Gelecek Partisi Kahramanmaraş’ta teşkilatlanmaya devam ediyor

Geçtiğimiz yıl Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan ve ülke genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Gelecek Partisi Kahramanmaraş’ta, teşkilatlanma çalışmalarını tamamladı.

SİYASET 27.07.2020, 18:07
Gelecek Partisi Kahramanmaraş’ta teşkilatlanmaya devam ediyor
banner257

Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Arif Gedemenli, yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek partinin kurulma amacı ve AK Parti’den ayrıldıkları süreci anlattı. 
13 Aralık 2019’da partinin hızla kurulduğunu ifade eden Gedemenli, ‘’İllerde teşkilatlanma çalışmalarımız başladı. Bende Ocak sonu, Şubat başı gibi partimizin il teşkilatını kurmak üzere görevlendirildim. Şubat ayında teşkilat çalışmalarına başladık. Mart ayında pandemi sürecine girilmesiyle birlikte sokağa çıkma yasakları ve tedbirler, bizim işlerimizi oldukça yavaşlatsa da bizi kesinlikle durdurmadı. Memleketimizin en güzide yerinde bu parti binamızı açtık’’ dedi.  

Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçe teşkilatları, il yönetimi teşkilatlarının kurulduğunu belirten Gedemenli şunları kaydetti;

‘’Hızla kongre sürecini başlattık ve şu an Elbistan İlçe Başkanımızın ataması yapıldı. Ekinözü ilçesinde bir arkadaşımız çalışıyor. Hızla teşkilatlanma yaparak kongre sürecinde gideceğiz. Sizlerin de bildiği gibi dün genel merkez binamız açıldı. Türkiye’de muhteşem bir bina. Bize bu paranın kaynağı her yerden soruluyor. Bizim genel merkezimiz kendi yağında kavrulduğu için teşkilatlara katkı gelmiyor. İllerde parti teşkilatları kendi vefakar ve cefakar çalışmalarıyla hazırlanıyor bu binalar. Başta il ve ilçe başkanlarımız olmak üzere, teşkilat üyelerimizin fedakârlığıyla teşkilatımız bugünlere geldi.’’

‘’BİZ DAVA PARTİSİYİZ’’  

Gedemenli, partilerinin bir dava partisi olduğunu ilan ederek, AK Parti’nin kuruluşunda da teşkilat içerisinde yer aldıkları için ihanetle suçladıklarını söyledi. 
Milli görüş çizgisinde hareket ettiklerini ve sürekli partilerinin kapatılmasıyla gelen sürece değinen Gedemenli, Milli Nizam, Milli Selamet’in kapatılmasıyla, Fazilet Partisini kuran ekibin içerisinde yer aldıklarını, daha sonra Fazilet Partisininde kapatılmasıyla birlikte o çizgide kendilerine hizmet yaptırmayacaklarını düşündükleri için AK Partiye katıldıklarını ifade etti. 

‘’DAVA O GÜN İÇİNM AK PARTİYDİ’’ 

O gün için bizim gözümüzde dava AK Parti’ydi diyen Gedemenli şöyle konuştu

‘’2002’de kurulan AK Parti bu ülkede çok güzel hizmetler yaptı. Nitekim, bugün AK Parti’nin övdüğü duble yolların yapılması, sağlık sistemini kurulması, bir kısım hizmetlerde devrim sayılabilecek faaliyetlerin yapılması, bizim AK Parti’de görev yaptığımız dönemlerde oldu. 2011-2012 yıllarına geldiğimizde bir kısım aksaklıklar ve idarede problemler olsa da, biz bunu içeride eleştirerek düzeltme çabalarına girdik. 2015’te Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu, o dönem hem AK Parti’nin Genel Başkanı hem de Başbakandı. Ancak yapmak istediği hizmetler, yapmak istediği vizyon ve misyona müsaade edilmedi. Kendisi yurt dışında iken yetkilerini kısıtlandırılmak üzere MKYK’da kararlar alınınca, Ahmet Davutoğlu artık burada bizim yapabileceğimiz bir şey kalmadı diyerek istifa etti. Aksayan yönleri düzeltmek üzere sürekli yapılan uyarı ve ikazlara rağmen kendilerini düzeltmemesi ve artık 3Y ile mücadele diyerek yola çıkan bir partinin, Yolsuzluk, Yoksulluk ve Yasakların kaynağı olması üzerine oranın artık düzelemeyeceğine karar vererek yollarımızı ayırdık. Gelecek Partisini kurarak kendi misyon ve vizyonumuz için çalışmalara başladık.’’ 

