Ünal: Faiz alın terinin en büyük düşmanıdır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun PM toplantısında faiz konusunda dile getirdiği iddialar üzerine Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Ünal: Faiz alın terinin en büyük düşmanıdır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "AK Parti hükümetleri yüksek faizle, emeğin, alın terinin en büyük düşmanı olan bu belayla her daim mücadele etmiştir, etmeyi de sürdürecektir." değerlendirmesinde bulundu. 

Ünal, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun PM toplantısında faiz konusunda dile getirdiği iddialar üzerine Twitter hesabından paylaşımda bulundu. 

Kılıçdaroğlu'nun milletin gözlerinin içine baka baka gerçekleri çarpıttığını, yalanlar üzerine hakikat inşa etmeye yeltendiğini belirten Ünal, "CHP Genel Başkanı mitomaninin en ağır seyreden haliyle karşı karşıya olduğumuz gerçeğini bizlere her defasında hatırlatan söylemlerine bugün yine devam etmiştir." ifadelerini kullandı. 

Faiz konusundaki gerçekleri usanmadan bir kez daha söyleyerek yalancının mumunu bir kez daha söndüreceklerini belirten Ünal, şöyle devam etti:

"Seçimlerdeki yenilgiler serisine bir yenisini daha ekleyecek olan Kılıçdaroğlu’nu aziz milletimizin şaşmaz feraseti ve yüksek vicdanıyla baş başa bırakıyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu, faiz harcamalarının toplam bütçe içerisinde payı 2002 yılında yüzde 43,2 seviyesinde iken AK Parti hükümetlerince uygulanan başarılı ekonomi politikaları, mali disiplin ve borç yönetimi sayesinde 2017 yılı itibarıyla yüzde 8,4'e düşmüştür. Yüzde 43,2 nere yüzde 8,4 nere? 2002’de toplanan her 100 liralık vergi gelirinden 85 lirası faiz harcamaları için ayrılırken bu tutar tek derdi ve davası aziz milletimizin refahını ve huzurunu arttırmak olan AK Parti hükümetlerinin başarılı politikaları sonucu 2018 itibarıyla 11 liraya kadar gerilemiştir. 85 lira nere 11 lira nere?"

Mahir Ünal, AK Parti hükümetlerinin emeğin, alın terinin en büyük düşmanı olan yüksek faiz belasıyla her daim mücadele ettiğini ve etmeyi sürdüreceğini kaydetti.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kahtaman
Kahtaman - 8 ay Önce

Vay be...faiz haramda adam jayırmak eşi dosdu kollamak....malum servetlrri elde etmek helalmi......

Remzi
Remzi - 8 ay Önce

Bırakın bu işleri ya. Adam bugün o konuştuğu toplantıda dediği herşey doğruydu asıl sizler minotonsunuz ve bu insanları bu ülkeyi faize batiranda sizssiniz aldığınız paralar helal mi acaba size ?...

ökkeş
ökkeş - 8 ay Önce

bu adam neden bukadar itici acaba

yusuf kacar
yusuf kacar - 8 ay Önce

neden o zaman fazile her isimiz ulke olarak.adi musluman ulkeyiz kuranda her yerde tek kelime var kkivirmasi yok FAIZ HARAM .bunun zahiri batini yok haram Allahin kesin yasak men ettigi faizi neden basimiza bela edionuz o zaman milli piyango adi altinda bankalar adi altinda yatirim adi altinda her seyimiz faiz neden nedenn nedenn

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 8 ay Önce

o zaman diyanet parasını neden faiz hesaplarında işletiyor.

TC'li
TC'li - 8 ay Önce

bunu söyleyen hükumet, kamu spotu yapıp faizle devlet tahlili satıyor. üstelik TL ile bile değil euro ve dolarla. O haram değil mi? Diyanet işleri fetva mı çıkardı?

can
can - 8 ay Önce

onikişubat belediyesinden expo tanıtımı için ilk aşama için sadece 30 milyon aldın bu helal mi
özel üniv. sahibisin o malı helal le mi kazandın diye sormazlarmı adama senin bahsettiği 2002 yılında ki kriz 1 hafta sürdü bu gerçeklerden neden insaları mahrum bırakıyorsunuz veya unutturuyorsunuz diye sormazlar mı.

Ekşioğlu imdat
Ekşioğlu imdat - 8 ay Önce

Yolsuzluk a göz yummak ne demek acaba onu merak ediyorum

dede
dede - 8 ay Önce

bunu diyen adam yıllık faizin % 25 yapan partinin temsilcisi
bunlar anca lafta cambaz yoksa olmuş hayatı düzenbazlık

MARAŞIN GENELİ
MARAŞIN GENELİ - 7 ay Önce

DİYENE BAK. ASIL FAİZCI OLANLAR FAİZ HARAM DİYE AÇIKLAMA YAPIYOR.
ALLAH IN ADALETİ YAKINDIR. BU ÜLKEDE FAİZ YEMEYEN İŞ ADAMI VE SİYASETÇİ VARSA AHANDA YAZIYOM. ENİNDEN CÜCÜĞÜNE HEPSİ FAİZ YİYOR.
BİR TEK GARİBAN FAİZ YEMİYOR UNUDA PARASI YOK.
MAL VARLIĞI 1 TRİLYON VE ÜZERİ OLAN HERKES FAİZ YİYOR. HARAM AMA YİYOR MALESEF.
ÜLKE DİNDEN İMANDAN ÇKMIŞ, MÜSLÜMANLIK KALMAMIŞ. FAİZİ , MİLLİ PİYANGOYU, İÇKİYİ,
TINLAYAN KİM. HERKES BİRİNİ DİKME PEŞİNDE.

K.MARAŞ 46
K.MARAŞ 46 @MARAŞIN GENELİ - 7 ay Önce

ÇOK DOĞRU NOKTAYA DEĞİNDİNİZ.
BİR İLİMCİ OLARAK SİZİ TEBRİK EDERİM.
BU ÜLKENİN EN BÜYÜK SORUNU İSLAM VE ALLAH IN KANUNLARIDIR.
BU KONU ÇOK ÖNEMLİ VE GİTTİKÇE DAHA GERİYE GİDİYORUZ.
ALLAH SONUMUZU HAYIR EYLEYE İNŞALLAH.

ali
ali - 7 ay Önce

belediyeleriniz neden faiz koyuyo herseye insanları faize muhtaç eden sizlersiniz ekonomi kötü

zeki
zeki - 7 ay Önce

sizin yaptıgınız haksız işe almalar ihaleler ne oluyor peki

M Ali Küçüktüfekçi
M Ali Küçüktüfekçi - 7 ay Önce

mahir zade iyice faize batmışsınız,,neyiniz helal?milletle dalga geçmeyin

Maraş
Maraş - 7 ay Önce

Faizi kim yaydı bu memlekete lan


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154