Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal Hakkında Flaş İddia

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal'ın çiftçilikle ilgili olmayan kardeşi Tahsin Açıkgöz'e 50 milyon lira ödenek tahsis edildiğini söyledi.

Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal Hakkında Flaş İddia

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal'ın çiftçilikle ilgili olmayan kardeşi Tahsin Açıkgöz'e 50 milyon lira ödenek tahsis edildiğini söyledi. 

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Kahramanmaraş Milletvekili olan Habibe Öçal'ın çiftçilikle alakası olmayan Kahramanmaraş Halk Eğitim Merkezinden emekli olan kardeşi Tahsin Açıkgöz'e yüklü bir ödenek tahsis edildiği söylenmektedir. Şimdi soruyorum: Valilik emrine tahsis edilen 50 milyon TL ödenek hangi kriterlere göre harcanmıştır? Çiftçilikle alakası olmayan Milletvekili Habibe Öçal'ın öğretmen kardeşi Tahsin Açıkgöz'e hangi yasa ve yönetmeliklere uyularak ev, su kuyusu, tarla içi damlama sulama sistemleri, sebze kurutma seraları, sebze yetiştirme seraları kurdurulmuş; bunlar için ne kadar ödeme yapılmıştır? Bu çiftçinin yüzde 5 çiftçi katkı payı kimler tarafından karşılanmıştır? Yapılan ödemeleri organize ettiği söylenen ve emekli vali olan Mustafa Akdeniz kimdir? Bu kişiye iddia edilen ödemeler gerçekten yapılmış mıdır? 

Yoksulluğun ve yolsuzluğun son bulması dileğiyle Gazi Meclisimizi ve yüce Türk milletini saygıyla selamlıyorum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cenk
Cenk - 6 gün Önce

Benim umrumda bile olmaz. Şu ana kadar Kahramanmaraş için ne yaptığını bilemediğim bu kadını seçen, önüne konan her türlü pilavı yiyen, vizyonu yüksek Kahramanmaraşlı'lar cevaplasın bu sorunun cevabını. Ha sonra salya sümük ağladıklarında bir tarafımla güleceğim onlara...Bu şehre herşey müstehak!..

maraşlı
maraşlı @Cenk - 5 gün Önce

kendine faydası yok ki memlekete faydası olsun diyesim geliyor... Fakat diyemiyorum çünkü sadece kendine faydası var :(

Sade Vatandaş
Sade Vatandaş - 6 gün Önce

Başkanlık sistemi nasıl güzel mi ? Allah kitap osmanlı din elden gidiyor diyerek memleketi soyanlar ve buna göz yumanlar nasıl eğleniyormuyuz.

Mehmet
Mehmet - 6 gün Önce

Eğer doğru çıkarsa allah belanIzı versin

Ede46
Ede46 - 5 gün Önce

Adalet ve kalkınmanın en şeffaf örneği sadece kendileri kalkınıyor neden se ????

Adalet
Adalet - 5 gün Önce

Tüyü bitmemişlerin hakkını yediniz. Allah yedirmesin. Eğer gerçekse cezasını çeksin herkes

Yusuf
Yusuf - 6 gün Önce

Haber bu işte .... Çalıyorlar ama .. gerisi bu sefer yok ...
Batan geminin malları gider ayak .,..

Ebruli
Ebruli - 5 gün Önce

Böyle böyle caliyolar paralari yediler bitirdiler iki elimiz yakanizda olsun Allah aci aci cikarsin sizden ve yandaslarinizdan insaAllah

Maraş
Maraş - 5 gün Önce

Duy Maraş duy

Akp li değilim
Akp li değilim - 5 gün Önce

Ancak ayette birini suçlamadan önce araştırma yapılması emredilmekte (Hucurat 6.) Kamu malını kılıfına uydurup caldilarsa da Kahhar isminin tecellisini gorsunler en tez zamanda inşAllah

