Ünal: Amerika için Bağdadi ne ise Türkiye için Mazlum Kobani odur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünal, Amerika'nın YPG'li terörist elebaşı Mazlum Kobani ile görüşmesine tepki göstererek "Amerika için Bağdadi ne ise Türkiye için Mazlum Kobani odur" dedi..

Ünal: Amerika için Bağdadi ne ise Türkiye için Mazlum Kobani odur

Rusya ve ABD ile yapılan iki anlaşmaya yönelik açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal artık Türkiye'nin toprak bütünlüğü ve sınır güvenliği sorununu nihai olarak çözdüğünü dile getirdi.

'TÜRKİYE SINIR GÜVENLİĞİNİ TEMİNAT ALTINA ALDI'
Mahir Ünal, ''Türkiye bu defa Barış Pınarı Harekatı'nda farklı bir yaptı. Hem ABD ile hem de Rusya ile oturdu ve bölgedeki ilişkileri bir metne döktü. Bu şu açıdan çok kıymetli. 1992'den beri tartışılan ve hep önümüze getirilen bir harita vardı. Türkiye'nin Güneydoğusu ile ilgili bir harita vardı. Ve Türkiye'nin bölünmesi ve üniter yapısının bozulması ile ilgili uluslararası alanda oluşturulan bir algı söz konusuydu. Türkiye bu haritayı yırttı attı. Türkiye üniter yapısını ve birilerinin Türkiye'yi bölme hayallerini çöpe attı. Türkiye'nin önümüzdeki 50-100 yıl artık mevcut sınırlarını garanti altına alması ve sınır güvenliğini teminat altına alması sonucunu doğurdu. Bizim baştan beri hep sözünü ettiğimiz 'beka' sorunu Türkiye'nin üniter yapısını, sınır güvenliğinin, toprak bütünlüğünün muhafazasıydı. Son Rusya ve ABD ile yapılan bu iki anlaşma artık Türkiye'nin toprak bütünlüğü ve sınır güvenliği sorununu nihai olarak çözdü. '' dedi.

BAĞDADİ ABD İÇİN NEYSE, MAZLUM KOBANİ DE TÜRKİYE İÇİN ODUR'
Mahir Ünal, ABD Başkanı Trump'ın ''Yakın zamanda görüşmek için sabırsızlanıyorum'' açıklamasını yaptığı terör örgütü PKK/YPG'nin elebaşlarından Suriye uyruklu 'Mazlum Kobani' kod adlı terörist Ferhat Abdi Şahin hakkında da konuştu.

Ünal, ''Bağdadi ile Mazlum Kobani arasındaki fark nedir? İkisi de terör unsuru ikisi de iki farklı terörist yapının en tepesindeki isimler olarak görünüyor. Burada açık bir iki yüzlülük olduğu kesin. Amerika için Bağdadi ne ise Türkiye için Mazlum Kobani odur. Gözde kaçırılan bir şey var. Mazlum Kobani denilen kişi kırmızı bültenle aranıyor. Biz dünyada şuan en şiddetli mücadeleyi eden ülkeyiz. Buna rağmen birileri algı operasyonu yapıyorlar.'' dedi.

CHP'YE SERT TEPKİ
Mahir Ünal, YPG'yi terörist olarak görmeyen CHP'ye de sert tepki gösterdi. CHP'nin tüm olanlara rağmen terör örgütünün arkasında olduğunu söyledi.

Ünal, ''Bunlar Esed tarafından aldatıldılar mı? ABD tarafından aldatıldılar mı? Rusya geçen gün ne dedi '150 gün sonunda çekilmezlerse Türk ordusu onları ezer geçer' dedi. bunları terk etmeyen tek yapı cumhuriyet halk partisinin içinde yuvalananlar.'' ifadelerini kullandı.

.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabır sükut
Sabır sükut - 3 hafta Önce

Kardeşim sen bi git şu milletin başından dağda elinde silah olan terörist neyse milletin malını çalıp çırpanda aynı millet için

edeci
edeci - 3 hafta Önce

mahir ünal denen kişi çıkıp açıklama yapıyor ve haber 46 bunu yayınlıyor ben en çok buna şaşırıyorum.
sayın haber 46 yetkilileri bu tip boş konuşan kendinden başka kimseye faydası olmayan insanların yüz karası birinin konuşmasını bizlere vermeyin onlar teröristlerle kol kola yürümüş insanlar biz bunları istemiyoruz artık

mrşlı
mrşlı @edeci - 3 hafta Önce

kol kola girenleri karıstırdın herhalde uzaga gıtme son seçimlere bak...................

Kolombiyali ökkeş
Kolombiyali ökkeş - 3 hafta Önce

Gerekli operasyon sessizce yapilmalidir,Operasyon bitincede leşinin görüntüleri ve videolari dünyaya duyrulmalidir ister israil korusun ister amerika hiç kimseye Türkiye 'nin açıklama yapma durumu olmamalidir.

Ede46
Ede46 - 3 hafta Önce

Senide tanıdı maras halkı mahir ünal yolsuzluğa usulsuzluge haraç a rüşvete göz yumduğunu gördük o yüzden sadece koyunları kandırırsın

Aga
Aga - 3 hafta Önce

Ya kölüm, bu söylediklerinizi ekranlarda deal, abdlilerle kapalı kapılar ardında konuşurken suratlarına suratlarına söyleyin, Muhsin Çelebi gibi yüzletine söyleyin eyvAllah etmeyin.

SIRADAKİ HABER

banner122