Mahir Ünal: Ölümüne muhafaza edeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ünal, ''Bin kişi protesto eylemi yapıyor diye 26 milyon kişinin reyi, iradesi sorgulanıyorsa bunun adı demokrasi değil, bunun adı anarşizm arayışıdır.'' dedi.

SİYASET 02.02.2021, 22:02
Mahir Ünal: Ölümüne muhafaza edeceğiz
banner257

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, partisinin Kars İl Başkanlığını ziyaretinde, AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye'de önemli hizmetlerin yapıldığını ve ilklere imza atıldığını aktararak demokrasinin milletin temsilcileri eliyle kendisini yönetmesi olduğunu belirtti.

28 Şubat'ı ve 27 Nisan e-muhtırasını alkışlayanların AK Parti ile kavga ettiğini bildiren Ünal, "2003 yılında 'Genç subaylar rahatsız' manşetini atanlar, bunlar 'Ordu göreve' pankartı çekenler, bunlar 2007 yılında 'TSK'nin karşısında saygıyla eğiliyoruz' dediler, niye biliyor musunuz? Ordu darbe yapsın diye. O ordu darbe yapmayıp o ordu milletin şerefini, onurunu, haysiyetini Libya'da, Suriye'de, Doğu Akdeniz'de, Azerbaycan'da koruduğu zaman 'Bunlar satılmış ordu' dediler. Bizimle bugün mücadele edenler geriye dönüp bakarsanız bu milletin iradesiyle kavga edenlerdir." ifadesini kullandı.

"Boğaziçi Üniversitesinde mesele rektör değil"

Ünal, Boğaziçi Üniversitesindeki olaylara tepki göstererek şunları kaydetti:

"Boğaziçi Üniversitesinde mesele rektör değil. Bunlar her seferinde sandıkla, demokratik yollarla, seçimle, millet iradesini temsil eden yapıların meşruiyetine inanmadılar. Dolayısıyla mesele kendi irademize, millet iradesine sahip çıkma meselesidir. Bu millet o sandıkta bize bu yetkiyi, hükümet olma yetkisini kendi güvenliğini, huzurunu, geçimini sağlama, Türkiye'nin refahını artırma ve Türkiye’yi büyütmek için bize verdi. Kimse kusura bakmasın bin kişi protesto eylemi yaptı diye 26 milyon kişinin iradesi sorgulanamaz. Bin kişi protesto eylemi yapıyor diye 26 milyon kişinin reyi, iradesi sorgulanıyorsa bunun adı demokrasi değil, bunun adı anarşizm arayışıdır. Biz milletin bize verdiği iradeyi, Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz gecesi söylediği gibi ölümüne, ölümüne muhafaza edeceğiz. Eğer birileri sokaktan, medet umuyorsa, birileri geçmişte tezgahladıkları oyunları tekrardan tezgahlamayı düşünüyorlarsa bu millet her şeyin farkında. Bu milletin kendi iradesinin de kendi kararının da artık kendisine ait olduğunun farkında. Biz terörü bitirmek için mücadele ettik, siz ise bugün teröristlere belediyelerinizde kontenjan ayırıyorsunuz. Bir gün dönüp HDP'ye 'Terör ile arana mesafe koy' demediniz."

Eyleme katılanların birçoğunun öğrenci olmadığını anlatan Ünal, "Şimdi bunların amaçları demokrasi olsa, millet iradesine saygı duyacaklar, demokratik siyaset olsa terörle aralarına mesafe koyarlar. Bir il başkanı üniversiteye gidip öğrencileri koordine ediyor, sosyal medya gruplarından polise nasıl direnç göstereceklerinin, nasıl koordine olacaklarının planını yapıyorsa bu artık bir siyasi partinin il başkanı değildir." diye konuştu.

"İlk gözaltına alınan 17 öğrenciden 2'si MLKP üyesi"

Ünal, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ses çıkaran öğrencilerin uluslararası üniversitelere kabulünün engellenmesi için fişleme yapıldığını dile getirerek şu değerlendirmelerde bulundu:

"Orada Müslümanların inançlarına yapılan hakarete sessiz kalacaksınız, bu hakarete ses çıkaran öğrencileri fişleyip uluslararası üniversitelere kabulü gerçekleşmesin diye öğrencileri isimlerini bildireceksiniz, sonra buna tepki gösterildiğinde Rektörlüğü abluka altına alacaksınız ve sonra yasanın gereği olarak polis kamu düzenini sağlamak adına 'Evlerinize lütfen, herhangi bir şiddete mahal vermeden dağılın' dediğinde 'katil polis' diye bağıracaksınız. Pandemi dolayısıyla polis memuru sosyal mesafeyi korumak adına 'Aşağı dağılın' dediğinde bu cümleyi alıp 'Aşağı bakın' deyip, 'Aşağı bakmayacağız' deyip ortalığı birbirine katacaksınız. Pandemi döneminde, yani bütün dünya küresel bir salgınla, ekonomik dağılma ile boğuşurken salgından kaynaklanan insani sorunlar derinleşirken ve Türkiye salgın sürecini en iyi yöneten 5 ülkeden birisiyken siz bu ülkenin huzurunu bozmaya kalkışacaksınız, bunu da demokrasi, barış, özgürlük adına yapacaksınız, buna izin vermeyiz. Boğaziçi Üniversitesi bizim çok seçkin bir üniversitemizdir, İlk gözaltına alınan 17 öğrenciden 2 tanesi MLKP üyesi ve öğrenci değillerdi. Orayı karıştıranlar Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri midir, yoksa dışarıdan gelme midir, buna iyi bakmak lazım. Kimse Boğaziçi Üniversitesinin adını kirletmeye kalkışmasın."

