Habibe Öçal kardeşiyle ilgili iddialara yanıt verdi

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, kardeşinin çiftçilikle alakası olmadığı halde 50 milyon lira destek aldığı ile ilgili iddialara cevap verdi. Öçal açıklamasında bu bir itibar suikastıdır dedi.

Habibe Öçal kardeşiyle ilgili iddialara yanıt verdi

AK Parti K.Maraş Milletvekili Habibe Öçal, İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi’nin TBMM’deki iddialarına ilişkin açıklama yaptı: Bu bir itibar suikastidir!

TBMM Genel Kurul’unda dün söz alan İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal'ın çiftçilikle ilgili olmayan kardeşi Tahsin Açıkgöz'e 50 milyon lira ödenek tahsis edildiğini iddia etmişti.

Konu hakkında bugün TBMM Genel Kurul’unda söz alan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal iddiaları çok sert bir dille yalanladı.

Milletvekili Öçal; “İP Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, dün, Valiliğimizi ve şahsımı zan altında bırakacak ifadelerde bulunmuştur. Bir tek kuruş dahi almayan devlet memuru öğretmen kardeşimin zan altında tutulması gerçek dışıdır. Yıllarca hâkimlik yapmış bir vekilin herhangi bilgi ve belgeye dayanmayan, iftira dolu beyanatı sanıyorum ki İYİ Parti’de de rahatsızlık uyandıracaktır. Kahramanmaraş’ta kamu kurum ve kuruşlarında malum yapıya karşı gösterdiğim mücadele, itibar suikastine dönüşmüş vaziyettedir. Bir siyasi partiye mensup milletvekilinin buna alet olmasını şiddetle kınıyorum!” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Öçal’ın konuşması ardından söz alan İYİ Parti Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu, Habibe Hanımın hassasiyetlerini anladıklarını ancak iddiaların öğretmen olan kardeşine değil, ticaretle uğraşan başka kardeşiyle ilgili olduğunu belirtti.

Bu iddialar üzerine tekrardan konuşan Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal; “Öncelikle Parlamentoyu gereksizce meşgul eden bir tartışma olduğu için özür diliyorum. Herhangi bir kardeşime, mal beyannameleri de herkese açık bir şekilde, devletten ödenek teşvik aldığı mümkün değildir. Örnek kadın çiftçi uygulaması dâhilinde 5 kadın çiftçinin 5 dönüm arazinde yaptığı çalışmayı şahsıma ve kardeşlerime dayandırılması tamamen gerçek dışıdır. Malum yapıyla mücadelemizi canımız pahasına sürdüreceğiz.” dedi.

Konuyla ilgili Kahramanmaraş Valiliği de resmi bir açıklamada bulundu

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ede46
Ede46 - 5 gün Önce

Durmak yok yola devam Yol=RANT

kayt
kayt - 5 gün Önce

sevsinler senin itibarını....

dikkat
dikkat @kayt - 4 gün Önce

habibe bacım bu işlerle uğraşacağına maraş havalimanı uçak inmeyiş sorunuyla ilgilensen daha iyi olmazmı...?

maraşlı
maraşlı - 5 gün Önce

ateş olmayan yerden duman çıkmaz yahu

ALİ AĞA
ALİ AĞA @maraşlı - 4 gün Önce

AYNEN KARDEŞ KATILIYORUM SANA .HİÇ YALAN YOK ORTADA BİR KREDİ VAR AMA NE KADARA VAR ONU BİLMİYORUM MEBLA OLARAK.

Zeki
Zeki - 5 gün Önce

Bu kadın nasıl neye göre vekil olmuş yazık herseyleri menfaat

Cenk
Cenk @Zeki - 4 gün Önce

Maraşlı rumuzlu üye size soruyorum. 549 milletvekili arasından Habibe Hanım'ı mı bulmuş uğraşacak, iftira atacak? Zaten aktif bir milletvekili de değil ki göz önünde olsun. Ne diyeceklerdi "ve bu krediyi kardeşime aldık" mı diyecekti. Tabi ki iftira, itibar suikasti falan diyecektir. Yaşansa yargıya başvursun, araştırılsın,gerçek ortaya çıksın.

Maraslı
Maraslı @Zeki - 5 gün Önce

Habibe Hanım dürüst bi insan yakinen tanıyorum. Ve kesinlikle bu yazılanlar iftira ve rencide edici şeyler. Kardeşleri de hak hukuku iyi bilen insan ve iyi bi aileler. Kimsenin hakkını yiyecek insanlar değiller. Demek ki birileri ortalığı boş beleş şeylerle meşgul etmeye çalışıyor.. Çok çirkin iftiralar bunlar. Ne diyelim. Cok yazık.

Mehmet
Mehmet - 4 gün Önce

Amanda ne itibar çaljşa çalışa öldünüz memleket için

HAHA
HAHA - 4 gün Önce

BOŞA KONUŞUYORUZ. KILIFINA UYDURULMUŞTUR.

Okur
Okur - 4 gün Önce

Malum yapı derken hangi yapı

Akl
Akl - 5 gün Önce

Habibe hanım dürüsttür.onun bu konulardaki hassasiyetini bilen bilir.bilmeyen de kendi gibi bilir.bu çamur sayın vekilce iz bırakmaz.garip olan şu ki antalya vekili ne ayaktir. Varsa belgesi ortaya koysun

maraşlı
maraşlı @Akl - 4 gün Önce

işin hazır yarın git başla

Seyirci
Seyirci - 4 gün Önce

50 milyon TL 5 kadın girişimci ye verilmiş doğru mu anladık. Bu ablalar bu parayı nerde kullandılar geri nasıl ödeyecekler. Yoksa hepsi hibe midir. Sadece kafama takıldı.

Bir garip yolcu
Bir garip yolcu - 4 gün Önce

Malum yapı malum yapı. Tr de nedense her cacık yiyen bunla mücadele ettiği için hedef olduğunu söylüyor. Sırf bu söylemi bile kesin Bi ... Yemiştir hissi uyandırıyor

Bedri DENGE
Bedri DENGE - 5 gün Önce

Öğretmen olarak çalıştığı yıllarda 28 Şubat kararlarına inançları doğrultusunda yiğitçe mücadele etmiş;çok sıkıntılı günler yaşamıştır.Bunun ben canlı şahidiyim. Ayrıca 15 Temmuz da ailece en ön safta yine mücadele etmiş biridir. Yanlış yapacağına ihtimal vermem.


SIRADAKİ HABER