Kahramanmaraş dahil 22 ilde Belediyelerin vaadleri incelendi

Belediyelerin vaatlerini ne ölçüde yerine getirdiği ile ilgili Adıyaman Ağrı, Aksaray, Balıkesir, Bursa, Çorum, Düzce, Giresun, Isparta, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kilis, Malatya, Muş, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Yalova, Yozgat olmak üzere toplam 22 şehirde çalışma yapıldı.

SİYASET 30.08.2021, 14:00
Kahramanmaraş dahil 22 ilde Belediyelerin vaadleri incelendi
banner257

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla belediyelerini yakın markaja aldı. İl Destek Programları kapsamında alanında uzman kişilerden oluşan bir ekip şehre giderek belediyelerin seçim öncesi vaatleri, yapılmakta olan ya da yapılması planlanan projelerin takibi, belediyenin faaliyetlerinin mevzuata uygunluğu ve siyasi açıdan sahada vatandaşların nabzını tutuyor.

KAHRAMANMARAŞ DAHİL 22 İLDE ÇALIŞMALAR TAMAM

Daha sonra AK Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, raporları değerlendirmek üzere şehre gidiyor ilgili belediye başkanları ile bir toplantı gerçekleştiriyor. Şimdiye kadar Adıyaman Ağrı, Aksaray, Balıkesir, Bursa, Çorum, Düzce, Giresun, Isparta, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kilis, Malatya, Muş, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Yalova, Yozgat olmak üzere toplam 22 şehirde çalışma yapıldı.

"BİRBİRİMİZDEN ÖĞRENECEK ÇOK ŞEYİMİZ VAR"

Yapılan çalışmaya ilişkin bilgi veren Özhaseki, "Belediyecilik, okulu olan bir iş değil. Şehirlerde valilerimiz vardır, bir eğitim ve disiplinden gelirler ama belediyeciliğin bir okulu yok. Belediye başkanları sağduyulu, iyi niyetli ve gönül insanları olmak zorundadır. İnsanları temsil etmek adına toplum tarafından seçilen insanlardır. Başkanlar da görgüsüyle, iyi niyetiyle gayret içerisinde olur ve hizmet etmek için çabalar. Para ve personel yönetimini bilir ama asıl yönetimi iyi bilen insanları yanında çalıştırarak adeta bir orkestra şefi gibi sorarak, istişareyle güzel işler ortaya çıkarır.İstişarenin hikmetine inanıyoruz, bugüne kadar da çok faydasını gördük. Alanında uzman arkadaşlarımız önceden gelip dışarıdan bir göz olarak şehrin röntgenini çekiyor. Daha sonra biz de belediyelerimizin problemlerini dinleyip çözüm bulmaya, tecrübelerimizden doğan fikirlerimizi paylaşmaya, gerekli durumlarda yol göstermeye gayret ediyoruz. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var. Güzel niyetlerle, güzel işler yapmaya çalışıyoruz" dedi.

Yorumlar (7)
Doğru Bilgi 5 ay önce
Bugünkü Kayseri'nin imar ve şehir planlamasının temellerini atan 1950'lerde başkanlık yapmış olan Osman Kavuncu'dur ,ondan sonra gelen tüm belediye başkanları bu adamın yaptığı şehir ve imar planı sayesinde el ense yatmıştır.
HÜSEYİN ORÇAN 5 ay önce
NE İŞ YAPMIŞ ACABA DENETLEMEYE GELİYOR SEÇİM YAKLAŞTI TABİ KAHRAMANMARAŞ ANDIRIN ARASINDAKİ YOLU YAPAMADILAR KAHRAMANMARAŞ IN İÇME SUYUNU GETİRDİLER YOLU YAPMADILAR BU MU BELEDİYECİLİK YOL DEMEYE ŞAHİT LAZIM GELİN GÖRÜN ONA GÖRE TUTANAK TUTUN ALLAHTAN KORKUN YETER ARTIK CEVAP VERİN OZMAN.
VATANDAŞ 5 ay önce
Bunada bir bahane bulup herşey yapıldı gibi gösterilip önlerine bakarlar.
bu memlekete sadece yollar yapılıp yeniden yenilense emin olun çok büyük hizmet yapmış olurlar çünkü acilen memleketin yolları düzenlenmesi lazım aşırı kötü durumda
mermercioglu 5 ay önce
sagolsunlar calismak haricinde her seyi yaptilar sonucuda zaten biliyoruz
mehmet 5 ay önce
menderes mah kentsel dönusumü ne oldu acaba 10sene oldu daha hıcbır falıyet yok şehrin girişi biran önce yapılsa iyi olur binalar
Ali kaya 5 ay önce
Poyraz o işi halletti. Dükkanları 50bin sayıp yerine 2milyona dükkan satacaktı. Muhtarla anlaşmış diye söylenti dolaşıyordu
atakn 5 ay önce
gorursunuz yemin ederim en basarili belediye baskani secerler biz bu filmi cok gorduk-yine ayni senaryo olaak bakinda gorun
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 20 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı