HDP'li Vekilden Meclis'te Kahramanmaraş'ta alevi Köyleri Açıklaması

HDP Muş Milletvekili Şevin Coşkun, Kahramanmaraş'ta Alevi vatandaşların yaşadığı yerleşim yerlerinin yollarının yapılmadığını iddia etti.

SİYASET 15.12.2020, 16:56 15.12.2020, 17:33
HDP'li Vekilden Meclis'te Kahramanmaraş'ta alevi Köyleri Açıklaması
banner257

TBMM'de devam eden bütçe görüşmelerinde söz alan HDP Muş Milletvekili Şevin Coşkun, Kahramanmaraş'ta Alevi vatandaşların yaşadığı yerleşim yerlerinin yollarının yapılmadığını iddia etti. Coşkun konuşmasının bir bölümünde şu ifadeleri kullandı:

"Kilometrelerce yol yaptık diyenlere buradan sormak istiyorum. Örneğin bugün Erzincan'da Maraş'ta Alevilerin yaşadığı köylere neden ulaşım sağlayabileceğimiz yollar yok."

AK PARTİLİ MİLLETVEKİLLERİ CEVAP VERECEK Mİ?

Her fırsatta Kahramanmaraş üzerinden Alevi - Sünni ayrıştırması yapmaya çalışan HDP'nin bu bölücü tavrına Kahramanmaraşlı siyasilerden cevap gelip gelmeyeceği merak konusu. Konuyla ilgili özellikle Ak Parti Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarının gerekli cevabı verip vermeyeceği merak konusu.

ALİ ÖZTUNÇ NASIL TEPKİ GÖSTERECEK?

Kendisi de Alevi vatandaşı olan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'un bu bölücü ve şehrimizdeki huzur ortramını zehirleyici açıklamaya karşı tavır takınmasını bekliyoruz.

Bu şehirde yol sorunu varsa sadece Alevi köylerinde mi var, yoksa böyle bir ayırımcılık yok mu? Ali Öztunç'un Alevi-Sünni düşmanlığı yaratmaya çalışan bu açıklamaya karşı çıkmasını bekliyoruz.

Alevi köyleri içerisinde yolu olmayanlar olabilir. Ancak bu ifade ancak; örneğin Andırın ilçemizdeki sünni vatandaşlarımızın yaşadığı tüm köy ve mezralarda yol sorunu kalmadıysa haklı olabilir. Yolu olmayan Alevi köyleri varsa yolu olmayan sünni köyleri de vardır. Bunu ayırımcılığa bağlamak hainliktir ve Sayın Vekilimiz Ali Öztunç bu hainiği görecek ferasete sahiptir.

HAYRETTİN GÜNGÖR VE İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI AÇIKLAMA YAPMALI

HDP Muş Milletvekili Şevin Coşkun'un hadsiz ve haksız açıklamalarına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile, Alevi vatandaşlarımızın yaşadığı ilçe Belediye Başkanları da tepki göstermeli ve böyle bir ayırımın yapılmadığını ilan etmelidir.

Yorumlar (13)
mahmut 2 ay önce
işiniz gücünüz ayrımclık hdp gelde dulkadir oğlu narlı çerkezler mah yolunu gör her çukur köstepek çukuru gibi yinede Allah devletimizin yoklugunu vermesin diye şükür ediyoruz
MARAŞLI BİR ALEVİ 2 ay önce
KENDİ GİBİ TİRRİĞE Mİ KALMIŞ MARAŞLININ DERDİ
fark ne 2 ay önce
ali öztunc beyin farklı bi açıklaması mı varki haddini bildirecek.kendide aynı şekilde eleştiriyor herzmn maraşı.
Topuz 2 ay önce
Köyler hep parke...avci olarak bu köyleri biliyorum....hep parke...ahirlarina kadar...
garip bir maraşlı 1 ay önce
ya bırakın bu işleri şehri yöneten akp cevap beklenen chp az mantıklı olun az
Baştürk 2 ay önce
Haklı olma ihtimali var,hemde yüksek...
Herşey beklerim, oy aldığı kesime daha fazla yardım ve hizmet ettiği gerçeği varmı elimizde var,.. Alevilerden oy alma ihtimali varmı yok...
Ama bu alevi olduklari için değil,kendilerine oy vermedikleri için...
Serdar Turgut 2 ay önce
Sayın vekil çok doğru söylemiş
SafTürk 1 ay önce
Bu kadın işkembeden atıyor
gelsin de görsün bakalım alevi kardeşlerimizin köylerinin ne kadar güzel hizmet aldığını
şimdi görelim bakalım atom karıncamızı ne söyleyecek
ŞEHSUVAROĞLU ALi 2 ay önce
Atom bey cevap ver bakalım hdp li vekile bozuntusu memleketimizin yollarını biliyormu ki konuşuyor yoksa niyeti geçmişte yapıldığı gibi Alevi sünni yi karşı karşıya getirmek mi.??
Alevi Sünni kardeştir 1 ay önce
Hiç ayrım yok. Hiçbir yol yapılmıyor. Asıl suçlu Hizmet yapmayan belediye... Ayrım yok kardeşliğimiz gerçek...
hiç 1 ay önce
Böl parçala yut. Mesele bu . Yoksa alevi sünni umurlarında değil.Oy gelsin gemi batarsa batsın. Sanki kendisi de batmayacak
Imam 1 ay önce
Yol yok bizim köyde. AKP yapmıyor
DSİ nin yolu
Hamit Cinbolat 1 ay önce
Maraş Türkiyenin Temel taşı bizim Maraş da Alevi Sünni diye bir problemimiz yok Alevi köyleri de bizim Sünni köyleri de KAHRAMANMARAŞLILAR bu oyuna gelmez Türkiye'nin Temel taşı sağlam
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 27 Ocak 2021
İmsak 06:09
Güneş 07:33
Öğle 12:50
İkindi 15:33
Akşam 17:57
Yatsı 19:15