Kahramanmaraş'ta 27 Mayıs açıklaması

AK PartiKahramanmaraş İl Teşkilatı, 27 Mayıs askeri darbenin yıl dönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

SİYASET 27.05.2019, 13:35
Kahramanmaraş'ta 27 Mayıs açıklaması
banner257

Demokrasi Meydanı'nda düzenlene toplantıya Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, AK Parti İl kadın Kolları Başkanı Ayşe Alıcı ile 'Millet ne derse o', 'Bu dava millet davası' 'Halkın adamı Menderes', 'Söz milletin  karar milletin' yazılı dövizler taşıyan partililer katıldı.

Parti adına açıklamayı Ak Parti İl başkan Yardımcısı Ahmet Alıcı yaptı. 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin, Türk milletini tepeden dizayn etmeye çalışanlarca yapılan cumhuriyet döneminin ilk darbesi olduğunu söyledi. 27 Mayıs'ın; demokrasiye, insanlığa ve vicdanlara yönelik büyük bir ihanet olduğunu kaydeden Alıcı, seçilmiş bir başbakanın idama mahkum edilmesiyle de Türkiye'nin demokrasi tarihine silinmez bir leke oluşturulduğunu belirtti.

Adnan Menderes'in dönemin tek partili CHP yönetimine karşı rekor bir oyla iktidara geldiğini, Menderes ve yol arkadaşlarının kısa zamanda gerçekleştirdikleri projelerle Türkiye’ye çağ atlattığını ifade eden Ahmet Alıcı, "Milli ve manevi değerlerimizi Anadolu topraklarından silmeye çalışan tek parti CHP’sinin antidemokratik uygulamalarını izale eden merhum Menderes, özellikle din ve vicdan özgürlüğü adına atığı adımlarla milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Tek parti rejiminin en büyük ayıplarından olan Türkçe ezanı özüne döndürerek, Anadolu’nun dağında taşında, havasında suyunda Ezan-ı Muhammedi’nin tekrar yankılanmasını sağlamıştır. Tek partili hayattan kalma sorunlara çözüm getiren Menderes’in halkla kurduğu sıkı bağdan rahatsız olanlar yalan ve iftiralarla algı oluşturarak darbeye zemin hazırlamıştır. Milletin iradesini hiçe sayan cuntacı zihniyet, demokratik yönetime antidemokratik yöntemlerle el koyarak seçilmiş yöneticileri tutuklamış ve Yassıada’da hukuk dışı yargılamaların ardından darağacına göndermiştir."

'DEMOKRASİ DÜŞMANLARINI UNUTMAYACAĞIZ'

27 Mayıs darbesinin bir benzerinin 15 Temmuz 2016'da tekrar yapılmak istendiğini belirten Alıcı, şöyle devam etti:

"O zor gecede genç bir annenin 'Babam Menderes için ağladı, ben Turgut Özal için ağladım, çocuklarımın Recep Tayyip Erdoğan için ağlamasına izin vermeyeceğim' demesi bu toplumsal tecrübenin açık bir örneğidir.  'Siper et göğsünü dursun bu hayâsızca akın' dizelerini yaşatırcasına hain darbe girişimine karşı göğsünü siper eden milletimiz, eski Türkiye’de; koalisyonlara yenik düşen, istikrar sağlayamayan, milletin devlet için olduğu dönemleri kapatmıştır. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye, AK Parti ile birlikte demokrasi düşmanı şer odaklarına milli iradenin gücüyle en sert cevabı vermiştir. Demokrasimizin ve özgürlüklerimizin daim olması adına başta Adnan Menderes ile Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimizi ve onları şehit eden demokrasi düşmanlarını unutmadık, unutmayacağız. 27 Mayısların, 12 Eylüllerin, 28 Şubatların, 15 Temmuzların bir daha asla yaşanmamasını temenni ediyor ve darbe dönemlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle, minnetle anıyoruz."

Yorumlar (7)
türk 2 yıl önce
Kahramanmaraş'ta 1000 tl den aşağı kira kalmamış. evlenecez asgari ücretin biraz üstü bi maaş alıyoruz. düğün masrafı 100.00 tl . sizin derdiniz 27 mayıs bilmem kaç. acımızından ölüyoruz acımızdan. stresten saçlar dökülmeye başladı. bu gençler nolacak diyen yok. ne haliniz varsa görün bize siz layıksınız ...
EDE 2 yıl önce
SANKİ AKP SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK.ANLAYANA.
işsizlik 2 yıl önce
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ocak ayı işsizlik rakamını açıkladı.

Buna göre, işsizlik oraı ocak ayında yüzde 14,7 olarak gerçekleşti. Aralık ayında işsizlik yüzde 13,5 düzeyindeydi. İşsizlik oranı geçen yıla göre 3,9 puanlık artış kaydetti.
İşsizlik oranı ocak ayında Mart 2009'dan beri en yüksek düzeyi gördü.

Özellikle kuzey ilçelerimiz sürekli göç veriyor . Merkezden uzak olan yerleşim yerlerinde ( özellikle kuzey ilçeler; Nurhak,Ekinözü,Elbistan ,Afşin,Göksun) en öneli sorunlardan biri İstihdam alanlarının yokluğu. İlçelerimiz sürekli göç veriyor. İş imkanları yatırımlar olsa kimse göçmez. Her birimiz şehrimiz için bunu gündeme getirmeliyiz. Tarım ve hayvancılığın sorunları çözülmek için gündeme gelse ve çözülse insanlar yaşadığı yerde geçimini sağlar Ekonomik hareketlilik olur. İlde yaşayan herkes kazanır.
A 2 yıl önce
Konuşmam şekil, önümden çekil muhabbeti. Menderes'in idam edilmesi elbette yanlış, hatasız kul olmaz sonuçta.. Mükemmellik Allah'a mahsustur, ben şöyleyim böyleyim, vay efendim şu şöyle kral insandı, aşa ermiş desen yeridir tavırları Yaradana şirk koşmaktır. Vatandaşın cebi ile ilgilenseniz biraz...
WQW 2 yıl önce
BU MEMLEKETTE HER TÜRLÜ TOPLANTI VE GÖSTERİLER YASAK DEĞİLMİYDİ.?
Sabri46 2 yıl önce
Son sözü millet söylüyorsa İstanbul seçimlerini neden iptal ettiniz ? Bunların dini , imanı para.
Ekonomi 2 yıl önce
Ekonomik hareketlilik için ne ya da neler yapılabilir ? Esnafın, işçinin, çiftçinin, köylünün, memurun kısaca vatandaşın bu hareketliliğe ihtiyacı var. Doların 3.50 seviyesine inmesi için , kredi faiz oranlarının 14-15 puan aralığına inmesi için neler yapılmalıdır ? Altın fiyatları çok yüksek insanlar düğün yapmakta zorlanıyor. Konut satışları geçen yıla göre düştü. Araba piyasası durgun. İşte Türkiyenin ana gündemi olan ekonomi haberlerine daha çok yer verilmeli.
Bu konularla ilgili haber yapılabilir mi ? Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız
18°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Nisan 2021
İmsak 04:22
Güneş 05:48
Öğle 12:37
İkindi 16:18
Akşam 19:16
Yatsı 20:37