Elbistanlı iş adamı, Kahramanmaraş'ı Kürdistan olarak gösterdi!

Elbistanlı iş adamı, Kahramanmaraş'ı Kürdistan olarak gösterdi.

SİYASET 26.04.2019, 14:38
Elbistanlı iş adamı, Kahramanmaraş'ı Kürdistan olarak gösterdi!
banner257

İngiltere'de belediye başkanı seçilen Elbistanlı İş adamı İbrahim Doğuş, yaptığı açıklamayla PKK’ya açıkça destek olduğunu saklamazken, Kahramanmaraş’ı sözde Kürdistan içinde göstermesi sert tepkilere neden oldu.

Bulunduğu bölgede Kürt nüfusunu azlığından yakınan Doğuş “Ben de Kürdistan'ın kuzeyindeki Maraş'ın Elbistan ilçesindenim”

İngiltere’nin başkenti Londra'ya bağlı Lambeth ilçesinde belediye başkanı seçilen İbrahim Doğuş, "İngiltere genelinde dört parçadan yaklaşık 300 bin Kürt var. Belediye Başkanı olduğum için Londra'nın her yerindeki Kürtler için daha güçlü ilişkiler kurabilir, yeni imkanlar sunabilirim" diye konuştu.

Sözde Kürdistan’ı kabul eden Doğuş, ‘Elbistanlıyım’ diye övündüğü vatan topraklarına ihanet derecesinde yaptığı açıklama ile şaşırttı.

Doğuş şöyle konuştu;

"Şimdi Lambeth'de halkımız Kürtlerin nüfusu azdır. Londra'nın kuzeyi ve güneyinde Kürtlerin nüfusu fazladır. İngiltere genelinde dört parçadan yaklaşık 300 bin Kürt var. Ancak Lambeth'de sayımız az.

Ancak Belediye Başkanı olduğum için Londra'nın her yerindeki Kürtler için daha güçlü ilişkiler kurabilir, yeni imkanlar sunabilirim.

Ayrıca ben de Kürdistan'ın kuzeyindeki Maraş'ın Elbistan ilçesindenim."

Yorumlar (10)
DELİ KURT 1 yıl önce
** ne kürdistanı ulannnnnn*** burası türkiye .... ey oğul yazıklar olsun sana şu mahlukata baksana... türkeş reis bahçeli
cank 1 yıl önce
Vatan, Bayrak, İman namus uğruna Şahlanan Aslan'dır Kahramanmaraş... Düşman orduları girdi bağrına Kahreden Tufandır Kahramanmaraş... Kimse yan bakamaz hürriyetine Toz kondurmamışdır haysiyetine Fatihler mi gerek Türk milletine Valide Sultandır Kahramanmaraş... Madalyalı Şehir dünyada birdir İçi dışı aynı sözünde erdir Koç yiğidin harmanı olduğu yerdir Mertliğe Vatandır Kahramanmaraş... İndirilmez taştır Bayrak kalede Bir sütçü İmam var her ailede Eli, dili olmaz şikede hilede Türkdür, müslümandır Kahramanmaraş... Boyun eğmez göğsün gerer kurşuna Kapalıdır ufku yaban kuşuna Bir devleti yendi yalnız başına Gerçek kahramandır Kahramanmaraş... Açtı, silahsızdı, azmi bitmedi Maddenin manaya gücü yetmedi Yuvasını yaktı teslim etmedi Can içinde candır Kahramanmaraş... Altın harfle yazdı tarih adını Bozamaz bölücü ağız tadını Savaşda askerdir kızı kadını Barışta Ceylandır Kahmanmaraş...........iyi oku bunu tekrar tekrar oku kendini bilmez yaratık
ÖLümüne vatan 1 yıl önce
Önce haddini bi leceksin sonra maraşı ağzına aLacaksın evLat. Sen bi geLsene eLbistana.
Salih bahar 1 yıl önce
Kahramanmaras,in yuzkarasi
Vatandaş 1 yıl önce
Dersi verilmeli.
dogru söyler 1 yıl önce
kmaraşı galayana getirme bir heykirirsek görürsün ozaman maraş halkı mert oglu merttir pkk vatan hainin içinde barındırmaz sen gercek kmaraşlı deyılsin utaaaaaaaaan
Edeler 1 yıl önce
Buraya bir gel burası kahramanmaraşmı kürdistanmı sana gösterelim..
Misafir 1 yıl önce
Derhal vatandaşliktan çıkarılması ve ülkeye sokulmamasi gerekir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?