Ünal, Türkiye'de öğrencilerin inançlarından dolayı üniversiteye alınmadığı dönemlerin olduğunu anımsatarak konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bu ülkede inançlarından dolayı öğrenciler üniversiteye alınmazken Kemal Kılıçdaroğlu 'Devletin kuralları var' diyordu. Yani devletin kurallarını bir yasak üzerinden savunuyorlardı. Peki bugün yasa dışı eylemler yapılırken niye Kemal Kılıçdaroğlu 'Devletin kuralları' var demiyorsun. Çünkü o günkü devlet bunların isteklerine uygun hareket ediyordu. Bugünkü devlet ise milletin çıkarlarını koruduğu için işlerine gelmiyor. Tıpkı 'Ordu göreve' pankartı açtıklarında, ordu siyasete müdahale etsin diye 'Ordumuzun karşısında saygıyla eğiliyoruz' diyenler bugün ordu Azerbaycan'da, Libya'da, Suriye'de kahramanlık gösterirken 'satılmış ordu' dedikleri gibi. Kusura bakmasınlar bu millet kurumlarıyla, devletiyle milletiyle artık bütünleşmiştir. Artık devlet, milletin devletidir. Sandık orada 2023'te hodri meydan, gelsinler sandık da ne karar verirse buyursunlar."

Daha sonra Ünal, beraberinde AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan ve İl Başkanı Adem Çalkın ile Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz'ü ziyaret etti.

Yorumlar (14)
Bu nedir yaaa 13 ay önce
Melih Bulu istifa etsin bitsin gitsin yahu. Nedir bu kaos
Vizyon 13 ay önce
Mesele rektör değil siz hâlâ anlamadınız ya da aynı kafadasınız.
Mahir 13 ay önce
Her yıl 20000 maraşlının doğduğu yüce Türk yurdunun güzide ili Kahramanmaraş 'ın işsizlik,istihdam,göç,altyapı,üst yapı,eğitim,sağlık sorunlarını çözebildiniz mi ?
Bertizli 13 ay önce
Önsen köprüsü yıkılmış mahir bey
Vatandaş 13 ay önce
Amaç Rektör istifa etsin değil , amaçları farklı rektörün özgeçmişini okudunuz mu Atak Helikopteri vs birçok projede rol almış . Gericilerin terörirslerin işlerine gelmiyor
elbistanlı 46 13 ay önce
ula kardeş sen nedicin bogaz icini sen kahraman maraşa bak mahir ünal memleketin sorunu cok önce bizim soronlarımıznan ugraş nedicin sen bogaz icini onodamı chp yaptı mahir kardaş
Alper Bozkurt 13 ay önce
Mahir bey bende osaydıgın rakamın içindeyin ama biz size egonuzu tatmin edin diye oy vermedik aklın yolu bir rektör istifaetsin bu iş bitsin milletin gaeçek derdine dönün
TAYFUN 13 ay önce
UNUTMAYIN Kİ FETÖ YÜ DE ZAMANINDA AKP BÖYLE SAVUNMUŞTU AMA SONUÇ TEPEMİZE BOMBA YAĞDI.HERKES FETÖ VE MİLİTANLARINI ŞİKAYET EDERKEN SUS O HOCA EFENDİ DİYORLARDI.
hasan 13 ay önce
Birisi şu adama totaliterizm, demokrasi ve demokraside bireysel hak ve özgürlükler hakkında bilgi versin. Üniversiteler de Rektörlükte seçim faktörü vardı siz kaldırdınız. Her devlet görevine Akpnin adamı atanamaz. Ayrıca mesele rektörlük değil, sizin liyakatsız atamalarla devleti babanızın çiftliğinden beter hale getirmeniz ve Akpnin devlet kurumlarına Fetö benzeri bir şekilde sızıp tarafsız olması gereken devlet kurumlarını siyasallaştırması.
Cem 13 ay önce
Gezi, gezi diyenler! Gezi olaylarında bir avuç gençle konuşmayan, fikir almayanlar onun 1 hafta öncesinde diyarbakırda terörist başının posterlerinin sallanmasına ses etmiyordu, hatta gidip talimatlar veriyorlardı oslolarda, avrupalarda pkklı teröristlerle müzakare ediyorlar ve tavizler veriyorlardı. Deniz ötesindeki Fetöye de selamlarını söylüyorlardı. Kimin kim olduğunu hatırlıyoruz merak etmeyin.
ottoman 13 ay önce
gezi filmi çok izlenmiş şimdi GEZİ 2 çekiyorlar bunların zamanı kurtlar ininceye kadar anladınız.....
Murat 13 ay önce
Gençleri rahat bırakın.Rektör bu ülkenin geleceği gençlerden değerli değildir.Kutuplaştırmayı bırakın.Akp li olmasa bu adam rektör olarak atanamaz.
Doganer 13 ay önce
Okula dine kışlaya siyasetide sokmamak lazım sayın veklim
MEHMET YİNANÇ 13 ay önce
Artık kurtların sahaya inmesi gerekiyor. Bu çakalların anladığı dil bu olsa gerek.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 28 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı