünya-ahiret dengesini ve ilişkisini gözeterek varlığa, hayata, bilime ve sanata tevhîdî bir anlayışla bakan, hayatın her alanında erdemleriyle var olan, tarihî ve kültürel mirasımızı özümsemiş, ailesine, çevresine, ülkesine ve bütün insanlığa faydalı olma idealine sahip, Kur'an ve Sünnet ekseninde bilgi ve hikmetin yolundan giderek medeniyetimizin ihyâ ve inşâ sürecinde sorumluluk alan öncü nesillerin yetiştirilmesi olmuştur.

İmam hatip okullarında verilen eğitimde ve ders kitaplarında ayrımcılıkları ve mezhebî farklılıkları öne çıkaran bir anlayış değil Kur'an ve sünnet merkezli, temel İslâmî kaynaklara dayalı bütünleştirici ve birleştirici bir yaklaşım ortaya konulmaktadır.

Okullarda verilen din eğitiminde İslam dîni içerisinde ortaya çıkan farklı fıkhî yorumlar ve düşünce oluşumları bir zenginlik olarak kabul edilerek öğrencilerin bu bilgileri doğru bir şekilde öğrenmesi hedeflenmektedir. Bunun sonucunda, öğrencilerin Kur'an ve sünnet çerçevesinde doğru inanca sahip olmaları, doğru bilgi, doğru düşünce ve doğru davranış kazanmaları hedeflenmektedir. Ülke insanının dînî inanış ve anlayışlarını göz ardı etmeksizin bid'at ve hurafelerden arındırılmış, sahih bir din öğretimi, devletin denetim ve himâyesinde gerçekleştirilmektedir.

Bir de, kendisini daha geniş bilgi almak için 1951 yılında ilk açılan okullardan kendisine yakın olan Fatih'teki İstanbul Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Lisesine davet ediyoruz.”

banner261
Yorumlar (8)
Ahmet AZAK 4 hafta önce
Cübbelinin bu fikrine katılıyorum. Gerçekten gönderilmesi taraftarı değilim. Gönderilmesini isteyenler bir bakın, hepsi çocuklarını özel okullarda veya yurt dışında okutuyorlar veya okutmuşlar. Bunlar din istismarcıları.
albustanlı yusuf 4 hafta önce
Egitimde eşitlik ilkesi gereği tüm özel okullar kapatılmalıdır ,tüm öğretmenler 5 yılda bir yapılacak performansa dayalı sistemde sözleşmeli çalıstırılmalıdır.
CELAL 4 hafta önce
Cüppeli diyorsa bir bildiği vardır.
Kadir Battal 4 hafta önce
çocuklarınızı imam hatipe gönderin diyenlerin
kendi çocukları
ya Amerika da ya da özel okullarda okuyor.
siyasal islamcı münafıklar...
SARI 4 hafta önce
Diyanet siyasi parti nin şubesi olmuş imamlar hak olanı değil sipariş edileni vaaz ediyor Ahmet hoca hak olanı söylüyor ama..........
Cenk 4 hafta önce
Evet doğru söylemiş. İmam hatipler tamamen ideolojiktir. İktidarın arka bahçesidir. ABD'nin yeşil kuşak projesidir. Gericiliktir. Ulus devleti bitirmektir.
Ali kaya 4 hafta önce
Yorum yapanlar hep doğruyu demişler. Maalesef hepsi de çok doğru. Çok üzücü. Keşke imam hatipleri bu duruma düşürmeselerdi
beynamaz 4 hafta önce
bu kadar imam hatip okullarına ne gerek var?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 20 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı