Kahramanmaraş'ı ilgilendiren oylamada sahte oy skandalı

Kahramanmaraş'ın Afşin Elbistan Termik Santralleri dahil 15 santrale filtre takılmasını erteleyen kanun teklifinin oylamasında sahte oy skandalı ortaya çıktı. Yurt dışında bulunan Ak Parti Milletvekili Alpay Özalan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Londra'dayken, Ankara'da adına oy kullanıldığı tespit edildi.

Kahramanmaraş'ı ilgilendiren oylamada sahte oy skandalı

TBMM'de kabul edilmesinin yanında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından veto edilmesiyle de kamuoyunda tartışmalara neden olan termik santrallerin bacalarına filtre takılmasını 2,5 yıl erteleyen düzenlemede, sahte oy kullanıldığı ortaya çıktı.

Düzenlemenin Meclis Genel Kurulu'nda görüşüldüğü sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Londra'da bulunan AKP Milletvekili Alpay Özalan adına Ankara'da oy kullanıldığı tespit edildi.

Sözcü'de yer alan habere göre, Özalan’ın adı okununca bazı vekiller, “Dışarıda, kuliste” dedi. Adına pusula verildiği saatlerde Alpay Özalan’ın Londra’da cami açılışına katıldığı öğrenildi. Özalan, açılışta Yusuf İslam ile geziye katılan gazetecilerle selfie yapıp sosyal medya hesabından paylaştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatmalili
Fatmalili - 2 ay Önce

Vah milletimizin durumuna vah ...

Bertizli bekir
Bertizli bekir - 2 ay Önce

Maraş'ın ve maraşlınin öncelikli sorunlarına çözüm üretmek ,proje ortaya atmak ve gerçekleştirmek yerine boş işlerle vakit geçirilmekte ,gündem sürekli saçmalıklarla meşgul edilmekte , bunun kula da bir faydası yok vekile de millete de ülkeyede partilere de alpay katılsa hayir durun yapmayın hayır mı diyecekti ?

ulubatlı
ulubatlı - 1 ay Önce

BERTİZLİ BEKİR BURADA GÖRMEN GEREKEN MECLİSTE OLMAYAN BİRİNİN OY KULLANMASI
SENİN İÇİN NORMAL BİRŞEY SE,SANA SÖYLENECEK BİRŞEY YOK.YOLA DEVAM

DRSN
DRSN - 1 ay Önce

telefonla veya vekaleten oy kullanılıyor yıllardır

SIRADAKİ HABER