Ünal: Faiz alın terinin en büyük düşmanıdır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun PM toplantısında faiz konusunda dile getirdiği iddialar üzerine Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

SİYASET 18.12.2018, 23:14
Ünal: Faiz alın terinin en büyük düşmanıdır
banner257

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "AK Parti hükümetleri yüksek faizle, emeğin, alın terinin en büyük düşmanı olan bu belayla her daim mücadele etmiştir, etmeyi de sürdürecektir." değerlendirmesinde bulundu. 

Ünal, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun PM toplantısında faiz konusunda dile getirdiği iddialar üzerine Twitter hesabından paylaşımda bulundu. 

Kılıçdaroğlu'nun milletin gözlerinin içine baka baka gerçekleri çarpıttığını, yalanlar üzerine hakikat inşa etmeye yeltendiğini belirten Ünal, "CHP Genel Başkanı mitomaninin en ağır seyreden haliyle karşı karşıya olduğumuz gerçeğini bizlere her defasında hatırlatan söylemlerine bugün yine devam etmiştir." ifadelerini kullandı. 

Faiz konusundaki gerçekleri usanmadan bir kez daha söyleyerek yalancının mumunu bir kez daha söndüreceklerini belirten Ünal, şöyle devam etti:

"Seçimlerdeki yenilgiler serisine bir yenisini daha ekleyecek olan Kılıçdaroğlu’nu aziz milletimizin şaşmaz feraseti ve yüksek vicdanıyla baş başa bırakıyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu, faiz harcamalarının toplam bütçe içerisinde payı 2002 yılında yüzde 43,2 seviyesinde iken AK Parti hükümetlerince uygulanan başarılı ekonomi politikaları, mali disiplin ve borç yönetimi sayesinde 2017 yılı itibarıyla yüzde 8,4'e düşmüştür. Yüzde 43,2 nere yüzde 8,4 nere? 2002’de toplanan her 100 liralık vergi gelirinden 85 lirası faiz harcamaları için ayrılırken bu tutar tek derdi ve davası aziz milletimizin refahını ve huzurunu arttırmak olan AK Parti hükümetlerinin başarılı politikaları sonucu 2018 itibarıyla 11 liraya kadar gerilemiştir. 85 lira nere 11 lira nere?"

Mahir Ünal, AK Parti hükümetlerinin emeğin, alın terinin en büyük düşmanı olan yüksek faiz belasıyla her daim mücadele ettiğini ve etmeyi sürdüreceğini kaydetti.  

Yorumlar (15)
Kahtaman 1 yıl önce
Vay be...faiz haramda adam jayırmak eşi dosdu kollamak....malum servetlrri elde etmek helalmi......
Remzi 1 yıl önce
Bırakın bu işleri ya. Adam bugün o konuştuğu toplantıda dediği herşey doğruydu asıl sizler minotonsunuz ve bu insanları bu ülkeyi faize batiranda sizssiniz aldığınız paralar helal mi acaba size ?...
ökkeş 1 yıl önce
bu adam neden bukadar itici acaba
yusuf kacar 1 yıl önce
neden o zaman fazile her isimiz ulke olarak.adi musluman ulkeyiz kuranda her yerde tek kelime var kkivirmasi yok FAIZ HARAM .bunun zahiri batini yok haram Allahin kesin yasak men ettigi faizi neden basimiza bela edionuz o zaman milli piyango adi altinda bankalar adi altinda yatirim adi altinda her seyimiz faiz neden nedenn nedenn
asılkahramanmaraşlı 1 yıl önce
o zaman diyanet parasını neden faiz hesaplarında işletiyor.
TC'li 1 yıl önce
bunu söyleyen hükumet, kamu spotu yapıp faizle devlet tahlili satıyor. üstelik TL ile bile değil euro ve dolarla. O haram değil mi? Diyanet işleri fetva mı çıkardı?
can 1 yıl önce
onikişubat belediyesinden expo tanıtımı için ilk aşama için sadece 30 milyon aldın bu helal mi
özel üniv. sahibisin o malı helal le mi kazandın diye sormazlarmı adama senin bahsettiği 2002 yılında ki kriz 1 hafta sürdü bu gerçeklerden neden insaları mahrum bırakıyorsunuz veya unutturuyorsunuz diye sormazlar mı.
Ekşioğlu imdat 1 yıl önce
Yolsuzluk a göz yummak ne demek acaba onu merak ediyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?