‘’PARTİLER DAVA İÇİN ARAÇTIR’’ 

Gedemenli daha sonra partilerin dava için değil, davayı gerçekleştirmek için bir araç olduğunu belirterek, ‘’Dolayısıyla bizim sadakatimiz partiye ve şahıslara değil, davamızadır. Eğer bir partide bizim davamızın ve ideallerimizin gerçekleşme ihtimali kalmadıysa orayı bırakırız ve yeni bir parti kurarak davamızı gerçekleştirmek üzere yolumuza devam ederiz. Bu geçmişte, Milli Görüşte davamızın gerçekleşme imkanı kalmayınca AK Parti’ye geçerek, AK Parti’yi oluşturduğumuz gibi orada da davamız ve ideallerimizin gerçekleşme imkanı kalmayınca bıraktık ve Gelecek Partisini oluşturduk. Şu anda çalışmalar çok güzel gidiyor ve Gelecek Partisi bir vizyon ve misyon içerisinde çalışıyor’’ dedi. 
AK Partinin Davutoğlu sonrası dönemine de değinen Gedemenli, ‘’Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu, AK Parti’den ayrıldıktan sonra AK Parti ortaya bir vizyon ve misyon koyamamış, bir önceki geçtiğimiz genel seçimlerde seçim vaadi olarak, millet kıraathaneleri ve bedava çay kek vaat ettiler. Bir 15 yıllık iktidar partisinin seçim vaadi bu olmamaydı ama onu bile gerçekleştiremediler. AK Parti’de artık bizim kendi davamızın gerçeklerini yerine getirme durumu kalmadı. Yasakların yolsuzlukların ve yoksulluğun mücadelesi yerine merkezi ve üreticisi haline geldiler. Bizde bu yüzden yolumuzu ayırdık. Şu anda Ahmet Davutoğlu beyin liderliğinde Türkiye’ye bir gelecek vizyonu çiziyoruz’’ diye konuştu.

Yorumlar (12)
Mehmet 12 ay önce
Aha kesin 9 milletvekilli çıkarır lar bunlar.
ottoman 12 ay önce
bu sol partilerin akpyi bolme çabaları seçimlerde hepsi birleşir bunların ama nafile inşAllah
Akp li 12 ay önce
Aynen
Durdu 12 ay önce
Kurdugunuz ekip olsa bari...
Cesaret Takdir 12 ay önce
1 Vekil de Gelecekten çıksın 1 vekilde DEVA dan çıksın kötü mü olur memleket kazanır
Murat Hacı 12 ay önce
Rekabet iyidir. Hayrolsun
Maraşlıoğlu 12 ay önce
Maraşa hizmet eden parti lazım
Ökkeş beğ 12 ay önce
Davutoglu şu an dogrulari söylüyor. Mehmet bey bir vekil yeter.yuzde 51 e katki yeter.
Zamanında 12 ay önce
Zamanında başbakanken Süleyman Şah Türbesini kaçıran biri mi vardı? O günlerde neden konuşmadı?
Emirhan gümüşer 12 ay önce
Teşkilatta latif bey var mukemmel insan
Yok 10 kardes 9 az 12 ay önce
Yok yok kardeş 9 az 10 de sen
kayt 12 ay önce
beyaz parti siz yıllardan beri sürüyle milletvekili çıkardınız maraşın başı göğe mi erdi.bu şehrin yarısı etmeyen iller hizmet anlamında çok daha fazlasını aldı.bu memleket bu kara sevdadan uyanmadıkça bi halt olmaz.çünkü aşığın gözü kördür.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner112
30°
açık
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş Özel İdare Binası (sarı bina) yıkılsın mı?
Kahramanmaraş Özel İdare Binası (sarı bina) yıkılsın mı?
Namaz Vakti 25 Haziran 2021
İmsak 03:18
Güneş 05:05
Öğle 12:40
İkindi 16:32
Akşam 20:05
Yatsı 21:44