ALİ YILDIRIM
ALİ YILDIRIM - 6 gün Önce

Akşehir’in beyleri Hoca’yı yemeğe davet etmişler. Hoca nereden bilsin; davete, günlük kıyafetiyle katılmış. Katılmış ama ne hoş geldin, ne sefa getirdin diyen var. Herkes, allı pullu kıyafetlilere el pençe duruyormuş. Hoca, bir koşu evine giderek, sandıktaki işlemeli kürkünü giyip yemeğe geri dönmüş. Az evvel hoş geldin bile demeyenler, önünde yerlere kadar eğilmişler. Hoca’yı, yere göğe sığdıramayıp başköşeye oturtmuşlar. Kuzunun en hasını önüne koymuşlar. Herkes Hoca’nın yemeğe başlamasını bekliyormuş. Hoca, bir taraftan kürkünün kolunu sofrada sallamaya, bir taraftan da “Ye kürküm ye, ye kürküm ye!” demeye başlamış.
– İlahi Hoca, demişler, kürkün yemek yediğini kim görmüş?
Hoca taşı gediğine koymakta gecikmemiş:
– Kürksüz adamdan sayılmadık… İtibarı o gördü, yemeği de o yesin

ALİ YILDIRIM
ALİ YILDIRIM @ALİ YILDIRIM - 5 gün Önce

EXPER çalıyorlar hırsılık ediyorlar ne diyom

Exper
Exper @ALİ YILDIRIM - 5 gün Önce

Eee, ne demek istiyon, adam sözünü dinletmek için zengin olmak istemiş ne var bunda mı diyon.

maraşlı fero
maraşlı fero - 6 gün Önce

gün geçmiyorki bizim milletvekillerinin bir falsosu çıkmasın.bu ne bunları reis-i cumhurumuz görmüyormu.yüce kahramanmaraş halkı bu bu düzenden rahatsız .miiletvekilleri sıkıntılı belediye başkanlarının başı yolsuzlukla sıkıntılı büyükşehir belediye başkanımızın yazdığı belediyeciliğin kitabı tedavülden kalkmış galiba yani NERESİNDEN TUTSAN ELİNDE KALIYOR

bugün olsa yine seçilir...
bugün olsa yine seçilir... - 5 gün Önce

sizce bugün seçim olsa yine maraştan vekil seçilmez mi?

Metin
Metin - 5 gün Önce

sorarsan müslümanlığı kimseye bırakmazlar ondan sonra devlet parası yerler

memleketli
memleketli - 5 gün Önce

eyi maras otu var..eyi kafa yapiiii

Vay
Vay - 5 gün Önce

Vay vay. Vardır bir sebebi... BUNDAN SONRASI ÖNEMLİ....

bnt
bnt @Vay - 5 gün Önce

bundan sonrası birileri apar topar tayin edilir sonra zamanla herşey unutulur başka ne olacakki biz ancak baştakiler kendi adamını korumak için gerçekleri kapatmaya çalışmaz o zaman adam oluruz. bu bizden çalsada çırpsada koruyalım mantığını bırakmazsak daha çok batarız ülke olarak. ama seviyoruz değil mi zor durumda kalmayı.

yavuz
yavuz - 5 gün Önce

Partiler vekilleri kendileri belirlememeli halk kendisi adayları seçebilmeli esas o zaman halkın vekili olur parti seçiyor bizler istemeyerek oy vermek zorunda kalıyoruz halka bırakılmalı

Abuzer kadayır
Abuzer kadayır - 6 gün Önce

He he birde adam yerine koyup cevap verecen

Doğrucu Davut
Doğrucu Davut - 5 gün Önce

Maraş halkı sever vekillerin bu tarz işlere girilmesini, yüzde 80 oldu AKP bu olayla, hayırlı olsun durmak yok tabi.

