MHP K.Maraş Milletvekili Sefer Aycan'dan Uyuz Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, uyuz vak'alarında meydana gelen artış TBMM gündemine taşıdı. Aycan Mecliste yaptığı konuşmada piyasaya yeteri kadar ilaç verilmesi gerekmektedir dedi.

MHP K.Maraş Milletvekili Sefer Aycan'dan Uyuz Açıklaması

Kahramanmaraş'la birlilte pek çok ilde artış gösteren uyuz vakaları MHP Milletvekili Sefer Aycan tarafından TBMM'ne taşındı. Mecliste bir konuşma yapan Sefer Aycan şunları söyledi

Sayın Başkan, bugünlerde ülkemizde grip ve uyuz salgınları yaşıyoruz, dikkatli olup önlem almalıyız.     

Grip salgını ağır seyretmekte, ölüm vakaları yaşanmaktadır. Özellikle yaşlıların, çocukların, kronik hastalığı olanların daha dikkat etmesi ve hastalardan uzak durması çok önemlidir. Hasta olanların dinlenmesi gerekmektedir. Antibiyotik kullanmanın bir gereği yoktur. Özellikle el temizliğine dikkat edilmeli, kalabalık, kapalı ortamlardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

Uyuz vakalarında da artış vardır. Bunun için tüm ailenin tedavisi önemlidir. İlaç sıkıntısı olduğu söylenmekte, piyasaya yeteri kadar ilaç verilmesi gerekmektedir. Kıyafet ve çarşaf temizliğine de özel önem gösterilmelidir.

Sağlıklı günler diliyorum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
bg
bg - 3 gün Önce

İşsiz olup düşüneceğine uyuz ol kaşın.. kimden bulaştı bu uyuz bize onuda açıklasaydın sayın vekil!!

Mehmet
Mehmet - 3 gün Önce

Binanın temizliği ne olacak suriyeliler yetet zaten uyuza gerek yok

Yusuf
Yusuf - 3 gün Önce

Hızlı tren havaalanı bunlarla gidin meclise uyuz gibi şeylerle değil sayın vekilim

vatan evladı
vatan evladı - 4 gün Önce

sayın millet vekilim kıyafet cümlesi yeterli bence çarşaf cümlesi saçma olmuş düzeltilmesi gerek bence.
bina yetkilileriyle görüşüldü klima tırabzan zemin temizliği ve klima swisteminin kontrol edilmesi yapıldımı.
o mekana ulaşım için kullanılan 1000 lerce kişinin kullandığı otobüsler ve tutacak askıları tırabzanları alındığı günden bu yanan temizlenmiyor mikrop yuvası belediye ve halk sağlığı birimi bu konuda birşey yaptımı yapıcakmı.
ilaç sıkıntısı olduğu söylentisi olurmu öyle şey kocaman millet vekilisin arasın ıl sağlık müdürünü sorarsın, eczacılar odası başkanını sorarsınız. Bence şuçu millete atacağınıza ilgili kurumları yapmaları gerekenleri hatırlatıp göreve cağrı yapılmalı daha faydalı olocağını düşünüyorum konunun TBMM de ne işi var.

TDK
TDK @vatan evladı - 3 gün Önce

Orada ki çarşaf kelimesi günümüzde az da olsa kullanılan, eski zamanda anadoluda yaygın olan analarımızın giymiş olduğu kara çarşaf anlamında kullanılmamaktadır.
Yatakların üzerine serilen, hem yatağın kirlenmesi ve deforme olmasını engelleme, hem de teri çekmek amaçlı kullanılan yatak çarşafı anlamında kullanılmıştır.

sayın vekil umarım bunda da geri adım atmazsınız...
sayın vekil umarım bunda da geri adım atmazsınız... - 3 gün Önce

umarım termik santral bacalarında olduğu gibi birşey bu demeçlerinizde olmaz... bence önce grup kararı var mı onu bir sorgulasanız mı? trabzon caddesinde halk böyle düşünüyor

Halil Yıldız
Halil Yıldız - 1 gün Önce

Herşey bitticarsafami taklidini a.q

Ede46
Ede46 - 3 gün Önce

Lüzumsuz işler bakanı konuştu

SIRADAKİ HABER