banner230

Sefer Aycan, 'Teröristle görüşme olmaz, mücadele olur'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, 'Teröristle görüşme olmaz, mücadele olur' dedi. 

SİYASET 20.02.2021, 22:47
Sefer Aycan, 'Teröristle görüşme olmaz, mücadele olur'
banner257

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, katıldığı bir televizyon programında, “Teröristle görüşme olmaz, mücadele olur” dedi. 
Operasyonda TSK’nın bir güç gösterdiğini ifade eden Sefer Aycan, “Gara’da şehit edilen vatandaşlarımızın sorumlusu PKK ve onu destekleyenlerdir. Vatandaşlarımızı kaçıracak, elinde tutacak, sonrada şehit edecek; PKK sorumlu ve suçludur? Teröristle görüşme olmaz, mücadele olur. Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘Niye temas kurmadınız?’ Niye temas kurulsun, zaten anormal bir şey. Devlet teröristle temas kurar mı? Devlet teröristle oturup müzakeremi yapacak, pazarlık mı yapacak. Bu çok abes bir şey. Ama bunlar yapılmış, daha öncede yapılmış şimdi de buna zorluyorlar. Tabi ki, canlı kurtarmak isterdik. Bir operasyon yapıyoruz. Bunca zaman bunun takibi vardı. Dağınıktılar, 13’ü bir arada değildi. Fark farklı yerlerde tutuluyordu. Sonra sıkıştılar, tabi barında şansları azaldı. Ordumuzun baskısı artınca hepsini bir yere topladılar. Orda oldukları öğrenilince kurtarmak için operasyon yapıyorsunuz ama şehit edilmiş. Şimdi vatandaşlarımızı kaçıran bu zamana kadar tutan teröristi, PKK’yı suçlamayacağız, operasyon niye başarısız oldu, bu başarısızlığı sorgulayacağız. Kaçıranı, öldüreni sorgulamıyoruz, tutup ta burada operasyonun başarısızlığı sorgulamak çok anlamsız. Mümkün olmayan bir yere gidilerek, TSK aslında büyük bir güç gösterdi. Yani sınırınızın 40 kilometre içerisinde ve çok sarp, dağlık bir yerde ve mağaranın içerisinde, mağaranın içerisine nasıl operasyon yapacaksınız” dedi. 
Aycan, konuşmasının devamında ise, sağlık personelinin yükünü azaltmak için yeni sağlık personel alınmasının gerekliliğine değinerek, “Sağlık Hizmetleri normalde de çok ağır ve stresli bir iştir. Covid-19 salgını ile sağlık personelinin yükü daha da arttı. Tükenmişlik sendromu en fazla sağlık personelinde görülmektedir. Yükünü azaltmak için yeni sağlık personeli alımı yapmak gerekir. Ayrıca Covid-19 vakalarının mutlak sayı yerine hız olarak verilmeye başlaması doğru bir uygulamadır. Böylece her ilin gidişatı belirlenecek ve iller arası karşılaştırma yapılacaktır. İl bazında önlemler ya gevşetilecek, yada sıkılaştırılacaktır” diye konuştu. 
 

Yorumlar (7)
Mahmut 1 hafta önce
He ya trt ye kim çıkardı osman öcalan şetefsizini mahir ünal pkk derseki kanlı örgütüz karayılanda çıkarmış hamgi birini yazayım allaha havale ediyorum sizi yarına bırakırda yanınıza bırakmaz
Devlet Şahin 1 hafta önce
Çözüm sürecinde PKK ve hdp ile kucak kucak olan akp değilmiydi? Osman öcalanı TRT ye çıkaran kimdi ? Milletin aklı ile dalga geçmeyin .
Mahmut 1 hafta önce
Ben karşılamadım davul zurnayla ayaklarına ben salmadım savcıları unutmadık bunlarıı çıkarın idamı asın hepsini şerefsizlerin halkın vergisiyle birde cezaevinde besle köpekleri ancak el kaldır indir mecliste gelde bi bak memleket ne halde
Ülkücü 1 hafta önce
Bundan sonra MHPye oy verirsem elim kırılsın
Göktürk 1 hafta önce
Evet sayın vekil kimler kimlerle değil mi geçmişi ne cabuk unuttunuz neler oldugunu evet koltuk sevdası herkese herseyi unutturur bravo sizlere
Recep kırlı 1 hafta önce
HDP’ li vekiller HDP ‘de iken terörist oluyor da,
Aynı vekiller HDP’ den istifa edip, AKP’ ye geçince neden yerli ve milli oluyor

Çok ilginç
Last patriot 1 hafta önce
Oslo da kimler gorustu vekil bey ??? yeter artik bu halkin zekasiyla dalga gecmeyi birakin
banner112
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 02 Mart 2021
İmsak 05:37
Güneş 06:57
Öğle 12:50
İkindi 16:00
Akşam 18:32
Yatsı 19:47