Yunus
Yunus - 5 gün Önce

Bu haberler böyle çıkıyor iki gün sonra unutulup gidiyor neden? Eğer böyle birşey varsa hesabı verilsin. Bu hırsızlıktır başka da açıklaması yoktur. 50 milyon gibi bir para ne demek ya

ökkeş
ökkeş - 5 gün Önce

bunların memleketi sömürmekten başka yaptığı iş yok

AHMET BİLGİLİ
AHMET BİLGİLİ - 5 gün Önce

BU İDDİA DOĞRUYSA MİLLET ADINA OLAN HAKKIMDAN DOLAYI HARAM ZIKKIM OLSUN.YAZIK BE ÇİFTÇİNİN DAHİ PARASINI YİYORSUNUZ HARAMZADELİK BU SİYAYSİ GRUBUN KANINA İŞLEMİŞ ARTIK DURDURAMAZSINIZ. GÜN GEÇMİYOR Kİ BİR YOLSUZLUK HABERİ DUYMAYALIM. NE DİR BU MİLLET MALINI TALAN ETMEK.NEYİN İNTİKAMI BU MERAK EDİYORUM.

ulubatlı
ulubatlı - 5 gün Önce

Eeeeeee.... ne var bunda,ne güzel işte.Dinimizde demiyor mu ? yakınlarına yardım et diye.Hanımefendi de dinimizin gereği olarak yapmıştır bunları.

Yaşar Türkkorur
Yaşar Türkkorur - 5 gün Önce

Olay sadece bir varsayımdan ibarettir. Eğer gerçekten tahsis belgesi ve bankadan hesaba aktarma makbuzu ile iddia tamamlansaydı, milletvekili Habibe Öcal'ın muhatap olması garanti olurdu. Şimdi o benim kardeşim ve bir müteşebbis, durumdan haberdar değilim diyebilir.. Olay çok boyutlu olabilir. Üzerine gitmekte fayda var. Ben niye emeklimaaşım karşılığında bile kredi alamıyorum da daha dünkü milletvekilinin kardeşi 50 milyon ödenek alabiliyor. Ödenek demek kredi demek de değildir. Yaptığın yatırımları şişirilmiş faturalarla doldurursan o yatırım bedavadan sana kalabiliyor. Bu işin burada kalmaması lazım. Üzerine gidilmeli, sümen altı edilmemelidir.

Sorun yok
Sorun yok - 5 gün Önce

Sorun yok ba abla namaz kılıyor
Sorun yok bu ablanın dilinden Allah düşmüyor
Sorun yok bu abla muhafazakar birisi
Sorun yok reis bunlara gereken cezayı (!) verir
Sorun yok 3 gün sonra unuturuz
Sorun yok bunu gönderir başkasını koyarlar önümüze onu da seceriz
Sorun yok ben bunlar icin oy vermiyorum Reis i yedirmem dış güçlere

gamalagoğlugamalag
gamalagoğlugamalag - 5 gün Önce

aaaaaa uuuuuu oooooo tüüüüüüüüüüüüüü..... şaşırdınız mı?

HARUN
HARUN - 5 gün Önce

VEBALİ OY VERENLERİN BAŞINA ONLAR DÜŞÜNSÜN

kahraman
kahraman - 5 gün Önce

AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

dudu
dudu - 5 gün Önce

sn ferudun bahşi güzel insan k.maraş ağır ceza reisliği yaptı yıllarca komisyon başkanlığı yaptı duruşu fikri zikri sağlam yörük türkmen aşiretinden övgüye layık sen söylüyorsan doğrudur reisim seni seviyor sayıyoruz maraşla biraz daha ilgilen parti gurubu olarakda maraşdan sorumlusun bunu biliyoruz vekilden yana öksüz yetimiz rabbim yar ve yardımcımız olsun

GÖREN GÖZ
GÖREN GÖZ - 5 gün Önce

BUNLARINKİ NE AK PARTİ, NE REİS NEDE VATAN SEVDASI VARDIR, VARSA YOKSA ŞAHSİ RANT SEVDASIDIR. BİR KİŞİ ÇIKIPTA MEMLEKET İÇİN ŞUNU YAPTI DİYEBİLİRMİ? BUGÜNE KADAR MECLİSTE MEMLEKETİN SORUNLARIYLA İLGİLİ BİR TEK KONUŞMUŞLUĞU VARMIDIR.?

Salih
Salih - 5 gün Önce

Doğru ise yazık,Allah için,bu vattan için toprağa düşene bak,bu zillete düşene bak?Kork Allah'tan korkmayan dan.

KPDR
KPDR - 5 gün Önce

Ölüm de varrr


SIRADAKİ HABER